JUŻ W KIOSKU

Remont szkolnych orlików

2022-08-16 13:42:17

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Trwają remonty orlików przy starachowickich szkołach. Całkowity koszt to 1,6 mln zł, prace potrwają do października br.

- Boiska orlik zostały w Starachowicach w ostatnich latach mocno zdegradowane, dlatego przystępujemy do ich generalnego remontu. Pozyskaliśmy na ten cel środki z programy Sportowa Polska z Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu, to jest 1/3 środków, która będzie wydatkowana na potrzeby remontu kompleksowego boisk przy SP 9, SP 1 i SP 13. Te remonty powinny rozpocząć się w tym tygodniu i zakończyć do połowy października - mówił na konferencji prasowej przy Szkole podstawowej nr 9 prezydent Marek Materek.

Miasto Starachowice zamontowało już wcześniej nowe kontenery, które stanowią zaplecze socjalne przy tym obiekcie sportowym. Boisko przy SP wykorzystywane jest nie tylko przez uczniów tej placówki ale także innych użytkowników.

- Cieszę się, że będziemy mogli wykonać prace, których ten obiekt po prostu potrzebuje. Do dyspozycji mieszkańców pozostaje obiekt przy Pustowójtówny - administrowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, boiska przy SP nr 2 i SP 10. - dodał prezydent.

- Nasze boisko cieszy się ogromną popularnością. Korzystają uczniowie  naszej szkoły, ale także dzieci i młodzież z różnych klubów sportowych, młodsi i starsi. Boisko jest bardzo zużyte i mimo corocznych prac konserwacyjnych wymaga pilnie m.in wymiany nawierzchni. Dziękuję panu prezydentowi za starania poprawienia bazy uczniom i mieszkańcom - mówiła podczas konferencji Monika Słowak-Brzezińska - dyrektor SP 9.

O potrzebie remontów wspomniał także Krzysztof Szczygieł, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starachowicach.

To jednak nie wszystkie remontowe plany prezydenta Marka Materka.

- Trwają przygotowania do tego, żebyśmy mogli wybrać wykonawcę do budowy hali sportowej przy SP 6 na osiedlu Lubianka. Na ten cel zabezpieczyliśmy ponad 7 milionów złotych. Trwają prace przygotowawcze do remontu sali gimnastycznej w SP 12, przygotowujemy i remontujemy pion kuchenny w Przedszkolu Miejskim nr 7 w Starachowicach - dodał prezydent.

Całkowity koszt tych prac, które potrwają do końca października wyniesie 1,6 mln zł. Procedury nie pozwoliły przyspieszyć prac na czas wakacji, ale jak zapewnia prezydent będą one tak prowadzone, by nie kolidowały z nauką.

Prace trwają także na krytej pływalni.

- Trwają prace na krytej pływalni. Jest to pierwszy kapitalny remont w dziejach tego obiektu. Trwa wymiana okien, drzwi, systemu bramek, czekamy na wejście kolejnych firm - dach, grota solna. Jesteśmy w zgodzie z harmonogramem. Sądzę, że 1 października będziemy mogli wejść na obiekt, ale nie chce też zapewniać na 100 %. - dodał na zakończenie Krzysztof Szczygieł.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Dodatek węglowy. Kiedy pierwsi wnioskodawcy otrzymają pieniądze?

2022-10-04

Dodatek węglowy. Kiedy pierwsi wnioskodawcy otrzymają pieniądze?

Radni podczas piątkowej (30 września br.) sesji Rady Miejskiej podjęli stosowną uchwałę w sprawie wypłaty dodatku węglowego. Przyjęcie uchwały pozwala Centrum Usług Społecznych rozpocząć wypłatę pieniędzy. Na konto Gminy Starachowice wpłynęło 5,2 miliona złotych.
Na wypadek zagrożenia

2022-10-04

Na wypadek zagrożenia

O dystrybucji jodku potasu w regionie świętokrzyskim mówiono podczas konferencji prasowej wojewody Zbigniewa Koniusza. Gościem spotkania była dr n. med. Agnieszka Walczyk, konsultant wojewódzki w dziedzinie endokrynologii.
Fundacja

2022-10-03

Fundacja "Rodzić po ludzku" czeka na #GłosMatek

W poniedziałek, 3 października, Fundacja Rodzić po Ludzku rozpoczęła kampanię #GłosMatek. Wydarzenie ma nagłośnić inicjatywę społeczną i zachęcić kobiety do wypełniania ankiet pod tą samą nazwą. To dzięki głosom kobiet powstaje jedyny w Polsce ranking, który obejmuje wszystkie szpitale i oddziały  położnicze w Polsce.
Leśna droga w remoncie

2022-10-03

Leśna droga w remoncie

Droga prowadzająca od strony łącznika przy Batalionów Chłopskich w Starachowicach w głąb lasu przechodzi remont. Zapytaliśmy w Nadleśnictwie, co to za inwestycja. 
Modernizacja ulicy Kopalnianej potrwa dłużej

2022-10-03

Modernizacja ulicy Kopalnianej potrwa dłużej

Do końca września 2022 r. miały zakończyć się prace remontowe ulicy Kopalnianej w Starachowicach. Tymczasem wykonawca wystąpił do Gminy Starachowice o przedłużenie terminu realizacji zadania. 
Rozmawiali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

2022-10-01

Rozmawiali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

Symulator dachowania, symulator zderzeń, pomoc przedmedyczna – pokaz i instruktaż, alkogogle, narkogogle, konkursy, prelekcje profilaktyczno – edukacyjne. W piątek (30 września br.)  przy Zespole Szkół Zawodowych numer 3 w Starachowicach odbyła się impreza plenerowa pod hasłem „Jedno życie masz, więc zapnij pas”.
Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych

2022-09-30

Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych

Jak dbać o zdrowie własne i najbliższych oraz co należy zrobić, aby zapobiec chorobom zakaźnym? Między innymi na takie pytania szukali odpowiedzi uczniowie podczas „Tygodnia profilaktyki chorób zakaźnych”. Akcja miała miejsce w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Starachowicach.
W remontowej kolejce

2022-09-30

W remontowej kolejce

Rozpoczęły się modernizacje kolejnych ulic w Starachowicach. Jednak są takie drogi, gdzie mieszkańcy wciąż czekają i za pośrednictwem, m.in. naszej redakcji dopytują, na jakim etapie jest sprawa remontów zamieszkiwanych przez nich ulic.
Spór zbiorowy w PKC, w MAN Bus akcja protestacyjna

2022-09-29

Spór zbiorowy w PKC, w MAN Bus akcja protestacyjna

Podwyżek płac - tego żądają związki zawodowe w dwóch starachowickich firmach produkcyjnych. Rozmowy z pracodawcami w MAN Bus i PCK Group prowadzi NSZZ „Solidarność”. 
Przebudowa drogi w Mircu Poddąbrowa

2022-09-29

Przebudowa drogi w Mircu Poddąbrowa

Mieszkańcy w Mircu Poddąbrowie zyskali kolejną część drogi - remont bowiem dobiegł końca i w środę, 28 września, podczas konferencji przekazano ją do użytku.