JUŻ W KIOSKU

Przestrzeń przyjazna czworonogom w Parku Miejskim

2021-07-26 08:00:01

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Psi plac zabaw już działa na terenie Parku Miejskiego i cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Koszt tej inwestycji to około 60 tys. zł.

fot. Gazeta Starachowicka

- Odpowiadając na prośby i sugestie, jakie otrzymywałem od mieszkańców na terenie Parku Miejskiego utworzyliśmy plac zabaw dla czworonogów. Umieściliśmy tu całą gamę różnych akcesoriów, które pozwolą nam zadbać o sprawność i kondycję naszych pupili – informuje Prezydent Miasta Marek Materek. - Dog Park został wyposażony w takie elementy jak m.in: równoważnię, szałas, kładkę, słupki do slalomu, toalety dla psów, kosz na śmieci i kosz na odchody oraz ławki. Plac został ogrodzony siatką, po to, aby pieski mogły poruszać się swobodnie.

Szczegółowe zasady korzystania z parku dla czworonogów zostały zamieszczone w regulaminie. Właściciele psów są zobowiązani do sprzątania po swoich pupilach, w całym Parku Miejskim są zainstalowane kosze na psie odchody.

- Mieszkańcy Starachowic, właściciele czworonogów prosili o to, żeby taki punkt w naszym mieście powstał, a najlepiej gdyby był on zlokalizowany na terenie odnowionego  Parku Miejskiego - dodaje prezydent Materek. - I każdego dnia widzimy tutaj właścicieli czworonogów, którzy psi park odwiedzają. Prace te wykonywała dla nas lokalna firma MALSTAR, której serdecznie dziękuję.

Jak infomuje Ernest Kumek – kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej, Dróg i Ochrony Środowiska, magistrat otrzymuje telefony od zadowolonych starachowiczan, którzy wraz ze swoimi pupilami korzystają z tego miejsca.

- Teren jest zabezpieczony, wychodząc mamy podwójną podwójne furtkę dzięki czemu wiemy, że nasze zwierzę nie będzie uciekało na ulicę. Jest dodatkowa możliwość nadzorowania. Psy ras uznawanych za agresywne powinny korzystać z tego miejsca mając założony kaganiec. Pozostałe rasy, które nie są ujęte w rozporządzeniu mogą bez kagańca i bez smyczy korzystać. Dodatkowo, jest to takie miejsce gdzie również właściciele pupilów mogą się spotykać i wymienić własne doświadczenia - mówi.

KOMENTARZE NA FORUM
INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Sesja Rady Miejskiej w Starachowicach. Porządek obrad

2022-09-29

Sesja Rady Miejskiej w Starachowicach. Porządek obrad

W piątek (30 września) o godzinie 9.00 w sali "Olimpia" Urzędu Miejskiego odbędzie się sesja starachowickiej Rady Miejskiej. Obrady, można oglądać online, pod adresem: //esesja.tv/transmisja_na_zywo/403/rada-miejska-w-starachowicach.htm
Badanie zdolności adaptacyjnej do zmian klimatu

2022-09-26

Badanie zdolności adaptacyjnej do zmian klimatu

Gmina Starachowice serdecznie zaprasza do aktywnego udziału w badaniu zdolności adaptacyjnej do zmian klimatu społeczności lokalnej Starachowic.
Młodzi rozmawiają o patriotyzmie

2022-09-25

Młodzi rozmawiają o patriotyzmie

Na zaproszenie Młodzieżowej Rady Miasta do Starachowic zawitała młodzież z kilku krajów Europy. Byli przedstawiciele Grecji, Macedonii Północnej, Włoch, Portugalii, Czech oraz Łotwy. Młodzi ludzie przyjechali, aby porozmawiać oraz wymienić się poglądami na temat kondycji patriotyzmu na Starym Kontynencie i zagrożeniach płynących z nacjonalizmu. Wydarzenie odbyło się w gościnnych murach Muzeum Przyrody i Techniki.
Nowe łazienki dla przedszkolaków z

2022-09-25

Nowe łazienki dla przedszkolaków z "czternastki"

Skrzaty i Biedronki z Przedszkola Miejskiego nr 14 doczekały się remontu łazienek w swoim ukochanym przedszkolu. Gmina Starachowice wyremontowała dwie łazienki w placówce. To kolejna inwestycja gminna służąca poprawie warunków w starachowickich przedszkolach.
Konsultacje dotyczące rozwoju mieszkalnictwa

2022-09-20

Konsultacje dotyczące rozwoju mieszkalnictwa

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek zachęca do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących opracowania strategii gospodarowania i rozwoju mieszkalnictwa w Starachowicach, prowadzonych przez Politechnikę Warszawską w ramach projektu pn. „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego”, współfinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021.
Starachowice liderem zrównoważonej mobilności

2022-09-18

Starachowice liderem zrównoważonej mobilności

Już po raz piąty miasto Starachowice włącza się w organizację Europejskiego Tygodnia Mobilności. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez Komisję Europejską promująca zrównoważony transport. W tym roku działania edukacyjne i profilaktyczne będą skierowane przede wszystkim do dzieci z lokalnych przedszkoli.
W Starachowicach o szlaku turystyki postindustrialnej „Żelazne doliny”

2022-09-17

W Starachowicach o szlaku turystyki postindustrialnej „Żelazne doliny”

W siedzibie Urzędu Miejskiego w Starachowicach odbyły się kolejne warsztaty diagnostyczne będące częścią przygotowań do opracowania „Planu działań Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Północy”. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele miast i gmin – członków MOF-u oraz doradcy Związku Miast Polskich.
Za zmarłych zesłańców polskich „na nieludzkiej ziemi”. Obchody Dnia Sybiraka

2022-09-17

Za zmarłych zesłańców polskich „na nieludzkiej ziemi”. Obchody Dnia Sybiraka

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek, Związek Sybiraków Koło w Starachowicach, społeczność Szkoły Podstawowej nr 11 im. mjr. Jana Piwnika Ponurego w Starachowicach Park Kultury zapraszają na obchody Dnia Sybiraka i 83 rocznicy napaści ZSRR na Polskę.
Starachowickie dobre praktyki

2022-09-16

Starachowickie dobre praktyki

Starachowickie Centrum Usług Społecznych jest w wielu miejscach w kraju, stawiane jako przykład dobrych praktyk w kwestii polityki społecznej. W celu wymiany doświadczeń i poznania szczegółów funkcjonowania Centrum do naszego miasta zawitała delegacja z gminy Skawina.
Nagrody dla starachowickich uczniów

2022-09-15

Nagrody dla starachowickich uczniów

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek przyznał nagrody finansowe dla uczniów starachowickich szkół podstawowych za wysokie wyniki w nauce. Finansowe wsparcie otrzymała czwórka uczniów.