JUŻ W KIOSKU

Rozgrywki rozpoczęli z wysokiego "C"

2023-03-05 14:47:08

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Stało się. Wyczekiwana przez piłkarzy i kibiców wiosenna runda Hummel IV ligi wystartowała w minioną sobotę (5. bm.). W Starachowicach, gdzie STAR podejmował GKS Rudki było niezwykle gorąco, choć aura była tego dnia mocno zimowa. 

fot. Marcin Słoka

Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla gości, którzy prowadzenie objęli już w 4. minucie, kiedy to po stałym fragmencie gry bramkarza gospodarzy pokonał Karol Skrzypek. Kilka minut później w swoim stylu odpowiedział Jakub Nowocień, który strzałem z blisko 20 metrów wyrównał na 1:1. Sześć minut później do akcji wkroczył Michał Smolarczyk i było już 2:1. "Gieksa" nie dawała za wygraną i zaledwie kilka minut później do remisu doprowadził Jan Kowalski. Zawodnicy STAR-u jeszcze przed przerwą dali sobie i kibicom kolejny powód do radości, bowiem na 3:2 podwyższył Bartosz Gębura i to Zielono-Czarni schodzili do szatni prowadząc po pierwszej odsłonie tego niezwykle emocjonującego spotkania. Druga rozpoczęła się od bramki Przemysława Śliwińskiego, po której STAR prowadził 4:2. Kropkę nad "i" postawił pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Michał Grunt, a podopieczni trenera Tadeusza Krawca ostatecznie pokonali przeciwnika 5:2, dopisując do swojego konta ważne ligowe punkty. 

STAR: Michał Nowak - Styczyński (81' Jefimenko), Gębura, Jagiełło, Stefański, Puton (85' Zając), Nowocień (70' Ambrozik), Persona (64' Szydłowski), Mikos, Smolarczyk (75' Grunt), Śliwiński. Trener: Tadeusz Krawiec.

Następne spotkanie STAR rozegra 12. marca br. o godz. 14.00. Przeciwnikiem będzie Neptun Końskie. 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Wytańczyli medale

2023-11-28

Wytańczyli medale

Blisko 900 tancerzy z całej Polski, w tym także trenujący w Studiu Tańca FOX w Starachowicach uczestniczyło w Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach "MAD DANCE CHAMPIONS LEAGUE 2023", jaki odbył się w Kielcach. "Nasi" spisali się świetnie i wielokrotnie stawali na podium.
Smak zwycięstwa i kolejne boiskowe doświadczenia

2023-11-27

Smak zwycięstwa i kolejne boiskowe doświadczenia

Młodzi zawodnicy z Basket Starachowice dzielnie walczą na koszykarskich parkietach. W miniony weekend mierzyli się z zespołami z Krakowa i Nowego Sącza. Dla jednych były to kolejne boiskowe doświadczenia, drudzy zaś mogli cieszyć się ze zwycięstwa. 
Na mecz pojechali i...nie zagrali

2023-11-27

Na mecz pojechali i...nie zagrali

Zupełnie nie tak wyglądać mecz w ramach ostatniej w tym roku 18. kolejki III ligi gr. 4, jaki STAR Starachowice rozegrać miał z Podhalem Nowy Targ. Spotkanie finalnie nie doszło do skutku, to, co wydarzyło się na miejscu odbiło się szerokim echem w środowiskach piłkarskich, a klubowa społeczność Zielono-Czarnych mówi o skandalu. 
Ogromny sukces Kuby

2023-11-26

Ogromny sukces Kuby

Młody futbolista z Akademii Piłkarskiej SKS STAR Starachowice Jakub Sikora szóstym zawodnikiem w Polsce. Podopieczny trenera Kacpra Raka znakomicie spisał się podczas oficjalnych finałów Mistrzostw Polski gry 1x1 w Warszawie, gdzie zajął znakomite VI miejsce.
Medale dla lekkoatletów

2023-11-21

Medale dla lekkoatletów

Trzy medale indywidualne i czwarte miejsce w klasyfikacji drużynowej - to bilans występów reprezentacji Juventy Cerrad Starachowice w Połańcu podczas Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego w Biegach Przełajowych. 
Akademicy zwycięzcami Ligi Europy

2023-11-20

Akademicy zwycięzcami Ligi Europy

Podopieczni trenera Adriana Wołczyńskiego z Akademii Piłkarskiej SKS STAR Starachowice wywalczyli pierwsze miejsce w Lidze Europy w Turnieju Smoka r. 2014. Indywidualny sukces odniósł także Bartosz Szymański, który został MVP ligi. 
Szachami upamiętnili niepodległość

2023-11-16

Szachami upamiętnili niepodległość

Rozgrywki szachowe w narodowe Święto Niepodległości. W tak niebanalny sposób już po raz 16-ty uczczono w Starachowicach tę ważną datę. 
Maja ze srebrnym medalem

2023-11-12

Maja ze srebrnym medalem

Zawodniczka w Stalowej Woli, gdzie odbywał się bieg wystartowała na dystansie 5 km. Odległość pokonała w czasie 17.52 i zajęła drugie miejsce. Gratulujemy!
Bieg Niepodległości

2023-11-08

Bieg Niepodległości

Stowarzyszenie Zabiegane Starachowice, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starachowicach oraz Lasy Państwowe zapraszają do udziału w Biegu Niepodległości, jaki odbędzie się 11. listopada br. i będzie miał formę treningu.
III Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka

2023-11-07

III Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka

W biegu z pałeczką sztafetową, pokonywaniu toru przeszkód, skoku w dal oraz rzutem woreczkiem do celu "rywalizowali" ze sobą uczestnicy gminnego etapu III Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka, jaki odbył się w Zespole Placówek Oświatowych w Wąchocku.