JUŻ W KIOSKU

Realizacja zadań drogowych w Wąchocku

2022-06-11 12:30:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

W centrum Wąchocka trwają prace nad poprawą bezpieczeństwa pieszych poprzez modernizację czterech przejść dla pieszych tj. trzy w obrębie skrzyżowania z ul. Kolejowej z ul. Św. Rocha i jedno na ulicy Kolejowej pomiędzy ul. Błonie, a mostem.

fot. Wąchock - Miasto i Gmina

W ramach zadań powstaje dedykowane doświetlenie wszystkich czterech przejść dla pieszych oraz ustawione zostaną znaki drogowe. Ponadto przejście na ul. Kolejowej pomiędzy ul. Błonie, a mostem będzie wykonane, jako przejście wyniesione. Na dojazdach do kompleksu przejść od strony „Rynku” oraz od strony mostu powstaną tzw. linie wibracyjno – akustyczne.  Powstanie także nowa nawierzchnia jezdni.

Chodnik, od zachodniej strony drogi, na odcinku od poczty do mostu, zyska na szerokości. Wzdłuż poszerzonego odcinka pojawi się wygrodzenie chodnikowe w postaci słupków z łańcuchami co pozwoli na kanalizację ruchu pieszego przy ruchliwej drodze powiatowej. W obrębie obszaru zadań nowy bruk dostanie nawierzchnia chodników w miejscach, które tego wymagają. Odnowione zostanie także oznakowanie pionowe oraz poziome.

Przewidywany termin zakończenia prac to wrzesień br.

Koszty zadania dofinansuje Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg. Wkład własny w kwocie 230 000 zł w pełni pokryty jest z budżetu Gminy Wąchock, natomiast inwestorem prac jest Powiatowy Zarząd Dróg w Starachowicach. Zadania wykonuje Budromost – Starachowice sp. z o.o.

Wąchock - Miasto i Gmina
INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Już dziś wystartują balony

2022-06-02

Już dziś wystartują balony

Miasto i Gmina Wąchock zaprasza na V Fiestę Balonową do Wąchocka. Władze zapewniają moc wrażeń.
Zbliżają się uroczystości na Wykusie

2022-06-04

Zbliżają się uroczystości na Wykusie

Zaplanujcie sobie czas w te wyjątkowe dni
Posprzątaj Kamienną z miastem Wąchock

2022-05-01

Posprzątaj Kamienną z miastem Wąchock

Akcja Operacja Czysta Rzeka 2022 t to ogólnopolska akcja sprzątania rzek w linii brzegowej oraz ich korytach, a także w bezpośredniej okolicy sąsiadującej z rzeką. Dołączył do niej Wąchock, który ma w planie wysprzątać Kamienną.
Wąchock upamiętni żydowską społeczność

2022-04-14

Wąchock upamiętni żydowską społeczność

Przybyli do Wąchocka pod koniec XVIII wieku, aktywizowali handel, wrastali pomału w tę ziemię. Dziś jedynym śladem ich bytności jest stareńki kirkut

2022-03-19

"Korona Królów" w Wąchocku

Kolejny raz klasztor cystersów w Wąchocku staje się miejscem planu filmowego. W jego wnętrzach zagościła ekipa popularnego serialu "Korona królów. Jagiellonowie". Akcja tego sezonu obejmuje lata 1400 - 1417. 
W Wąchocku powstaje nowy ośrodek zdrowia

2022-03-01

W Wąchocku powstaje nowy ośrodek zdrowia

Budynek nowego Ośrodka Zdrowia, którego budowa zakończyć się ma jeszcze w tym roku, zaczyna się zarysowywać. Mocny fundament już widać ponad poziomem ziemi. Prace trwają.
Wąchock robi podsumowanie

2022-02-13

Wąchock robi podsumowanie

Remonty i inwestycje - taki jest bilans roku 2021 w gminie Wąchock.
Bezpłatne dyżury psychologa i psychiatry

2022-02-08

Bezpłatne dyżury psychologa i psychiatry

W ramach realizacji „Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2022 rok w Wąchocku odbywają się bezpłatne dyzury psychologa i psychiatry.
Powstańczy etos

2022-02-01

Powstańczy etos

Minęło wielu lat, a Powstanie Styczniowe wciąż jest żywe w świadomości mieszkańców Wąchocka, świadczą o tym liczne znaki pamięci - mogiły na cmentarzu, pomnik Mariana Langiewicza, tablice, nazwy ulic, imię miejscowej szkoły czy symboliczne obozowisko.
Wąchock pokłonił się bohaterom

2022-01-31

Wąchock pokłonił się bohaterom

W tym roku nieco skromniej niż zwykle, ale przecież niemniej uroczyście - Wąchock oddał cześć Powstańcom Styczniowym.