JUŻ W KIOSKU

Przestrzeń przyjazna czworonogom w Parku Miejskim

2021-07-26 08:00:01

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Psi plac zabaw już działa na terenie Parku Miejskiego i cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Koszt tej inwestycji to około 60 tys. zł.

fot. Gazeta Starachowicka

- Odpowiadając na prośby i sugestie, jakie otrzymywałem od mieszkańców na terenie Parku Miejskiego utworzyliśmy plac zabaw dla czworonogów. Umieściliśmy tu całą gamę różnych akcesoriów, które pozwolą nam zadbać o sprawność i kondycję naszych pupili – informuje Prezydent Miasta Marek Materek. - Dog Park został wyposażony w takie elementy jak m.in: równoważnię, szałas, kładkę, słupki do slalomu, toalety dla psów, kosz na śmieci i kosz na odchody oraz ławki. Plac został ogrodzony siatką, po to, aby pieski mogły poruszać się swobodnie.

Szczegółowe zasady korzystania z parku dla czworonogów zostały zamieszczone w regulaminie. Właściciele psów są zobowiązani do sprzątania po swoich pupilach, w całym Parku Miejskim są zainstalowane kosze na psie odchody.

- Mieszkańcy Starachowic, właściciele czworonogów prosili o to, żeby taki punkt w naszym mieście powstał, a najlepiej gdyby był on zlokalizowany na terenie odnowionego  Parku Miejskiego - dodaje prezydent Materek. - I każdego dnia widzimy tutaj właścicieli czworonogów, którzy psi park odwiedzają. Prace te wykonywała dla nas lokalna firma MALSTAR, której serdecznie dziękuję.

Jak infomuje Ernest Kumek – kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej, Dróg i Ochrony Środowiska, magistrat otrzymuje telefony od zadowolonych starachowiczan, którzy wraz ze swoimi pupilami korzystają z tego miejsca.

- Teren jest zabezpieczony, wychodząc mamy podwójną podwójne furtkę dzięki czemu wiemy, że nasze zwierzę nie będzie uciekało na ulicę. Jest dodatkowa możliwość nadzorowania. Psy ras uznawanych za agresywne powinny korzystać z tego miejsca mając założony kaganiec. Pozostałe rasy, które nie są ujęte w rozporządzeniu mogą bez kagańca i bez smyczy korzystać. Dodatkowo, jest to takie miejsce gdzie również właściciele pupilów mogą się spotykać i wymienić własne doświadczenia - mówi.

KOMENTARZE NA FORUM
INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Pierwsze absolwentki kursu języka polskiego

2022-05-27

Pierwsze absolwentki kursu języka polskiego

27 pań z dwóch grup zajęciowych oficjalnie zakończyło organizowany w naszym mieście kurs języka polskiego dla osób pochodzących z Ukrainy. 60-godzinny kurs skierowany jest do osób dorosłych, które przyjechały do naszego miasta zza wschodniej granicy. Gmina Starachowice wspólnie z partnerem projektu Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach zaplanowała organizację zajęć dla 60 osób. Kursy odbywają się w ramach projektu „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego” finansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.
Młodzieżowy Festiwal Obywatelski w Starachowice

2022-05-26

Młodzieżowy Festiwal Obywatelski w Starachowice

W piątek (27 maja) o godzinie 10.30 w starachowickim Parku Miejskim odbędzie się MŁODZIEŻOWY FESTIWAL OBYWATELSKI. Młodzi radni we współpracy z Parkiem Kultury przygotowali wiele aktywności i wypełnili ten dzień wieloma atrakcjami.
Majowa sesja Rady Miejskiej w Starachowicach

2022-05-26

Majowa sesja Rady Miejskiej w Starachowicach

W piątek (27 maja) o godz. 9.00 w sali Olimpia Urzędu Miejskiego rozpocznie się szósta w tym roku sesja Rady Miejskiej w Starachowicach. Obrady będzie można oglądać online, pod adresem: https://esesja.tv/
Rewitalizacja otoczenia Parku Kultury dobiega końca

2022-05-22

Rewitalizacja otoczenia Parku Kultury dobiega końca

Kończą się prace związane z rewitalizacją otoczenia starachowickiego Parku Kultury, a ogrody Tadeusza Bilicza odzyskują dawny blask.
Kolejna inwestycja drogowa zakończona

2022-05-22

Kolejna inwestycja drogowa zakończona

Zakończyła się inwestycja drogowa w ramach zadania „Wykonanie ul. Wiejskiej z odcinkiem ul. Południowej wraz z budową kanalizacji deszczowej”. To jeden z wielu projektów realizowanych w tej części miasta.  
Przedszkolaki otrzymają zestawy ogrodnicze

2022-05-14

Przedszkolaki otrzymają zestawy ogrodnicze

Prawie 2 tysiące głosów zdobyło Przedszkole Miejskie nr 2 w konkursie „Ogródki ze smakiem”. Dzięki wsparciu aktywnych mieszkańców naszego miasta - decyzją organizatorów konkursu - przedszkolaki otrzymają teraz zestawy ogrodnicze.
Pływalnia będzie jak nowa

2022-05-13

Pływalnia będzie jak nowa

Blisko 2 miliony złotych Gmina Starachowice chce przeznaczyć na remont Krytej Pływalni. Inwestycja ma poprawić obecny stan budynku, wpłynąć na polepszenie jakości wody i uczynić ze starachowickiej pływalni dogodne miejsce do wypoczynku i relaksu.
Delegacja z Zawiercia gościła w Starachowicach

2022-05-10

Delegacja z Zawiercia gościła w Starachowicach

Delegacja Miasta Zawiercie, na czele z Prezydentem Łukaszem Konarskim, gościła w piątek (6 maja) w Starachowicach podczas wizyty studyjnej. Celem pobytu była wymiana dobrych praktyk oraz rozmowa o przeprowadzanych w naszym mieście inwestycjach.
Klasa dwujęzyczna to przyszłość

2022-05-07

Klasa dwujęzyczna to przyszłość

We wrześniu w Szkole Podstawowej nr 11 rusza kolejna klasa dwujęzyczna. Polsko-angielskie zajęcia będą odbywać się już pod patronatem Katedry Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. To duże wyróżnienie dla naszej szkoły, a dla uczniów szansa na rozwój edukacyjny.
Pakiet rehabilitacyjny dla seniora 2022

2022-05-05

Pakiet rehabilitacyjny dla seniora 2022

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek oraz Centrum Usług Społecznych w Starachowicach zapraszają do udziału w drugiej edycji programu „Pakiet rehabilitacyjny dla seniora 2022”. Bezpłatne zabiegi będą dostępne dla mieszkańców Starachowic, którzy ukończyli 60 lat.