JUŻ W KIOSKU

Profilaktyka i pomaganie, czyli piknik "Moda na bezpieczne wakacje"

2023-05-22 09:31:24

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Już 3 czerwca br. na parkingu przy biurowcu Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Starachowicach odbędzie się piknik charytatywny pn. "Moda na bezpieczne wakacje". Organizatorem jest Stowarzyszenie "Dolina Kamiennej". 

fot. Gazeta Starachowicka

O pikniku, podczas sobotniej (20 maja br.) konferencji prasowej mówiły przedstawicielki Stowarzyszenia i działaczki Prawa i Sprawiedliwości: Agnieszka Kuś, Danuta Krępa, Małgorzata Derlecka, Beata Lefek oraz Anna Rosińska.

- Piknik będzie składał się z dwóch części. Pierwsza będzie edukacyjno-profilaktyczna. Zaprosiłyśmy do współpracy różne instytucje, m.in.: starachowicki inspektorat ZUS, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kielcach, Komenda Powiatowa Policji, a także Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP - mówiła radna powiatu Agnieszka Kuś.  

- Drugim celem jest pomoc chorej na stwardnienie rozsiane pani Joasi - powiedziała Małgorzata Derlecka. - Zbiera ona pieniądze na specjalny kombinezon, który ułatwi jej funkcjonowanie. My postawiłyśmy połączyć profilaktykę z pomaganiem i na pikniku wesprzeć panią Joasię.   

Podczas imprezy pn. "Moda na bezpieczne wakacje" będzie można skorzystać z porad ZUS, zobaczyć - dzięki specjalnemu sprzętowi WORD i policji - jak zachowuje się kierowca, który pod wpływem alkoholu wsiada za kierownicę, czy organizm podczas wypadku drogowego, a zaproszony na piknik lekarz udzieli porad medycznych. Organizatorki mają nadzieję, że uda się również przygotować tzw. "szafobranie", które pozwoli "przewietrzyć swoją szafę" poprzez wymianę ubrań. Oczywiście nie zabraknie wystawców "Giełdy Staroci i Różności", a podopieczni Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP przygotują ciepły posiłek.

- Moda to nie tylko ubrania. Chcemy, by w wakacje było modne również jeżdżenie z zapiętymi pasami i nie pod wpływem alkoholu czy innych używek - podkreśliła Agnieszka Kuś. 

O temacie niepełnosprawności mówiła radna Danuta Krępa.

- Niepełnosprawni są wokół nas i potrzebują naszej pomocy. Na co dzień borykają się oni z wieloma problemami, mają wiele barier do pokonania. Taką osobą jest właśnie pani Joanna - powiedziała radna. - Kobieta jest uwięziona w czterech ścianach, pomaga jej 12-letnia córka - bardzo dzielna dziewczynka. Pani Joasia marzy o zamianie mieszkania i kombinezonie, który pomoże w normalnym funkcjonowaniu. Mam nadzieję, że uda jej się pomoc.

  - Lepiej być pomagającym, niż potrzebującym - dodała Beata Lefek.

Piknik "Moda na bezpieczne wakacje" odbędzie się pod honorowym patronatem posła na Sejm, Krzysztofa Lipca w sobotę (3 czerwca br.) od godziny 10 do 14, na parkingu przy biurowcu SSE (ul. Radomska). W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy. 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Gigantyczne inwestycje w zdrowie z rządowym wsparciem

2023-06-06

Gigantyczne inwestycje w zdrowie z rządowym wsparciem

Kolejne kilkadziesiąt milionów złotych trafi do Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Dofinansowanie między innymi z rządowych pieniędzy pozwoli na zakup nowoczesnego sprzętu, a także stworzenie jeszcze lepszych warunków leczenia pacjentów z całego regionu.  W pozyskanie pieniędzy dla lecznicy zaangażowany jest poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Lipiec.
Starachowiczanie na Wielkim Marszu 4 czerwca

2023-06-05

Starachowiczanie na Wielkim Marszu 4 czerwca

„Nie możesz już znieść tego, jaka jest dzisiaj Polska? Masz dosyć szalejącej drożyzny? Stać cię na coraz mniej rzeczy? Chcesz Polski wolnej, demokratycznej i europejskiej? Pójdźmy razem w Wielkim Marszu 4 czerwca w samo południe” – mogliśmy przeczytać na stronie utworzonego w mediach społecznościowych wydarzenia, zorganizowanego przez Platformę Obywatelską i Donalda Tuska.
Wrażliwi Społecznie mówią: sprawdzam!

2023-06-06

Wrażliwi Społecznie mówią: sprawdzam!

Stowarzyszenie Wrażliwi Społecznie postanowiło przeprowadzić tzw. fact-checking, czyli zbadać wypowiedzi prezydenta Starachowic w sprawie bezpłatnej komunikacji miejskiej w Starachowicach celem weryfikacji faktów. W opinii społeczników Marek Materek mija się z prawdą. 
Gratka dla fanów

2023-06-05

Gratka dla fanów "klasyków"

Już niedługo, bowiem 18. czerwca br. na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaroi się od pięknych, budzących podziw i dostojnych zabytkowych pojazdów. Wszystko za sprawą zrzeszonych w grupie "Starachowickie klasyki" pasjonatów motoryzacji, którzy we współpracy z Muzeum na ostatni guzik dopinają organizację oficjalnego rozpoczęcia sezonu.  
Wakacje modne, a przede wszystkim bezpieczne

2023-06-04

Wakacje modne, a przede wszystkim bezpieczne

Alkogogle, symulator wypadku i dachowania, pyszna drożdżówka. Te i inne atrakcje przygotowano dla mieszkańców na pikniku rodzinnym pn. „Moda na bezpieczne wakacje”, który w pierwszą sobotę czerwca odbył się na parkingu przed budynkiem Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy ulicy Radomskiej w Starachowicach. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie „Dolina Kamiennej”.  
Wyróżnieni za nasz park 

2023-06-02

Wyróżnieni za nasz park 

Projekt rewitalizacji Parku Miejskiego w Starachowicach zdobył wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Design Educates Awards 2023. Autorami docenionej przez branżę architektoniczną koncepcji jest pracownia eM4 z Krakowa.  
Pożarnicze zmagania młodzieży

2023-06-02

Pożarnicze zmagania młodzieży

Piętnaście drużyn, a w nich aż 150 druhów, rywalizowało w Powiatowych Zawodach Sportowo Pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP, jakie odbyły się 28 maja br. na stadionie miejskim w Starachowicach. 
Pasternik pięknieje

2023-06-01

Pasternik pięknieje

Starachowicka lista miejsc spacerowych stale się powiększa. Zrewitalizowany Park Miejski już cieszy oko podczas rodzinnych wypraw. Za chwilę działalność turystycznych aktywności rozpocznie malownicza Lubianka. A to nie koniec zmian w Starachowicach. Blisko 10-milionowa inwestycja nad zbiornikiem Pasternik, która będzie polegać na zagospodarowaniu jego północnej linii brzegowej, poprawi wizerunek tej części miasta.
„Moda na bezpieczne wakacje”. Zaproszenie na piknik edukacyjno-charytatywny

2023-06-01

„Moda na bezpieczne wakacje”. Zaproszenie na piknik edukacyjno-charytatywny

Już w najbliższą sobotę (3 czerwca br.) na parkingu przy ul. Radomskiej w Starachowicach odbędzie się piknik edukacyjno-charytatywny „Moda na bezpieczne wakacje, którego organizatorem jest Stowarzyszenia Dolina Kamiennej. Start o godzinie 10.00.
Bonifikata na zakup nieruchomości gruntowych i lokalowych. Dla kogo i na jakich warunkach?

2023-06-01

Bonifikata na zakup nieruchomości gruntowych i lokalowych. Dla kogo i na jakich warunkach?

Parafia Rzymskokatolicka Św. Brata Alberta w Starachowicach wystąpiła z wnioskiem do Prezydenta Miasta Starachowice o sprzedaż w trybie bezprzetargowym części nieruchomości gruntowej, położonej w Starachowicach przy ul. Bema, oznaczonej w ewidencji gruntów i budynków miasta Starachowice, jako działki ewidencyjne: nr 269/51 o powierzchni 0,0125 ha oraz nr 269/64 o powierzchni 0,0330 ha. Cena do sprzedaży w wysokości 125 tysięcy zł netto została ustalona na podstawie wartości wynikającej z operatu szacunkowego, do której doliczony został podatek VAT 23% w wysokości 28 750,00 zł.