JUŻ W KIOSKU

Prace na ulicy Kopalnianej zakończone

2022-11-22 07:00:00

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Zakończyła się budowa ścieżki rowerowej przy ulicach Kopalnianej i Złotej. Nowy trakt wzbogaci miejską sieć ścieżek rowerowych i ułatwi miłośnikom „dwóch kółek” przemieszczanie się po Starachowicach.

fot. UM Starachowice

Realizację zadania podczas poniedziałkowej (21 listopada br.) konferencji prasowej podsumował prezydent Marek Materek.

- Miło mi poinformować, że zakończyły się prace związane z przebudową ulicy Kopalnianej i budową w ciągu tej ulicy dwukierunkowego traktu prowadzącego od ronda Solidarności aż do skrzyżowania z ulicą Leśną - mówił włodarz miasta. - Serdecznie dziękuję wykonawcy prac za realizację tego zadania. Dziękuję również radnym za współpracę przy tworzeniu niezbędnego budżetu zadaniowego. Jednocześnie przepraszam mieszkańców, którzy musieli liczyć się z utrudnieniami w trakcie realizacji inwestycji – dodał Marek Materek.

Wykonawcą prac była firma TRAKT S.A. Wartość zrealizowanej inwestycji wyniosła około 1,7 miliona złotych. Dofinansowanie ze środków europejskich na realizację tej inwestycji wynosiło 85 procent (z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020), kolejne 10 procent to środki pozyskane w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Natomiast gmina do tej inwestycji dołożyła jedynie 5 procent wartości całego zadania.

Wybudowana droga w znaczący sposób poprawi bezpieczeństwo dzieci i młodzieży przemieszczających się w tym miejscu do swoich szkół. To właśnie przez ulicę Kopalnianą prowadzi droga do Szkoły Podstawowej nr 11 oraz Szkoły Podstawowej nr 12.

- Chcemy zapewnić bezpieczny dostęp do naszych placówek oświatowych, ale również chcemy umożliwić mieszkańcom naszego miasta dojazd rowerem nie tylko do szkoły, ale również pracy. Powstanie ścieżki rowerowej na ulicy Kopalnianej w znaczący sposób wzbogaci sieć rowerową na terenie naszego miasta – podkreślił prezydent.

W ramach inwestycji wykonano ulicę o długości około 560 mb wraz z chodnikami, ścieżką rowerową oraz zatoką postojową. Ponadto zadanie polegało na przestawieniu kolidujących ze ścieżką rowerową słupów oświetleniowych. Wykonano oznakowanie poziome i pionowe zgodnie z projektem stałej organizacji ruchu, a także przestawiono część ogrodzeń przy SP 11 i SP 12.

Ścieżka rowerowa wzdłuż ulicy Kopalnianej jest dwukierunkowa i przebiega od ronda Solidarności po prawej stronie ulicy wzdłuż SP 12, następnie w rejonie ul. Złotej ścieżka przechodzi na lewą stronę, aby na wysokości ulicy Granicznej wrócić na prawą stronę ulicy Kopalnianej. Zgodnie z projektem zostały wykonane miejsca postojowe wzdłuż pawilonów przy ul. Kopalnianej (zatoczka, która umożliwi równoległe do ul. Kopalnianej zaparkowanie samochodu), a wzdłuż miejsc postojowych powstał chodnik.

fot. UM Starachowice

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
MAN prowadzi rozmowy z Grupą PKC na temat ofert pracy dla pracowników 

2022-12-01

MAN prowadzi rozmowy z Grupą PKC na temat ofert pracy dla pracowników 

Kierownictwo MAN Truck & Bus oraz producent wiązek kablowych PKC skonsultowali oferty zatrudnienia w Starachowicach. Celem jest zaoferowanie pracownikom MAN dotkniętym planowaną restrukturyzacją, do 500 nowo utworzonych miejsc pracy w zakładzie PKC w Starachowicach - informuje firma w komunikacie prasowym. PKC obecnie produkuje wiązki kablowe dla MAN Truck & Bus w swoim zakładzie produkcyjnym w pobliżu polskiej fabryki autobusów MAN.
Mniej iluminacji świątecznych i bez miejskiego Sylwestra

2022-12-01

Mniej iluminacji świątecznych i bez miejskiego Sylwestra

Starachowice przyzwyczaiły mieszkańców i odwiedzających ich w okresie świątecznym gości do bożonarodzeniowych akcentów. Podobnie, jak w roku ubiegłym odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy, a dzieci odwiedzi Mikołaj. Niestety, ze względu na rosnące ceny prądu, miasto nie będzie oświetlone tak, jak w poprzednich latach. Kolejny raz nie odbędzie się również "Sylwester pod Gwiazdami".
E-usługi w starachowickich placówkach oświatowych

2022-12-01

E-usługi w starachowickich placówkach oświatowych

Realizacja projektu e-usług wchodzi w decydującą fazę. To projekt, który ma ułatwić życie mieszkańców korzystających z procedur urzędowych. Dzięki niemu gmina Starachowice wprowadza również zmiany w starachowickich placówkach oświatowych.

2022-11-30

"Czyny, a nie słowa". Działacze z całego kraju na spotkaniu Ruchu Marka Materka

We wtorek (29 listopada br.) w Starachowicach odbyło się otwarte spotkanie Ruchu Marka Materka. Podczas wydarzenia wybrano Zarząd, przedstawiono liderów Ruchu w poszczególnych powiatach i gminach. W obecności zgromadzonych osób prezydent Starachowic w imieniu swojego środowiska politycznego zadeklarował „gotowość do wzięcia odpowiedzialności za Polskę".
Pierwsza

2022-11-30

Pierwsza "Giełda staroci i różności" za nami

Pierwsza odsłona "Giełdy staroci i różności" za nami. W sobotni (26 listopada br.) poranek, mimo niesprzyjającej aury, wystawcy pojawili się na parkingu Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Starachowice", a wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszego miasta.
Dla pieszych i dla rowerzystów

2022-11-30

Dla pieszych i dla rowerzystów

Na odcinku od ulicy Szkolnej do ulicy Partyzantów w Starachowicach powstaje ciąg pieszo – rowerowy. Planowany koszt inwestycji to blisko 780 tys. zł. Zadanie zostało dofinansowane w ramach programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
Mikołaj w trasie po Starachowicach

2022-11-30

Mikołaj w trasie po Starachowicach

Już 6 grudnia, kolejny raz Mikołaj odwiedzi nasze miasto. Z racji tego, że w Starachowicach bardzo mu się podoba, postanowił, że zostanie aż do 11 grudnia i tym samym odwiedzi również Jarmark Bożonarodzeniowy.
Zimowa atrakcja Starachowic

2022-11-29

Zimowa atrakcja Starachowic

Na placu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Szkolnej trwają ostatnie przygotowania lodowiska, które dla miłośników jazdy na łyżwach zostanie otwarte już 2 grudnia. Na miejscu będzie możliwość wypożyczenia sprzętu, stanie food truck z gorącymi napojami, a wiata grillowa posłuży za ogrzewaną poczekalnię.
Zmiany przy ulicy Słowackiego

2022-11-29

Zmiany przy ulicy Słowackiego

Ciąg pieszo-jezdny wraz z odwodnieniem powstaje przy ul. Juliusza Słowackiego w Starachowicach. Koszt tej inwestycji to ponad 2 mln zł, z czego 95 procent stanowi dofinansowanie pozyskane przez Gminę Starachowice z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
Kolejna ścieżka rowerowa oddana do użytku

2022-11-29

Kolejna ścieżka rowerowa oddana do użytku

Starachowicki system ścieżek rowerowych w mieście wciąż się rozrasta. W poniedziałek (28 listopada br.) dokonano odbioru prac związanych z budową ścieżki rowerowej w rejonie ul. 1 Maja i ul. Stromej, gdzie powstał ciąg pieszo-rowerowy długości około 1200 metrów.