JUŻ W KIOSKU

Przy szkole w Jadownikach będzie sala gimnastyczna

2022-09-25 08:30

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Rozpoczęła się budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Jadownikach (gm. Pawłów). 

fot. nadesłane

Jak informuje wójt Pawłowa Marek Wojtas, nowy obiekt powstanie na placu obok szkoły i będzie połączony z nią łącznikiem.

– W łączniku znajdzie się miejsce na zaplecze sanitarne, ale także pomieszczenie dla koła gospodyń wiejskich czy lokalnej społeczności. Będzie do niego osobne wejście, a obok powstanie plac manewrowy dla straży pożarnej i kilkanaście miejsc parkingowych - mówi.

Cała inwestycja stanowi część dużego projektu, który obejmuje także przebudowę szkoły w Łomnie oraz budowę dwóch boisk sportowych. Całość będzie kosztowała 17 mln zł, dotacja na ten cel z Polskiego Ładu wynosi ponad 7 mln zł.

– Na terenie gminy Pawłów widać wiele inwestycji, które są wykonane dzięki środkom z Polskiego Ładu. Przykładem jest poprawa infrastruktury szkolnej, by wspomnieć szkoły w Łomnie czy Godowie, ale także rozpoczynającą się inwestycję w Jadownikach. Duże fundusze zostały przeznaczone na rozbudowę sieci kanalizacyjnej czy sieci dróg gminnych - poinformowała poseł Agata Wojtyszek.

Dyrektor szkoły w Jadownikach Agnieszka Jędrzejczyk-Skimina podkreśla, że nowa sala gimnastyczna poprawi organizację pracy szkoły.

– Dzieci mają nadzieję, że poprawią swoje osiągnięcia sportowe, a my – jako nauczyciele – czekamy na powiększenie szkoły, bo z obecnej sali gimnastycznej uda się wygospodarować dwie pracownie dla uczniów, a dzięki temu nie będziemy musieli prowadzić nauki w systemie zmianowym - dodała.

W Szkole Podstawowej i Przedszkolu w Jadownikach uczy się 126 dzieci. Nowa sala gimnastyczna ma być gotowa w 2024 roku.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Przyjaciółka młodych czytelników

2023-10-26

Przyjaciółka młodych czytelników

 Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Iłży otrzymała wyróżnienie w 2. edycji ogólnopolskiej akcji "Biblioteka Przyjazna Dzieciom", zorganizowanej przez Przystanek Rodzinka.
Zamordowani mieszkańcy upamiętnieni

2023-09-13

Zamordowani mieszkańcy upamiętnieni

W miejscowości Celiny odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą czwórce mieszkańców gminy Bodzentyn zamordowanych przez Niemców w czasie II wojny światowej.    
Rowerami na Westerplatte

2023-09-01

Rowerami na Westerplatte

Mieszkańcy gminy Bodzentyn, w tym m.in. burmistrz Dariusz Skiba wzięli udział w przedsięwzięciu sportowo - patriotycznym. Rowerami dotarli z Kielc na Westerplatte 1 września, by w ten sposób przypomnieć o 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej i uczcić jej ofiary.     
Z pożytkiem dla pszczół

2023-08-10

Z pożytkiem dla pszczół

Na terenie Bodzentyna przybywa ozdobnej roślinności. Władze gminy od kilku lat pozyskują pieniądze na takie zielone inwestycje w wyniku czego zrealizowano do tej pory ponad tysiąc nasadzeń.  Aktualnie m.in. na bodzentyńskim rynku pojawiły się donice z miododajnymi śliwami wiśniowymi.    
Kupili wóz

2023-07-28

Kupili wóz

Ochotnicza Straż Pożarna w Psarach - Starej Wsi (gmina Bodzentyn) korzysta z nowo zakupionego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki MAN. Udało się to dzięki m.in pomocy finansowej mieszkańców.
Iłżecki festiwal folkloru

2023-07-20

Iłżecki festiwal folkloru

Już po raz 29- ty odbył się w Iłży Festiwal Folkloru im. Józefa Myszki. Był to wielki przegląd bogactwa kultury polskiej wsi, bo na konkurs zgłosiło się ponad 400 artystów. Reprezentanci powiatu starachowickiego: solistka Marta Zawłocka i Kapela Ludowa Zbigniewa Orczyka zostali docenieni wyróżnieniami.   
Kandydatka na Miss Polski z Bodzentyna

2023-07-07

Kandydatka na Miss Polski z Bodzentyna

Nasz region zaznacza swoją obecność w wyborach Miss Polski. Jedną z pretendentek do tego tytułu jest pochodząca z Bodzentyna Kamila Wzorek. O tym, czy odniesie sukces dowiemy się w niedzielę 16 lipca.
Akcja Żonkil w Iłży

2023-04-30

Akcja Żonkil w Iłży

Akcja Żonkil związana jest z rocznicą powstania w getcie warszawskim oraz bohaterem i ostatnim przywódcą Żydowskiej Organizacji Bojowej - Markiem Edelmanem. I chociaż od jakiegoś czasu 19 kwietnia można spotkać tysiące wolontariuszy, którzy rozdają papierowe żonkile na ulicach, to nie wszyscy wiedzą, skąd wziął się ten zwyczaj. 
Wiosenne porządki w Wąchocku

2023-03-26

Wiosenne porządki w Wąchocku

Przyznajcie się, lubicie Wąchock o każdej porze roku, prawda? Ale chodzą słuchy, ze wiosną jest najpiękniejszy, a skoro tak, to pozwólmy mu zabłysnąć i zanim wiosna nadejdzie weźmy się za generalne sprzątanie miasta. 
Obrazy na dawnej wsi

2023-03-18

Obrazy na dawnej wsi

Pokrzywnica to niewielka wieś w gminie Pawłów w powiecie starachowickim. W jej pobliżu przepływa malownicza rzeka Pokrzywianka, która na wysokości miejscowości Szeligi uchodzi do zalewu Wióry. Sama rzeczka stanowi dopływ legendarnej Świśliny. Pokrzywianka wije się w przepięknej scenerii czarodziejskich gór, leniwie przedziera się prze pola, wsie i lasy, a jej brzegów dzielnie bronią ogromne połacie pokrzyw. To właśnie tu stoi piękny Spichlerz, a w nim - 12 marca br. -  odbył się wernisaż wystawy "Święte obrazy w domach naszych przodków. Ikonografia religijna w tradycji ludowej".  To była prawdziwa sentymentalna podróż.