JUŻ W KIOSKU

Prace na ulicy Kopalnianej zakończone

2022-11-22 07:00:00

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Zakończyła się budowa ścieżki rowerowej przy ulicach Kopalnianej i Złotej. Nowy trakt wzbogaci miejską sieć ścieżek rowerowych i ułatwi miłośnikom „dwóch kółek” przemieszczanie się po Starachowicach.

fot. UM Starachowice

Realizację zadania podczas poniedziałkowej (21 listopada br.) konferencji prasowej podsumował prezydent Marek Materek.

- Miło mi poinformować, że zakończyły się prace związane z przebudową ulicy Kopalnianej i budową w ciągu tej ulicy dwukierunkowego traktu prowadzącego od ronda Solidarności aż do skrzyżowania z ulicą Leśną - mówił włodarz miasta. - Serdecznie dziękuję wykonawcy prac za realizację tego zadania. Dziękuję również radnym za współpracę przy tworzeniu niezbędnego budżetu zadaniowego. Jednocześnie przepraszam mieszkańców, którzy musieli liczyć się z utrudnieniami w trakcie realizacji inwestycji – dodał Marek Materek.

Wykonawcą prac była firma TRAKT S.A. Wartość zrealizowanej inwestycji wyniosła około 1,7 miliona złotych. Dofinansowanie ze środków europejskich na realizację tej inwestycji wynosiło 85 procent (z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020), kolejne 10 procent to środki pozyskane w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Natomiast gmina do tej inwestycji dołożyła jedynie 5 procent wartości całego zadania.

Wybudowana droga w znaczący sposób poprawi bezpieczeństwo dzieci i młodzieży przemieszczających się w tym miejscu do swoich szkół. To właśnie przez ulicę Kopalnianą prowadzi droga do Szkoły Podstawowej nr 11 oraz Szkoły Podstawowej nr 12.

- Chcemy zapewnić bezpieczny dostęp do naszych placówek oświatowych, ale również chcemy umożliwić mieszkańcom naszego miasta dojazd rowerem nie tylko do szkoły, ale również pracy. Powstanie ścieżki rowerowej na ulicy Kopalnianej w znaczący sposób wzbogaci sieć rowerową na terenie naszego miasta – podkreślił prezydent.

W ramach inwestycji wykonano ulicę o długości około 560 mb wraz z chodnikami, ścieżką rowerową oraz zatoką postojową. Ponadto zadanie polegało na przestawieniu kolidujących ze ścieżką rowerową słupów oświetleniowych. Wykonano oznakowanie poziome i pionowe zgodnie z projektem stałej organizacji ruchu, a także przestawiono część ogrodzeń przy SP 11 i SP 12.

Ścieżka rowerowa wzdłuż ulicy Kopalnianej jest dwukierunkowa i przebiega od ronda Solidarności po prawej stronie ulicy wzdłuż SP 12, następnie w rejonie ul. Złotej ścieżka przechodzi na lewą stronę, aby na wysokości ulicy Granicznej wrócić na prawą stronę ulicy Kopalnianej. Zgodnie z projektem zostały wykonane miejsca postojowe wzdłuż pawilonów przy ul. Kopalnianej (zatoczka, która umożliwi równoległe do ul. Kopalnianej zaparkowanie samochodu), a wzdłuż miejsc postojowych powstał chodnik.

fot. UM Starachowice

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Wrażliwi Społecznie mówią: sprawdzam!

2023-06-05

Wrażliwi Społecznie mówią: sprawdzam!

Stowarzyszenie Wrażliwi Społecznie postanowiło przeprowadzić tzw. fact-checking, czyli zbadać wypowiedzi prezydenta Starachowic w sprawie bezpłatnej komunikacji miejskiej w Starachowicach celem weryfikacji faktów. W opinii społeczników Marek Materek mija się z prawdą. 
Wakacje modne, a przede wszystkim bezpieczne

2023-06-04

Wakacje modne, a przede wszystkim bezpieczne

Alkogogle, symulator wypadku i dachowania, pyszna drożdżówka. Te i inne atrakcje przygotowano dla mieszkańców na pikniku rodzinnym pn. „Moda na bezpieczne wakacje”, który w pierwszą sobotę czerwca odbył się na parkingu przed budynkiem Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy ulicy Radomskiej w Starachowicach. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie „Dolina Kamiennej”.  
Wyróżnieni za nasz park 

2023-06-02

Wyróżnieni za nasz park 

Projekt rewitalizacji Parku Miejskiego w Starachowicach zdobył wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Design Educates Awards 2023. Autorami docenionej przez branżę architektoniczną koncepcji jest pracownia eM4 z Krakowa.  
Pożarnicze zmagania młodzieży

2023-06-02

Pożarnicze zmagania młodzieży

Piętnaście drużyn, a w nich aż 150 druhów, rywalizowało w Powiatowych Zawodach Sportowo Pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP, jakie odbyły się 28 maja br. na stadionie miejskim w Starachowicach. 
Pasternik pięknieje

2023-06-01

Pasternik pięknieje

Starachowicka lista miejsc spacerowych stale się powiększa. Zrewitalizowany Park Miejski już cieszy oko podczas rodzinnych wypraw. Za chwilę działalność turystycznych aktywności rozpocznie malownicza Lubianka. A to nie koniec zmian w Starachowicach. Blisko 10-milionowa inwestycja nad zbiornikiem Pasternik, która będzie polegać na zagospodarowaniu jego północnej linii brzegowej, poprawi wizerunek tej części miasta.
„Moda na bezpieczne wakacje”. Zaproszenie na piknik edukacyjno-charytatywny

2023-06-01

„Moda na bezpieczne wakacje”. Zaproszenie na piknik edukacyjno-charytatywny

Już w najbliższą sobotę (3 czerwca br.) na parkingu przy ul. Radomskiej w Starachowicach odbędzie się piknik edukacyjno-charytatywny „Moda na bezpieczne wakacje, którego organizatorem jest Stowarzyszenia Dolina Kamiennej. Start o godzinie 10.00.
Bonifikata na zakup nieruchomości gruntowych i lokalowych. Dla kogo i na jakich warunkach?

2023-06-01

Bonifikata na zakup nieruchomości gruntowych i lokalowych. Dla kogo i na jakich warunkach?

Parafia Rzymskokatolicka Św. Brata Alberta w Starachowicach wystąpiła z wnioskiem do Prezydenta Miasta Starachowice o sprzedaż w trybie bezprzetargowym części nieruchomości gruntowej, położonej w Starachowicach przy ul. Bema, oznaczonej w ewidencji gruntów i budynków miasta Starachowice, jako działki ewidencyjne: nr 269/51 o powierzchni 0,0125 ha oraz nr 269/64 o powierzchni 0,0330 ha. Cena do sprzedaży w wysokości 125 tysięcy zł netto została ustalona na podstawie wartości wynikającej z operatu szacunkowego, do której doliczony został podatek VAT 23% w wysokości 28 750,00 zł.
Budowa ścieżek rowerowych. Mieszkańcy mają uwagi 

2023-05-31

Budowa ścieżek rowerowych. Mieszkańcy mają uwagi 

W Starachowicach trwa budowa ścieżek rowerowych. Mieszkańcy przyglądają się tym inwestycjom, m.in. traktowi budowanemu wzdłuż bloków przy ul. Harcerskiej. Interweniują nie tylko w mediach, ale również poprzez radnych reprezentujących ich rejony. 

2023-05-31

"Stary szpital". Wykonanie dokumentacji dla osiedla przesunięte 

W lutym br. podczas konsultacji społecznych zaprezentowano cztery koncepcje urbanistyczne dla obszaru dawnego szpitala przy ul. Radomskiej w Starachowicach. Przy tworzeniu koncepcji funkcjonalno-przestrzennej, wykonawca zadania - A2P2 architecture & planning, działający w kooperacji z mamArchitekci Sp. z o.o. - był zobligowany uwzględnić wykonaną już inwentaryzację budowlaną oraz ekspertyzę techniczną istniejącego budynku dawnego szpitala.
Nowy gracz na arenie politycznej. Nowa Demokracja TAK oficjalnie zaprezentowana

2023-05-30

Nowy gracz na arenie politycznej. Nowa Demokracja TAK oficjalnie zaprezentowana

Nowa Demokracja TAK to partia, która powstała na fundamencie społecznego Ruchu Marka Materka i już oficjalnie przygotowuje się do wyborów parlamentarnych. Prezydent Starachowic Marek Materek podczas poniedziałkowego (29 maja br.) wydarzenia zaprezentował nazwę ugrupowania, jego logo oraz zarząd. Przedstawiono także pierwszych kandydatów do Senatu Rzeczypospolitej Polski.