JUŻ W KIOSKU

Przez "Oceany wyobraźni"

2022-12-20 09:00:00

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Wspaniałe opowiadania, magia podróży, a w tle Władysław Wagner i jego podróż przez morza i oceany świata. 

W piątek (16 grudnia) w "Plastusiu" odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu "Oceany wyobraźni", który zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach. Było to podsumowanie Projektu „Na bibliotecznej łodzi z Wagnerem”. 

To był piękny wieczór, za oknem szalała lodowa królowa, zaś w przytulnym wnętrzu biblioteki dla dzieci i młodzieży szumiały wody mórz i oceanów. A gdy ucichł krzyk mew, a słone krople osiadły na twarzach przybyłych gości, dyrektor MBP Jolanta Sopińska i Magdalena Mroczek rozpoczęły podróż przez oceany wyobraźni. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali wyników i prezentów, a te były naprawdę bogate. 

Jak się prezentowały wyniki? I miejsce zdobyła Kornelia Komorowska, II miejsce przypadło w udziale Andrzejowi Płusie, a III miejsce zgarnęła Karolina Driańska. Wyróżnienia otrzymali Lena Klich, Paulina Zając i Wiktoria Wąsik. 

Gościem szczególnym była Katarzyna Wlazłowska, członek rodziny Władka Wagnera. wieczór umiliła Renata Gola czytając zwycięską pracę. 

Nagrody wręczał Włodzimierz Orkisz, radny miasta, przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która  ufundowała nagrody w konkursie. 

Gazeta też miała swój udział. Z ogromną przyjemnością zasiadłam w komisji konkursowej i wręczyłam nagrodę dla Pauliny Zając. 

Paulinko, praca świetna. Na pewno znajdzie się na łamach "Zielonej". 

Wszystkim uczestnikom konkursu Redakcja serdecznie gratuluje.  

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Metamorfozy biblioteki

2023-10-02

Metamorfozy biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach obchodzi w tym roku już 75 lat swojego istnienia. Z tej okazji przygotowała wystawę fotografii dokumentujących swój pobyt w obecnej siedzibie na osiedlu Żeromskiego, który rozpoczął się w latach 90 - tych XX wieku. Placówka zajęła miejsce po słynnym Empiku i godnie go zastępowała coraz mocniej wrastając w krajobraz miasta jako ważny ośrodek nie tylko czytelnictwa, ale i szeroko pojętej kultury. 
Rezultat akcji poszukiwawczej na

2023-10-02

Rezultat akcji poszukiwawczej na "Piachach"

Ze starachowickiego zalewu "Piachy" udało się  wyłowić część wagonika kolejki, która w latach powojennych XX wieku transportowała piach ze Starachowic do kopalni w Rudkach w dzisiejszej gminie Nowa Słupia. Obiekt trafił już do Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Ale być może to nie kończy sprawy, bo na dnie zbiornika specjalistyczny sprzęt wykrył jeszcze inne zatopione przedmioty.    
Promocyjny dinozaur

2023-09-29

Promocyjny dinozaur

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach przygotowało dla starachowickich uczniów imprezę, której celem była popularyzacja nauk ścisłych. Na uczestników X Festiwalu Nauki czekało mnóstwo zabaw, eksperymentów i obsługa atrakcyjnego sprzętu, a mega niespodzianką okazał się zmechanizowany tyranozaur naturalnej wielkości. Poruszał się jak żywy i spektakularnie ryczał.       
Twórczość w domowym zaciszu

2023-09-29

Twórczość w domowym zaciszu

Starachowiczanka Zofia Perechuda maluje od dziecka, bo to cecha jej osobowości. Nie kończyła żadnych szkół artystycznych, po prostu przez całe życie spontanicznie realizowała swój wrodzony talent. O jej pasji wie niewiele osób, więc postanowiliśmy ją wydobyć z kręgu anonimowości.    
Młodzi patrioci

2023-09-28

Młodzi patrioci

Z inicjatywy Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Starachowicach na historycznej polanie Wykus w gminie Wąchock odbyło się wydarzenie poświęcone pamięci o żołnierzach Świętokrzyskich Zgrupowań Partyzanckich Armii Krajowej „Ponury” – „Nurt”.   
Film pod chmurką

2023-09-26

Film pod chmurką

Kolejny seans "Kina na leżakach"  
Propozycja dla siódmo-  i ósmoklasistów

2023-09-26

Propozycja dla siódmo- i ósmoklasistów

Stowarzyszenie Promocji Talentów przy współpracy z Parkiem Kultury zapraszają do udziału w projekcie „Gramy na czas”. Jest to  program profilaktyczno – edukacyjny skierowany do uczniów klas siódmych i ósmych starachowickich szkół podstawowych, realizowany w formie spacerów historycznych zakończonych interaktywnym quizem i rozmową na temat profilaktyki uzależnień, w tym uzależnień behawioralnych.
Cudowna muzyka

2023-09-26

Cudowna muzyka

Z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki Park Kultury oraz Chór Kameralny Portamento zapraszają na koncert pt. "Muzyka to cud".
Oczarowane przyrodą

2023-09-24

Oczarowane przyrodą

Spółdzielczy Dom Kultury w Starachowicach ma dla nas nową propozycję. To otwarta w miniony piątek 22 września wystawa zdjęć pod hasłem "Oczarowane pierwszym spojrzeniem". Zaprezentowane na nich fotografie to ujęcia barwnych kwiatów i krzewów.       
Nagość i ubiór

2023-09-22

Nagość i ubiór

W muzealnej Galerii w Wieży otwarto wystawę fotografii autorstwa Mieczysława Szczepańskiego. Artysta pokazuje na niej kobiety zarówno w intymnych scenach nagości jak i na portretach.