JUŻ W KIOSKU

Radni PiS zaniepokojeni sytuacją w starachowickim szpitalu

2023-03-17 11:40:44

Ocena:

3.3/5 | 3 głosów

Radni Prawa i Sprawiedliwości ze Starachowic są zaniepokojeni sytuacją w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej. Podczas czwartkowej (16 marca br.) konferencji prasowej zarzucili prezydentowi miasta Markowi Materkowi nadmierną ingerencję w sprawy placówki.

fot. Gazeta Starachowicka

Spotkanie było m.in. pokłosiem wywiadu, jakiego dyrektor szpitala Milena Witczak udzieliła lokalnemu tygodnikowi. Mówiła w nim, że prezydent Starachowic nakłaniał ją do wstąpienia do tworzonego przez niego Ruchu Marka Materka. 

Do tych słów odnieśli się radni PiS. Radna powiatowa Agnieszka Kuś przypomniała, że prezydent Marek Materek przy tzw. „aferze kadrowej” w szpitalu zapewniał, że placówka nie obniży jakości pracy.

– Wielokrotnie podkreślaliśmy, że prezydent Marek Materek angażuje się w sprawy powiatu, które nie powinny go zajmować. Tak było w przypadku szpitala, tak było w przypadku pomysłu przeniesienia ZSZ nr 3 do budynku po gimnazjum. Jak widzimy, wszystkie sprawy, w które się wtrąca, nie przynoszą dobrych efektów, dlatego apelujemy, aby zajął się sprawami miasta, a instytucje powiatowe zostawił do zarządzania odpowiednim organom - mówiła radna Rady Powiatu, Agnieszka Kuś. - Prezydent, wykorzystując swoje stanowisko, swoją pozycję prowadzi jakieś gierki polityczne, na czym cierpi szpital, a w związku z tym mieszkańcy powiatu. Najpierw prezydent zaprasza do udziału w konkursie na dyrektora szpitala przyszłą panią dyrektor, a następnie chce wymusić na niej, aby zapisała się do jego ruchu. Jakie tu jest dobro powiatu? To jest jego prywatny interes, prywatna polityka. Jeszcze raz zaapeluję do prezydenta "precz z łapami od szpitala i od instytucji powiatowych" – dodała.

Radna powiatu Danuta Krępa odniosła się do sytuacji finansowej starachowickiego PZOZ.

– Naszym zdaniem, na zły stan finansów, ale także atmosfery w szpitalu wpływają częste zmiany dyrektorów. W ciągu ostatnich trzech lat tę funkcję pełniły trzy osoby. Za każdym razem po zmianie szefa placówki odchodzą lekarze specjaliści, dodatkowo psuje się atmosfera w szpitalu. To wszystko przekłada się na to, że szpital w Starachowicach, który dotychczas miał bardzo dobre notowania w województwie i w kraju, może znacząco podupaść – powiedziała. - Apeluję do starosty i Zarządu Powiatu o to, by nie pozwolili na ingerowanie w sprawy powiatu prezydentowi Materkowi. To wtrącanie się, nie wyszło nam na dobre.

Natomiast radny Rady Miejskiej Dariusz Nowak podkreślał, że szpitalem powinien zająć się zarząd powiatu, a nie prezydent miasta.

– Moim zdaniem prezydent Marek Materek powinien złożyć rezygnację z zasiadania w radzie społecznej szpitala, aby tę atmosferę oczyścić. Tę funkcję z ramienia miasta może pełnić inny urzędnik czy radny – dodał.

- Mówili, że covidowy szpital spowodował zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców powiatu starachowickiego, okazuje się, że covid przeszliśmy łagodnie, natomiast nie możemy sobie poradzić z partyjnym interesem Marka Materka - dodał radny powiatu, Dariusz Stachowicz.

Przypomnijmy, dyrektor szpitala Milena Witczak od końca ubiegłego roku przebywa na zwolnieniu lekarskim. Obecnie szpitalem zarządza dyrektor do spraw lecznictwa, doktor Jacek Walkowski. 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Uwaga! Od 1 grudnia zmiany w rozkładzie jazdy miejskich autobusów

2023-11-29

Uwaga! Od 1 grudnia zmiany w rozkładzie jazdy miejskich autobusów

Od 1 grudnia br. w rozkładach jazdy autobusów komunikacji miejskiej w Starachowicach nastąpią zmiany. Dotyczą one linii nr 1, 7, 16, 20, 22. Jak poinformował prezydent Starachowic Marek Materek, zmiany podyktowane są interwencjami pasażerów związanymi ze zmianą godzin pracy jednego z zakładów w mieście oraz uczniów jednej ze szkól średnich.
W środę zamknięcie fragmentu ulicy Radomskiej w Starachowicach [MAPKA]

2023-11-28

W środę zamknięcie fragmentu ulicy Radomskiej w Starachowicach [MAPKA]

Uwaga kierowcy i pasażerowie miejskiej komunikacji! W środę (29 listopada br.) zamknięta zostanie dla ruchu ulica Radomska w Starachowicach, a właściwie jej fragment, w miejscu budowanego wiaduktu. Jak zgłosił Wykonawca inwestycji, utrudnienia w ruchu mają potrwać jeden dzień, w godz. od 7.00 do 19.00. Dojazd do posesji i firm na tym obszarze ma być jednak zapewniony.
Park Miejski

2023-11-28

Park Miejski "na zdjęciach w internecie wygląda lepiej niż w realu"

Radny Dariusz Grunt w interpelacji do prezydenta Starachowic Marka Materka skierował pytania dotyczące wyglądu miejskiego parku. Wśród zagadnień znalazły się m.in. te dotyczące kosztów utrzymania zieleni, czy problemu kruszącego się betonu w alejkach. 
Nowe wiaty przystankowe zamontowane

2023-11-27

Nowe wiaty przystankowe zamontowane

Na terenie Starachowic zostało zamontowanych 25 nowych wiat przystankowych. To element szerszej polityki komunikacyjnej miasta polegający na podnoszeniu jakości usług komunikacyjnych. 
Remont drogi w Lipiu i w Adamowie. Jest dofinansowanie, ale oferty przetargów je przewyższają

2023-11-27

Remont drogi w Lipiu i w Adamowie. Jest dofinansowanie, ale oferty przetargów je przewyższają

Na jednej z sesji Rady Powiatu była mowa o remoncie ulicy Starachowickiej w Lipiu. Na tę inwestycję powiat starachowicki pozyskał dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Dróg. Po podpisaniu umów z wojewodą świętokrzyskim ogłoszone zostały przetargi. Wyniki postępowań i oferty złożone przez firmy drogowe zweryfikowały jednak możliwości finansowe, a co za tym idzie zakres prac, jakie planowano wykonać.
Rekomendowano wariant obwodnicy Starachowic

2023-11-25

Rekomendowano wariant obwodnicy Starachowic

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała wariant budowy obwodnicy Starachowic do drogi krajowej nr 9. Komisja Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych po przeprowadzonej analizie zarekomendowała tzw. wariant północny. W kolejnym kroku zostanie przygotowana decyzja środowiskowa.
Jak sprawdzić, kto do mnie dzwonił? Poradnik krok po kroku

2023-11-26

Jak sprawdzić, kto do mnie dzwonił? Poradnik krok po kroku

Połączenia przychodzące od nieznanych numerów telefonów często wiążą się ze sporym stresem. Nigdy nie wiadomo, kto stoi po drugiej stronie słuchawki. W dzisiejszych czasach często zdarza się, że cyberprzestępcy wykorzystują połączenia telefoniczne w celu wyłudzenia danych osobowych. Zobacz poradnik, jak sprawdzić obcy numer telefonu!
Harcerze śladami partyzantów

2023-11-25

Harcerze śladami partyzantów

W dniach 17-19 listopada br. odbyła się kolejna edycja Harcerskiego Rajdu „Szlakami Jędrusiów” organizowana co roku przez 15. Grunwaldzką Drużynę Harcerską im. Oddziału Partyzanckiego „Jędrusie” oraz Krąg Instruktorski „Komenduły” im. „Junaka” i „Kokoszki” z Hufca ZHP Starachowice.
Centrum przesiadkowe w Starachowicach Zachodnich gotowe

2023-11-24

Centrum przesiadkowe w Starachowicach Zachodnich gotowe

Zakończyły się prace przy budowie centrum przesiadkowego w zachodniej części miasta. Tam, gdzie niedawno nierówne chodniki i zniszczone wiaty przystankowe nie zachęcały do odwiedzin, stanął nowoczesny dwupoziomy parking. Przebudowany został również plac dworca.
Przejścia dla pieszych zmodernizowane

2023-11-23

Przejścia dla pieszych zmodernizowane

Zakończyły się prace drogowe związane z modernizacją przejść dla pieszych przy al. Jana Pawła II i przy skrzyżowaniu tej drogi z ulicą Miodową.