JUŻ W KIOSKU

Przy szkole w Jadownikach będzie sala gimnastyczna

2022-09-25 08:30

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Rozpoczęła się budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Jadownikach (gm. Pawłów). 

fot. nadesłane

Jak informuje wójt Pawłowa Marek Wojtas, nowy obiekt powstanie na placu obok szkoły i będzie połączony z nią łącznikiem.

– W łączniku znajdzie się miejsce na zaplecze sanitarne, ale także pomieszczenie dla koła gospodyń wiejskich czy lokalnej społeczności. Będzie do niego osobne wejście, a obok powstanie plac manewrowy dla straży pożarnej i kilkanaście miejsc parkingowych - mówi.

Cała inwestycja stanowi część dużego projektu, który obejmuje także przebudowę szkoły w Łomnie oraz budowę dwóch boisk sportowych. Całość będzie kosztowała 17 mln zł, dotacja na ten cel z Polskiego Ładu wynosi ponad 7 mln zł.

– Na terenie gminy Pawłów widać wiele inwestycji, które są wykonane dzięki środkom z Polskiego Ładu. Przykładem jest poprawa infrastruktury szkolnej, by wspomnieć szkoły w Łomnie czy Godowie, ale także rozpoczynającą się inwestycję w Jadownikach. Duże fundusze zostały przeznaczone na rozbudowę sieci kanalizacyjnej czy sieci dróg gminnych - poinformowała poseł Agata Wojtyszek.

Dyrektor szkoły w Jadownikach Agnieszka Jędrzejczyk-Skimina podkreśla, że nowa sala gimnastyczna poprawi organizację pracy szkoły.

– Dzieci mają nadzieję, że poprawią swoje osiągnięcia sportowe, a my – jako nauczyciele – czekamy na powiększenie szkoły, bo z obecnej sali gimnastycznej uda się wygospodarować dwie pracownie dla uczniów, a dzięki temu nie będziemy musieli prowadzić nauki w systemie zmianowym - dodała.

W Szkole Podstawowej i Przedszkolu w Jadownikach uczy się 126 dzieci. Nowa sala gimnastyczna ma być gotowa w 2024 roku.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Obrazy na dawnej wsi

2023-03-18

Obrazy na dawnej wsi

Pokrzywnica to niewielka wieś w gminie Pawłów w powiecie starachowickim. W jej pobliżu przepływa malownicza rzeka Pokrzywianka, która na wysokości miejscowości Szeligi uchodzi do zalewu Wióry. Sama rzeczka stanowi dopływ legendarnej Świśliny. Pokrzywianka wije się w przepięknej scenerii czarodziejskich gór, leniwie przedziera się prze pola, wsie i lasy, a jej brzegów dzielnie bronią ogromne połacie pokrzyw. To właśnie tu stoi piękny Spichlerz, a w nim - 12 marca br. -  odbył się wernisaż wystawy "Święte obrazy w domach naszych przodków. Ikonografia religijna w tradycji ludowej".  To była prawdziwa sentymentalna podróż. 
Męka Pańska w Kałkowie

2023-03-09

Męka Pańska w Kałkowie

To miejsce jest wyjątkowe, stąd jest jakby bliżej nieba, a to w przededniu Świąt Zmartwychwstania ma znaczenie szczególne. Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Kałkowie-Godowie jest jakby stworzone do zadumy i refleksji, nic więc dziwnego, że to właśnie tu Teatr Dramatyczny im. ks. Infułata Czesława Wali co roku wystawia Misterium Męki Pańskiej.  Pierwsze widowisko już za nami. 
Afrykański pomór świń - zmiany obszarowe

2023-02-25

Afrykański pomór świń - zmiany obszarowe

Od wtorku, 21 lutego br., nastą piła zmiana regionalizacji ograniczeń związanych z afrykańskim pomorem świń (ASF). Dotyczy 5 powiatów województwa świętokrzyskiego. 
Przedszkole oddane do użytku

2023-02-14

Przedszkole oddane do użytku

We wtorek, 13 lutego, najmłodsi mieszkańcy gminy Wąchock (i nie tylko) korzystają z oddanego do użytku przedszkola. Prace wykonano zgodnie z zadaniem pn.: „Adaptacja części parteru budynku ZPO w Wąchocku na przedszkole”. Co zostało wykonane?
Ciekawe spotkania w pawłowskiej bibliotece

2023-02-12

Ciekawe spotkania w pawłowskiej bibliotece

"Ludzie z pasją" to cykl spotkań, jakie odbywały się w czasie ferii w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pawłowie im. Michała Basy. Na pierwszy rzut poszedł...
Pawłów z rekordem

2023-02-03

Pawłów z rekordem

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wydarzenie, które idealnie pokazuje, jak niewiele nam trzeba by okazać serce. Dajemy się porwać świątecznej atmosferze dobra. Pawłów wiedzie w tym prym. W puszkach - rekordowa zbiórka. 
Andrzej Duda z wizytą w Bodzentynie

2023-02-02

Andrzej Duda z wizytą w Bodzentynie

Znaczącym wydarzeniem dla województwa świętokrzyskiego była wizyta prezydenta Andrzeja Dudy związana z obchodami 160 rocznicy Powstania Styczniowego. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przybył do Bodzentyna, by wziąć udział w uroczystej sesji Rady Miejskiej.
Aktywni seniorzy Gminy Pawłów

2023-01-12

Aktywni seniorzy Gminy Pawłów

Aktywność ruchowa jest najlepszym lekiem wykorzystywanym zarówno w profilaktyce jak i w leczeniu różnych chorób. Wiedzą o tym seniorzy z Gminy Pawłów, którzy w ramach projektu "Aktywny senior 2022" aktywnie uczestniczyli w zajęciach rehabilitacyjnych i rekreacyjnych.
Barbara z Gór Świętokrzyskich 

2022-12-18

Barbara z Gór Świętokrzyskich 

Mowa rzecz jasna o Świętej Barbarze, co przycupnęła w jednym z najpiękniejszych punktów widokowych, skąd rozpościera się wspaniały widok na krajobraz Gór Świętokrzyskich. Powiada się, że stanęła tu w XIX wieku. 

2022-12-10

"Sołtyski" z Pawłowa z nagrodą

Ogrom gratulacji i słowa uznania - to wszystko dla folklorystyczno - obrzędowego  "Sołtyski", który sięgnął po najwyższe podium w województwie prezentując na Przeglądzie Teatrów Wiejskich obrzęd „Swaty”.