JUŻ W KIOSKU

Przez "Oceany wyobraźni"

2022-12-20 09:00:00

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Wspaniałe opowiadania, magia podróży, a w tle Władysław Wagner i jego podróż przez morza i oceany świata. 

W piątek (16 grudnia) w "Plastusiu" odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu "Oceany wyobraźni", który zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach. Było to podsumowanie Projektu „Na bibliotecznej łodzi z Wagnerem”. 

To był piękny wieczór, za oknem szalała lodowa królowa, zaś w przytulnym wnętrzu biblioteki dla dzieci i młodzieży szumiały wody mórz i oceanów. A gdy ucichł krzyk mew, a słone krople osiadły na twarzach przybyłych gości, dyrektor MBP Jolanta Sopińska i Magdalena Mroczek rozpoczęły podróż przez oceany wyobraźni. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali wyników i prezentów, a te były naprawdę bogate. 

Jak się prezentowały wyniki? I miejsce zdobyła Kornelia Komorowska, II miejsce przypadło w udziale Andrzejowi Płusie, a III miejsce zgarnęła Karolina Driańska. Wyróżnienia otrzymali Lena Klich, Paulina Zając i Wiktoria Wąsik. 

Gościem szczególnym była Katarzyna Wlazłowska, członek rodziny Władka Wagnera. wieczór umiliła Renata Gola czytając zwycięską pracę. 

Nagrody wręczał Włodzimierz Orkisz, radny miasta, przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która  ufundowała nagrody w konkursie. 

Gazeta też miała swój udział. Z ogromną przyjemnością zasiadłam w komisji konkursowej i wręczyłam nagrodę dla Pauliny Zając. 

Paulinko, praca świetna. Na pewno znajdzie się na łamach "Zielonej". 

Wszystkim uczestnikom konkursu Redakcja serdecznie gratuluje.  

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Dzień Dziecka w Starachowicach. Zaproszenie

2023-05-31

Dzień Dziecka w Starachowicach. Zaproszenie

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek oraz Starosta Powiatu Starachowickiego Piotr Ambroszczyk już w najbliższy piątek (2 czerwca) zapraszają wszystkie dzieci i ich rodziców na starachowicki Dzień Dziecka do Amfiteatru w Parku Miejskim. 
Jubileuszowy koncert Portamento

2023-05-31

Jubileuszowy koncert Portamento

Niezwykły i wyjątkowy, od 30 lat na starachowickiej scenie. Na swoim koncie mają wiele nagród. Przyszedł czas na jubileusz. 
Dorośli czytają dzieciom

2023-05-31

Dorośli czytają dzieciom

Ogólnopolskie Tygodnie Czytania Dzieciom są ważnym elementem kampanii “Cała Polska czyta dzieciom”, od wielu lat mobilizując tysiące szkół, przedszkoli i bibliotek w całym kraju do organizowania imprez i wydarzeń czytelniczych oraz popularyzacji idei codziennego czytania dzieciom, które rozbudza pasje czytelnicze wśród młodego pokolenia. 
Mobilne muzeum zawita do Starachowic

2023-06-03

Mobilne muzeum zawita do Starachowic

Park Kultury w Starachowicach oraz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Miasto Starachowice, zwłaszcza uczniów starachowickich szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w projekcie Muzeum na kółkach. 
Żelazne pierścienie przyznane

2023-05-19

Żelazne pierścienie przyznane

W piątek, 19 maja, Starachowice stanęły pod znakiem przedsiębiorczości. Nagrodą „Żelaznego Pierścienia” uhonorowano lokalnych przedsiębiorców. To nagroda gospodarcza przyznawana za wkład w rozwój powiatu oraz podziękowanie dla przedsiębiorców za odwagę w zakładaniu biznesów. Pomysłodawcą nagrody jest wicestarosta starachowicki Dariusz Dąbrowski. 
Spacerowali szlakiem STAR-ów

2023-05-20

Spacerowali szlakiem STAR-ów

Nikogo nie trzeba przekonywać, że słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Starachowicach są niezwykle aktywni i przede wszystkim chętni do wszelakich aktywności. Ostatnim ich pomysłem był spacer śladem miejskiej ciężarówki, poznawanie historii miasta oraz integracja międzypokoleniowa. 
Ocean pod powieką

2023-05-14

Ocean pod powieką

Święto w bibliotece

2023-05-14

Święto w bibliotece

Tydzień Bibliotek i Dnia Bibliotekarza w Starachowicach rozpoczął się hucznie i z przytupem. W Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej  Starachowickie Towarzystwo Fotograficzne wraz z Miejską Biblioteką Publiczną zorganizowały wernisaż wystawy fotograficznej pt. "Spojrzenie... Z fotografią w Bibliotece. 
Wysokie góry w

2023-05-14

Wysokie góry w "Klubie podróżnika"

Wysokie szczyty, widoki zapierające dech i przygoda - to nas czeka, jeśli zdecydujemy się wziąć udział w kolejnym spotkaniu w ramach "Klubu Podróżnika". Gościem będzie starachowiczanin w Grudziądzu, absolwent I LO, który z wielką radością i sentymentem wraca w rodzinne strony. 
W dobrym towarzystwie muzyki i literatury

2023-05-14

W dobrym towarzystwie muzyki i literatury

To było niezapomniane popołudnie, w piątek (28 kwietnia) Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej zamieniła się w wielką salę koncertową.