JUŻ W KIOSKU

Prezydent Starachowic wśród najbardziej wpływowych samorządowców w internecie

2023-02-17 13:32:45

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek zajął drugie miejsce w "Rankingu najbardziej wpływowych samorządowców w internecie w 2022 roku" w kategorii: prezydenci miast. Raport został przygotowany i opublikowany przez Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych.

źródło: UM Starachowice

- Dziękuję! Wiecie, że to nasz wspólny sukces? Każdego dnia inspirujecie mnie do jeszcze lepszej pracy na rzecz Starachowic i Polski. Codziennie mogę liczyć na Wasze zaangażowanie, wsparcie, dobre słowo i krytyczną ocenę. To wszystko pomaga w zarządzaniu miastem. W Starachowicach w ostatnich latach udowodniliśmy, że dzięki współpracy ponad podziałami dla dobra publicznego można zmienić wiele. Zmiana jest możliwa także w Polsce - musimy w nią wierzyć i wspólnie pracować, by jej dokonać. W ciągu 8 lat z ostatnich miejsc w różnych rankingach, zapracowaliśmy na to, by pojawiać się w czołówkach (Ranking Samorządów Rzeczpospolitej). Pomyślcie, w którym miejscu jest teraz Polska i co możemy zrobić, by w kolejnych latach przewodziła w europejskich rankingach w pozytywnym wydaniu. Za już serdecznie dziękuję - o jeszcze gorąco proszę - napisał Prezydent Marek Materek na swoim facebookowym profilu.

Liderem kategorii został Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca, zaś trzecie miejsce zajął Wojciech Bakun, prezydent Przemyśla.

Przeanalizowano profile prezydentów

Jak podkreślają autorzy dokumentu, raport, poza opisem sprawności komunikacyjnej samorządowców, jest też częściowym obrazem ich postrzegania w lokalnych wspólnotach. "Mając na uwadze zarówno najszerszą reprezentację samorządowców, jak i zasięg, interakcje czy dotarcie do użytkowników, w dalszym ciągu kluczowym medium społecznościowym w samorządach pozostaje Facebook.

Raport zbudowany został na bazie analizy ponad 450 profili burmistrzów, prezydentów miast i zamieszczonych w nich publikacji w 2022 na Facebooku. Analiza przeprowadzana była własnymi narzędziami Instytutu Badań Internetu i Mediów Społecznościowych oraz poddana weryfikacji i indywidualnej ocenie ekspertów agencji Samorządowe Internety oraz Local-SoMe w zakresie komunikacji w mediach społecznościowych.

Tegoroczna edycja rankingu została podzielona na 3 kategorie: Prezydenci miast wojewódzkich, Prezydenci miast oraz Burmistrzowie" - czytamy na stronie internetowej IBIMS.

W kategorii prezydentów miast wojewódzkich, na podium znaleźli się kolejno: Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia oraz Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi. Wśród burmistrzów liderem jest Tomasz Szczerba, burmistrz Wojkowic, drugie miejsce zajął Emilian Bera, burmistrz Jawor, zaś na trzeciej pozycji ex aequo uplasowali się Jarosław Perzyński, burmistrz Sierpca i Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych.

/źródło: UM Starachowice/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Gigantyczne inwestycje w zdrowie z rządowym wsparciem

2023-06-06

Gigantyczne inwestycje w zdrowie z rządowym wsparciem

Kolejne kilkadziesiąt milionów złotych trafi do Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Dofinansowanie między innymi z rządowych pieniędzy pozwoli na zakup nowoczesnego sprzętu, a także stworzenie jeszcze lepszych warunków leczenia pacjentów z całego regionu.  W pozyskanie pieniędzy dla lecznicy zaangażowany jest poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Lipiec.
Starachowiczanie na Wielkim Marszu 4 czerwca

2023-06-05

Starachowiczanie na Wielkim Marszu 4 czerwca

„Nie możesz już znieść tego, jaka jest dzisiaj Polska? Masz dosyć szalejącej drożyzny? Stać cię na coraz mniej rzeczy? Chcesz Polski wolnej, demokratycznej i europejskiej? Pójdźmy razem w Wielkim Marszu 4 czerwca w samo południe” – mogliśmy przeczytać na stronie utworzonego w mediach społecznościowych wydarzenia, zorganizowanego przez Platformę Obywatelską i Donalda Tuska.
Wrażliwi Społecznie mówią: sprawdzam!

2023-06-06

Wrażliwi Społecznie mówią: sprawdzam!

Stowarzyszenie Wrażliwi Społecznie postanowiło przeprowadzić tzw. fact-checking, czyli zbadać wypowiedzi prezydenta Starachowic w sprawie bezpłatnej komunikacji miejskiej w Starachowicach celem weryfikacji faktów. W opinii społeczników Marek Materek mija się z prawdą. 
Gratka dla fanów

2023-06-05

Gratka dla fanów "klasyków"

Już niedługo, bowiem 18. czerwca br. na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaroi się od pięknych, budzących podziw i dostojnych zabytkowych pojazdów. Wszystko za sprawą zrzeszonych w grupie "Starachowickie klasyki" pasjonatów motoryzacji, którzy we współpracy z Muzeum na ostatni guzik dopinają organizację oficjalnego rozpoczęcia sezonu.  
Wakacje modne, a przede wszystkim bezpieczne

2023-06-04

Wakacje modne, a przede wszystkim bezpieczne

Alkogogle, symulator wypadku i dachowania, pyszna drożdżówka. Te i inne atrakcje przygotowano dla mieszkańców na pikniku rodzinnym pn. „Moda na bezpieczne wakacje”, który w pierwszą sobotę czerwca odbył się na parkingu przed budynkiem Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy ulicy Radomskiej w Starachowicach. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie „Dolina Kamiennej”.  
Wyróżnieni za nasz park 

2023-06-02

Wyróżnieni za nasz park 

Projekt rewitalizacji Parku Miejskiego w Starachowicach zdobył wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Design Educates Awards 2023. Autorami docenionej przez branżę architektoniczną koncepcji jest pracownia eM4 z Krakowa.  
Pożarnicze zmagania młodzieży

2023-06-02

Pożarnicze zmagania młodzieży

Piętnaście drużyn, a w nich aż 150 druhów, rywalizowało w Powiatowych Zawodach Sportowo Pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP, jakie odbyły się 28 maja br. na stadionie miejskim w Starachowicach. 
Pasternik pięknieje

2023-06-01

Pasternik pięknieje

Starachowicka lista miejsc spacerowych stale się powiększa. Zrewitalizowany Park Miejski już cieszy oko podczas rodzinnych wypraw. Za chwilę działalność turystycznych aktywności rozpocznie malownicza Lubianka. A to nie koniec zmian w Starachowicach. Blisko 10-milionowa inwestycja nad zbiornikiem Pasternik, która będzie polegać na zagospodarowaniu jego północnej linii brzegowej, poprawi wizerunek tej części miasta.
„Moda na bezpieczne wakacje”. Zaproszenie na piknik edukacyjno-charytatywny

2023-06-01

„Moda na bezpieczne wakacje”. Zaproszenie na piknik edukacyjno-charytatywny

Już w najbliższą sobotę (3 czerwca br.) na parkingu przy ul. Radomskiej w Starachowicach odbędzie się piknik edukacyjno-charytatywny „Moda na bezpieczne wakacje, którego organizatorem jest Stowarzyszenia Dolina Kamiennej. Start o godzinie 10.00.
Bonifikata na zakup nieruchomości gruntowych i lokalowych. Dla kogo i na jakich warunkach?

2023-06-01

Bonifikata na zakup nieruchomości gruntowych i lokalowych. Dla kogo i na jakich warunkach?

Parafia Rzymskokatolicka Św. Brata Alberta w Starachowicach wystąpiła z wnioskiem do Prezydenta Miasta Starachowice o sprzedaż w trybie bezprzetargowym części nieruchomości gruntowej, położonej w Starachowicach przy ul. Bema, oznaczonej w ewidencji gruntów i budynków miasta Starachowice, jako działki ewidencyjne: nr 269/51 o powierzchni 0,0125 ha oraz nr 269/64 o powierzchni 0,0330 ha. Cena do sprzedaży w wysokości 125 tysięcy zł netto została ustalona na podstawie wartości wynikającej z operatu szacunkowego, do której doliczony został podatek VAT 23% w wysokości 28 750,00 zł.