JUŻ W KIOSKU

Rok w starachowickim Ognisku Plastycznym

2022-06-29 10:59:38

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Zakończył się rok szkolny w Państwowym Ognisku Plastycznym w Starachowicach. W piątek, 24 czerwca, w siedzibie placówki można było podziwiać dorobek młodych artystów. 

fot. Starostwo Powiatowe

Mimo przerwy spowodowanej pandemią rok szkolny 2021/2022 zaowocował barwnymi pracami i wydarzeniami kulturalnymi - tj. Wąchock 2021” czy „Mnisi i Hutnicy”. Młodzież z POP brała udział w różnych konkursach plastycznych, inspirowanych m.in. twórczością Bolesława Leśmiana czy „Balladami i Romansami”.

Na wystawie, która została otwarta 24 czerwca br. prezentowane są prace malarskie i szkice rysunkowe grupy młodzieżowej prowadzonej przez Aleksandrę Michalską Szwagierczak oraz Ryszarda Uziębło. Na wyróżnienie zasługują prace Pauliny Bryk, Julii Zaręby, Bartłomieja Ćwika, Zuzanny Surdy, Julii Banaszczyk i Weroniki Maj.

Nie ma się czego wstydzić grupa dziecięca prowadzona przez Dorotę Sarzyńską – Kosieradzką, wzrok przykuwają prace rysunkowe i malarskie grupy średniej, prowadzonej przez Marcina Bondarowicza. Jest również ceramika wykonana pod kierunkiem dyrektora Sylwestra Kiełka.

W obecnym roku szkolnym do Państwowego Ogniska Plastycznego dołączyli również uczniowie z Ukrainy i Białorusi (aktualnie jest to siedem osób), a o przyjęcie na wyższe uczelnie stara się troje tegorocznych absolwentów.

W tym roku ognisko organizuje zajęcia wakacyjne od 27 czerwca do 1 lipca, w godz. 10.00-12.00. Poprowadzą je: Dorota Sarzyńska – Kosieradzka i Marcin Bondarowicz.

W tym samym czasie na terenie Muzeum Przyrody i Techniki odbędzie się plener, pod kierunkiem Ryszarda Uziębły, Aleksandry Michalskiej – Szwagierczak i dyrektora Sylwestra Kiełka.

Za Powiat Starachowice
INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Iłża - Przygoda z Historią

2022-08-18

Iłża - Przygoda z Historią

Iłża przybyła do Starachowic i chwali się swoją historią. Swoją drogą jest czym i my jako gazeta poniekąd turystyczna serdecznie polecamy zawitać do miasteczka nad Iłżanką położonego.
Koncert wdzięczności

2022-08-18

Koncert wdzięczności

We wtorek, 23 sierpnia, w Sali Widowiskowej Spółdzielczego Domu Kultury odbędzie się niezwykły koncert.
STAR-y przyjechały do muzeum

2022-08-18

STAR-y przyjechały do muzeum

Star-y w Starachowicach? Niby nic w tym dziwnego, a jednak. Bo STAR-y w miniaturze, które zagościły w przyjaznych wnętrzach Muzeum Przyrody i Techniki to rzecz rzadka, a przyznacie sami, że całkiem fajna.
Starachowice wspierają starania o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029

2022-08-11

Starachowice wspierają starania o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029

Lokalni artyści, przedstawiciele organizacji pozarządowych, miejskich instytucji i grup społecznych wzięli udział w Spotkaniu Środowiska Kultury, jakie w piątek - 5 sierpnia - odbyło się w siedzibie Urzędu Miejskiego w Starachowicach. W wydarzeniu uczestniczyli również goście z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz przedstawiciel Prezydenta Kielc.
Happy Bus to szczęśliwe dzieci

2022-08-10

Happy Bus to szczęśliwe dzieci

To był niezwykle radosny weekend, najmłodsi mieszkańcy miasta chętnie korzystali z atrakcji jakie im zorganizowało miasto i Park Kultury.
Spotkanie z Maciejem Siembiedą

2022-08-13

Spotkanie z Maciejem Siembiedą

Spotkań z ciekawymi osobami ciąg dalszy - Miejska Biblioteka Publiczna nie spoczywa na laurach i kontynuuje cykl spotkań autorskich, bardzo lubiany przez mieszkańców Starachowic. Tym razem...
Rockowo w amfiteatrze

2022-08-10

Rockowo w amfiteatrze

Cztery świetne głosy, fantastyczna muzyka, kinowe perełki i publika znająca się na rzeczy - tak właśnie upłynęła sobota, 6 sierpnia, w starachowickim Parku Miejskim.
Podróż w czasie

2022-08-09

Podróż w czasie

Czy poznalibyście Starachowice na starych zdjęciach? Czy potrafilibyście odnaleźć właściwą ulicę? Jak zmieniało się centrum miasta i jego otoczenie? Które detale jeszcze są, a których brakło?
Wyprawa do Lipia

2022-08-07

Wyprawa do Lipia

Najbardziej magiczna kolejka w mieście, zaczarowane tory, które wiozą w świat... oto Starachowicka Kolej Wąskotorowa.
O Wagnerze w Spółdzielczym Domu Kultury

2022-08-06

O Wagnerze w Spółdzielczym Domu Kultury

Liczne grono mieszkańców skupionych wokół klubu seniora Jesienny Listek, działającego w starachowickim SDK, miało okazję posłuchać historii życia Władysława Wagnera. Ja miałam przyjemność ogromną poprowadzić to spotkanie, za zaproszenie dziękuję Beacie Wiśniewskiej - dyrektor placówki.