JUŻ W KIOSKU

Radny apeluje o remont ulicy Wysockiego

2021-10-07 11:00:06

Ocena:

0/5 | 0 głosów

O poprawę stanu ulicy Piotra Wysockiego, która znajduje się na osiedlu Południe, kolejny raz upomina się radny miejski Krzysztof Zuba. 10 września br., skierował on interpelację do prezydenta Starachowic Marka Materka w sprawie remontu tej ulicy.

fot. Gazeta Starachowicka

- Od 2013 roku, jako radny Rady Miejskiej apelowałem, prosiłem, wnioskowałem o gruntowną poprawę stanu ulicy Piotra Wysockiego. Do obecnej chwili nie doczekałem się realizacji tego zadania. Interpelacja moja poparta jest głosami wielu mieszkańców i osób korzystających z przejazdu tą ulicą. Stan ulicy jest znany również urzędnikom zajmującym się troską o właściwy stan ulic w naszym mieście. Doczekałem się nawet złożenia wniosku na remont Wysockiego z tzw. „Powodziówek”, ale nic z tego nie wynika. Oczekiwanie na uruchomienie przez Rząd RP tego programu może trwać wieki - czytamy w piśmie. - Proszę o wycofanie tej drogi z wniosku, o którym piszę powyżej i spowodowania poprawy stanu ulicy z innych środków. Poprawianie kawałków ulicy nie przynosi oczekiwanej poprawy komunikacyjnej. Przypominam, że obecny stan ulicy Wysockiego zawdzięczamy nie tylko jakości budowy dróg lat 80-tych, ale również pokierowania tą ulicą ruchu ciężkich samochodów (w tym MZK) w trakcie remontu ulicy Miodowej. Widząc Pana „osobiste” zaangażowanie w poprawę stanu starachowickich ulic, wierzę że doczekam momentu remontu ul. Wysockiego i nastąpi to w nieodległej przyszłości - dodaje radny Zuba.

Prezydent Starachowic Marek Materek, w piśmie z 24 września br., przyznaje, że „rozumie frustrację spowodowaną przedłużającym się procesem pozyskania środków na realizację remontu ulicy”.

- Nie mamy wpływu na decyzje rządowe dotyczące wydatkowania środków na przeciwdziałanie skutkom klęsk żywiołowych. Zapewne trwający od półtora roku stan zagrożenia wywołanego koronawirusem COVID-19, ma wpływ na przesunięcie oczekiwanych przesz nas środków finansowych, w inne obszary walki z trwającym kryzysem. Proszę o cierpliwość. Pozostaję w przekonaniu, że niebawem pozyskamy zewnętrzne środki i przeprowadzimy oczekiwany, nie tylko przez Pana, remont ulicy Wysockiego - odpowiedział włodarz miasta w piśmie do Krzysztofa Zuby. 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Przebudowa placu dworcowego w Starachowicach Zachodnia. Wpłynęły oferty przetargowe

2021-10-19

Przebudowa placu dworcowego w Starachowicach Zachodnia. Wpłynęły oferty przetargowe

Miasto Starachowice ogłosiło przetarg na przebudowę placu dworcowego wraz z budową parkingu dwupoziomowego w Starachowicach Dolnych. Gmina zamierzała przeznaczyć na inwestycję 8.674.845,70 zł brutto. Zainteresowane postępowaniem firmy, mogły składać oferty do 30 września br. W minionym tygodniu, w Biuletynie Informacji Publicznej, zamieszczono informację z ich otwarcia.
Od 1 listopada starachowicki szpital znów będzie jednoimienny

2021-10-18

Od 1 listopada starachowicki szpital znów będzie jednoimienny

Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach, od 1 listopada br., ponownie zostanie przekształcony w placówkę jednoimienną dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Jak poinformował na antenie Radia Kielce wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz, od dziś (poniedziałek, 18 października), lecznica w Starachowicach wstrzymuje przyjmowanie pacjentów z innymi, niż COVID-19 schorzeniami.

2021-10-17

"Elena... rozmowa niedokończona" - już we wtorek w Gazecie

Spośród wszystkich miast Polski wybrała Starachowice. Tu postanowiła poszukać stabilizacji i się udało. Jej dobre życie przerwał dramat, który rozegrał się w październikowy (11 października) poniedziałek. Życia Eleny nie udało się uratować, a wywiad, który zaczęłyśmy pozostanie niedokończony...
Od listopada nowe numery rachunków bankowych Gminy Starachowice

2021-10-15

Od listopada nowe numery rachunków bankowych Gminy Starachowice

Urząd Miejski w Starachowicach informuje, że od 1 listopada 2021 roku, bankiem prowadzącym obsługę budżetu Miasta Starachowice będzie SANTANDER BANK POLSKA S.A. z siedzibą w Warszawie przy al. Jana Pawła II 17. Oznacza to zmianę numerów kont bankowych, na które wnosimy lokalne opłaty, jak np.: podatki od nieruchomości czy opłaty za odbiór odpadów komunalnych.
Forum Współpracy  w starachowickim technikum

2021-10-15

Forum Współpracy w starachowickim technikum

W środę, 29 września 2021 r., w Technikum nr 2 im. E. Kwiatkowskiego i w ZSZ nr 2 w Starachowicach odbyło się spotkanie przedstawicieli starachowickich przedsiębiorstw z uczniami w ramach tzw. Forum Współpracy. Konferencja zawodowa została zorganizowana przez Specjalną Strefę Ekonomiczną Starachowice S.A., w ramach projektu „Kształcimy specjalistów – rozwój edukacji zawodowej dla Starachowic II edycja”.
Oddział Pediatryczny starachowickiego szpitala tylko dla dzieci chorych na Covid

2021-10-14

Oddział Pediatryczny starachowickiego szpitala tylko dla dzieci chorych na Covid

Zgodnie z decyzją wojewody świętokrzyskiego, Oddział Pediatryczny Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach w całości dedykowany jest dzieciom z podejrzeniem lub zakażonym wirusem SARS-CoV-2. 
Grupa CERRAD z pomocą dla małych pacjentów 

2021-10-14

Grupa CERRAD z pomocą dla małych pacjentów 

Ruszył kolejny projekt Grupy Cerrad, w ramach wewnętrznego programu grantowego wspierającego inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności -  "Pomagajmy razem". Tym razem, starachowickie przedsiębiorstwo zaangażowało się w akcję prowadzoną przez kieleckie Stowarzyszenie "Skrzydlaci Dzieciom" pod nazwą „Wzmacniamy Odporność z miodów i owoców”. 
Nie roszady, a kosmetyczne zmiany

2021-10-13

Nie roszady, a kosmetyczne zmiany

Tak wygląda sytuacja po poniedziałkowym wpisie prezydenta, w którym odniósł się do nadużycia zaufania przez prezesów ZEC i "Starachowiczanki" - Marcina Pochecia i Jarosława Warszawę i nieetatowego członka zarządu Rady Powiatu Roberta Sowulę.
Starostwo Powiatowe potwierdza: Robert Sowula złożył rezygnację z pełnionej funkcji w Zarządzie Powiatu

2021-10-12

Starostwo Powiatowe potwierdza: Robert Sowula złożył rezygnację z pełnionej funkcji w Zarządzie Powiatu

Po poniedziałkowej (11 października), nieoficjalnej informacji dotyczącej rezygnacji z pełnionej funkcji nieetatowego członka Zarządu Powiatu w Starachowicach Roberta Sowuli, zwróciliśmy się do władz powiatu z prośbą o potwierdzenie tej wiadomości.