JUŻ W KIOSKU

Przedszkolaki nie stracą placu zabaw. Blok mieszkalny ma powstać na osiedlu Łazy [VIDEO]

2022-01-04 13:19:08

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Prezydent Starachowic Marek Materek poinformował o decyzji dotyczącej budowy bloku na zielonej części Przedszkola Miejskiego nr 11. Według planu, gmina i Starachowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa zamienią się nieruchomościami, dzięki czemu przedszkolaki nie stracą swojego placu zabaw.

 

Ewa Rychel i Marek Materek / fot. Gazeta Starachowicka

Przypomnijmy, na przełomie lutego i marca 2021r. włodarz miasta przedstawił zamiar budowy przez Gminę Starachowice nowych bloków mieszkalnych. Wśród wymienionych lokalizacji, jedna z działek znajduje się przy ulicy Górnej na terenie Przedszkola nr 11 im. Misia Uszatka z Oddziałami Integracyjnymi. Pomysł ten nie spodobał się społeczności związanej z przedszkolem. 

- Wsłuchując się w głosy społeczności Przedszkola Miejskiego nr 11 dotyczącej zagospodarowania części działki należącej do Przedszkola, wpadłem na pomysł, by do budowy mieszkań czynszowych na wynajem wykorzystać inną lokalizację - mówił podczas wtorkowej (4 stycznia) konferencji prasowej, która odbyła się na terenie Przedszkola Miejskiego nr 11, prezydent miasta Marek Materek. - Zaproponowałem Starachowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej zamianę nieruchomości pomiędzy gminą a spółdzielnią. My, jako gmina jesteśmy zainteresowani przejęciem nieruchomości znajdującej się przy alei Najświętszej Marii Panny na osiedlu Łazy. Działki, która należy do spółdzielni. Działki, która zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego może być wykorzystana na budowę budynków wielorodzinnych. W zamian gmina zaoferowała nieruchomość znajdującą się na Dolnych Starachowicach w pobliżu pawilonu handlowego, w którym znajduje się sklep Biedronka. Po to, żeby spółdzielnia mogła jeszcze lepiej zagospodarować tamten teren, wykorzystać, stworzyć miejsca postojowe i dzięki temu poprawić warunki dla klientów tego sklepu. Taka propozycja została przedstawiona przeze mnie w ubiegłym roku, spotkała się z akceptacją ze strony władz spółdzielni. Wykonujemy sukcesywnie kolejne kroki, które pozwolą nam na sfinalizowanie tej transakcji. Co jest dla mnie istotne, kolejny raz udaje się pogodzić interesy wszystkich grup społecznych - poinformował włodarz Starachowic.

Jak dodała dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 11, Ewa Rychel, z takiego rozwiązania zdecydowanie zadowolona jest społeczność przedszkolna.

[ZOBACZ VIDEO]

 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Piotr Paweł Urbanek nowym prezesem ZEC

2022-01-21

Piotr Paweł Urbanek nowym prezesem ZEC

Decyzją Rady Nadzorczej Zakładu Energetyki Cieplnej - Komunikacja Miejska, w piątek (21 stycznia) na stanowisko prezesa Zarządu miejskiej spółki został powołany Piotr Paweł Urbanek. 
Utrudnienia związane z brakiem oświetlenia na osiedlu Żeromskiego

2022-01-21

Utrudnienia związane z brakiem oświetlenia na osiedlu Żeromskiego

Ciemność zapanowała w środowy (19 stycznia) wieczór na osiedlu Żeromskiego. Utrudnienia mogą potrwać do poniedziałku 24 stycznia br.
Marek Materek jednym z najbardziej wpływowych samorządowców w internecie

2022-01-20

Marek Materek jednym z najbardziej wpływowych samorządowców w internecie

Prezydent Starachowic, który od przeszło 7 lat osobiście prowadzi swój profil w mediach społecznościowych, zajął 3 miejsce w rankingu najbardziej wpływowych samorządowców w internecie w 2021 roku.    
Wega nadal poszukiwana

2022-01-19

Wega nadal poszukiwana

Wega, sunia rasy mały munsterlander, zaginęła rok temu. Jej rodzina wciąż wierzy w szczęśliwe zakończenie. 
Wznowienie pracy Punktu Szczepień na starachowickim SOR

2022-01-19

Wznowienie pracy Punktu Szczepień na starachowickim SOR

Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach wznowił szczepienia przeciwko Covid - 19 w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym (ul. Batalionów Chłopskich 6). Rejestracji można dokonać poprzez bezpłatną infolinię, na stronie pacjent.gov.pl, wysyłając sms lub dzwoniąc do punktu szczepień. 
Sny o Starachowicach i Polsce prezydenta Marka Materka

2022-01-19

Sny o Starachowicach i Polsce prezydenta Marka Materka

Starachowiczan obserwujących profil społecznościowy prezydenta miasta Marka Materka od rana rozgrzewają jego dwa wpisy. W pierwszym opisuje swój "Sen o Starachowicach, w drugim "Sen o Polsce", w którym nawołuje do pojednania i zaprasza przedstawicieli wszystkich partii do naszego miasta. "Błagam polityków ze wszystkich opcji politycznych - siądźcie i porozumiejcie się dla dobra Polski. Rada Bezpieczeństwa Narodowego nie została zwołana mimo tego, co dzieje się wokół naszego Kraju. Dlatego zapraszam do Starachowic. Udostępnię swój gabinet i pomogę w mediacjach" - czytamy.
Podziękowania dla Ewy Skiby

2022-01-19

Podziękowania dla Ewy Skiby

Prezydent Miasta Marek Materek, starostą starachowicki Piotr Ambroszczyk oraz były starosta Piotr Babicki podziękowali Ewie Skibie, która po 7 latach pracy w Urzędzie Miejskim ustępuje ze stanowiska zastępcy prezydenta miasta ds. gospodarczych.
Ewa Skiba odwołana ze stanowiska

2022-01-17

Ewa Skiba odwołana ze stanowiska

W poniedziałek (17 stycznia) rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Starachowicach Iwona Tamiołło poinformowała, że Prezydent Starachowic Marek Materek odwołał Ewę Skibę ze stanowiska Zastępcy Prezydenta Miasta ds. Gospodarczych.
Osierocili nastoletniego syna

2022-01-17

Osierocili nastoletniego syna

Na początku stycznia informowaliśmy o dramacie, do którego doszło w jednej ze starachowickich rodzin. Mieszkaniec miasta zmarł na Covid-19, a jego żona przetransportowana ze Starachowic do Lublina walczyła o życie podłączona do aparatury ECMO. Jak poinformowała m.in. Telewizja Polsat, życia 50-latki nie udało się uratować.