JUŻ W KIOSKU

Prac drogowych na starachowickich ulicach ciąg dalszy

2021-09-24 07:00:00

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Gmina Starachowice kontynuuje realizację mikro inwestycji, tym razem prace objęły odcinek ulicy Topolowej. Wykonanie nowego odcinka jezdni wraz z poboczami kosztowało ponad 45,6 tys. zł.

fot. UM Starachowice

- Na osiedlu Las mamy mnóstwo małych, urokliwych uliczek niestety część z nich, budowana przed laty, dziś wymaga poprawy. Z tą inwestycją musimy jednak zaczekać do momentu wybudowania kanalizacji deszczowej i oddzielenia kanalizacji sanitarnej od kanalizacji deszczowej. To zadanie wpisaliśmy do budżetu zabezpieczając pieniądze na przygotowanie niezbędnych dokumentacji technicznych umożliwiających wykonanie kanalizacji deszczowej m.in. w ulicach: Iglastej, Partyzantów, Lipowej, ul. 8 Maja i innych zlokalizowanych w najbliższym otoczeniu – mówi Prezydent Miasta Marek Materek – Wykonanie kanalizacji umożliwi nam później budowę nowych nawierzchni na drogach zlokalizowanych na tym osiedlu. Natomiast wyremontowany odcinek ul. Topolowej, jako jeden z nielicznych, miał jeszcze gruntową nawierzchnię. Po zakończonych pracach starą zniszczoną drogę zastąpiła nowa, wykonana z betonu asfaltowego.

Wykonawcą prac było Przedsiębiorstwo Robót Drogowych DROGMAS.

W roku 2021 zaplanowano około 40 dróg do remontu lub budowy. Celem jest poprawa bezpieczeństwa oraz dostępności i stanu dróg. Nierzadko są to ulice zlokalizowane na obrzeżach miasta, na remont, których mieszkańcy czekali od kilkudziesięciu lat. Łącznie w tym roku na inwestycje, w tym także drogowe, miasto Starachowice zabezpieczyło w budżecie kwotę około 130 mln zł.

- Przede wszystkim są to budowy dróg gruntowych, które często nie posiadają pełnych parametrów i przez to trudno uzyskać środki zewnętrzne na ich remont – mówi Prezydent Starachowic, Marek Materek. - Prócz dróg doświetlamy kolejne przejścia dla pieszych i wykonujemy dodatkowe punkty oświetlenia ulicznego w różnych częściach miasta. Celem jest poprawa bezpieczeństwa na naszych ulicach.

Wspólnie z prezydentem nową drogę wizytowała radna Lidia Niewczas z Rady Miejskiej.

- W imieniu mieszkańców ul. Topolowej i własnym dziękuję za kolejną wyremontowaną ulicę. Czerwone Gitary w jednej ze swoich piosenek śpiewają:„droga, którą idę jest jak pierwszy wiersz, droga którą idę biegnie śladem ludzkich spraw.” I Pan, Panie Prezydencie jest takim gospodarzem, który idzie śladem ludzkich spraw.

/Informator Miejski/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Badanie zdolności adaptacyjnej do zmian klimatu

2022-09-26

Badanie zdolności adaptacyjnej do zmian klimatu

Gmina Starachowice serdecznie zaprasza do aktywnego udziału w badaniu zdolności adaptacyjnej do zmian klimatu społeczności lokalnej Starachowic.
Młodzi rozmawiają o patriotyzmie

2022-09-25

Młodzi rozmawiają o patriotyzmie

Na zaproszenie Młodzieżowej Rady Miasta do Starachowic zawitała młodzież z kilku krajów Europy. Byli przedstawiciele Grecji, Macedonii Północnej, Włoch, Portugalii, Czech oraz Łotwy. Młodzi ludzie przyjechali, aby porozmawiać oraz wymienić się poglądami na temat kondycji patriotyzmu na Starym Kontynencie i zagrożeniach płynących z nacjonalizmu. Wydarzenie odbyło się w gościnnych murach Muzeum Przyrody i Techniki.
Nowe łazienki dla przedszkolaków z

2022-09-25

Nowe łazienki dla przedszkolaków z "czternastki"

Skrzaty i Biedronki z Przedszkola Miejskiego nr 14 doczekały się remontu łazienek w swoim ukochanym przedszkolu. Gmina Starachowice wyremontowała dwie łazienki w placówce. To kolejna inwestycja gminna służąca poprawie warunków w starachowickich przedszkolach.
Konsultacje dotyczące rozwoju mieszkalnictwa

2022-09-20

Konsultacje dotyczące rozwoju mieszkalnictwa

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek zachęca do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących opracowania strategii gospodarowania i rozwoju mieszkalnictwa w Starachowicach, prowadzonych przez Politechnikę Warszawską w ramach projektu pn. „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego”, współfinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021.
Starachowice liderem zrównoważonej mobilności

2022-09-18

Starachowice liderem zrównoważonej mobilności

Już po raz piąty miasto Starachowice włącza się w organizację Europejskiego Tygodnia Mobilności. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez Komisję Europejską promująca zrównoważony transport. W tym roku działania edukacyjne i profilaktyczne będą skierowane przede wszystkim do dzieci z lokalnych przedszkoli.
W Starachowicach o szlaku turystyki postindustrialnej „Żelazne doliny”

2022-09-17

W Starachowicach o szlaku turystyki postindustrialnej „Żelazne doliny”

W siedzibie Urzędu Miejskiego w Starachowicach odbyły się kolejne warsztaty diagnostyczne będące częścią przygotowań do opracowania „Planu działań Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Północy”. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele miast i gmin – członków MOF-u oraz doradcy Związku Miast Polskich.
Za zmarłych zesłańców polskich „na nieludzkiej ziemi”. Obchody Dnia Sybiraka

2022-09-17

Za zmarłych zesłańców polskich „na nieludzkiej ziemi”. Obchody Dnia Sybiraka

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek, Związek Sybiraków Koło w Starachowicach, społeczność Szkoły Podstawowej nr 11 im. mjr. Jana Piwnika Ponurego w Starachowicach Park Kultury zapraszają na obchody Dnia Sybiraka i 83 rocznicy napaści ZSRR na Polskę.
Starachowickie dobre praktyki

2022-09-16

Starachowickie dobre praktyki

Starachowickie Centrum Usług Społecznych jest w wielu miejscach w kraju, stawiane jako przykład dobrych praktyk w kwestii polityki społecznej. W celu wymiany doświadczeń i poznania szczegółów funkcjonowania Centrum do naszego miasta zawitała delegacja z gminy Skawina.
Nagrody dla starachowickich uczniów

2022-09-15

Nagrody dla starachowickich uczniów

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek przyznał nagrody finansowe dla uczniów starachowickich szkół podstawowych za wysokie wyniki w nauce. Finansowe wsparcie otrzymała czwórka uczniów.
Budowa zaplecza sportowego na finiszu

2022-09-11

Budowa zaplecza sportowego na finiszu

Dobiega końca budowa zaplecza sportowego przy ul. Szkolnej. Inwestycja była niezwykle potrzebna szczególnie dla sportowców korzystających zarówno ze stadionu jak i boisk piłkarskich. Budynek będzie integralną częścią Zespołu Obiektów Sportowo-Rekreacyjnych „Stadion”, a jego administrowaniem będzie zajmował się starachowicki MOSiR.