JUŻ W KIOSKU

Powiatowe święto policji

2021-07-18 20:15:52

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Podziękowania i gratulacje dla wszystkich policjantek, policjantów i pracowników cywilnych Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach z okazji ich święta złożył podczas uroczystego apelu starosta Piotr Babicki.

fot. Powiat Starachowicki

Ceremonia rozpoczęła się od złożenia meldunku Komendantowi Powiatowemu Policji w Starachowicach – nadkom. Pawłowi Szczepaniakowi. Szef starachowickiego garnizonu podziękował wszystkim policjantom i pracownikom cywilnym za ich codzienną, trudną służbę i bardzo dobre wywiązywanie się ze swoich obowiązków, a ich rodzinom i bliskim – za wsparcie i wyrozumiałość. Na ręce starosty Piotra Babickiego złożył także podziękowania za bardzo dobrą współpracę dla wszystkich samorządów z naszego powiatu. Ciepłe słowa pod adresem funkcjonariuszy płynęły także od władz. Starosta Piotr Babicki dziękował za ich ogromne zaangażowanie zwłaszcza w minionym roku.

- Ostatni rok był wyjątkowy i bezprecedensowy dla nas wszystkich. Stan epidemii i działania mające na celu jej powstrzymanie wymagały nadzwyczajnej aktywności i zaangażowania. Za te niestrudzone działania Policji równie gorąco wszystkim dziękuję – mówił starosta, życząc wszystkim funkcjonariuszom dużo zdrowia i sił.

Do życzeń i podziękowań dołączył się także prezydent Marek Materek. Tradycyjnie wręczono także awanse na wyższe stopnie służbowe. W tym roku otrzymało je 54 funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Alarm w Starostwie

2021-07-19

Alarm w Starostwie

14 lipca strażacy ewakuowali cały budynek starostwa, po tym jak w jednym z pokoi pojawił się gęsty, duszący dym. Na noszach wyniesione zostały dwie poszkodowane osoby.
Nieśmiertelnik wrócił do rodziny

2021-07-18

Nieśmiertelnik wrócił do rodziny

Polski znak tożsamości, należący do Jana Święcickiego, uczestnika kampanii wrześniowej, został przekazany w sobotę (17 lipca) najbliższej rodzinie żołnierza. W tej wzruszającej uroczystości uczestniczył starosta Piotr Babicki.
Wsparcie osób niepełnosprawnych

2021-07-08

Wsparcie osób niepełnosprawnych

Powiat pozyskał ponad 250 tys. dofinansowania z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Programu wyrównywania różnic między regionami III (obszar D i G). Pieniądze posłużą na zakup mikrobusa dla Gminy Pawłów na dowóz dzieci niepełnosprawnych do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego i III LO w Starachowicach, a także rehabilitację zawodową osób niepełnosprawnych w naszym powiecie.
Pulsoksymetry dla mieszkańców powiatu

2021-07-03

Pulsoksymetry dla mieszkańców powiatu

Ponad 2 tys. pulsoksymetrów z dzienniczkami kontroli trafi do mieszkańców naszego powiatu z grup podwyższonego ryzyka zakażeń i powikłań SARS-CoV-2, a więc do osób starszych i przewlekle chorych. Urządzenia mają pomóc w monitorowaniu ich stanu zdrowia oraz wczesnym wykryciu ewentualnych nieprawidłowości.
Nowi dyrektorzy jednostek powiatowych

2021-07-02

Nowi dyrektorzy jednostek powiatowych

Grażyna Małecka, Mirosław Niewczas, Aneta Matejczuk i Rafał Dobrowolski – to nowo wybrani dyrektorzy jednostek powiatowych.
Koniec kwalifikacji wojskowej

2021-06-29

Koniec kwalifikacji wojskowej

Dobiegła końca kwalifikacja wojskowa w Powiecie Starachowickim. W tym roku przed komisją stawiło się ostatecznie 567 osób, w tym głównie mężczyźni, urodzeni w 2002 roku. Starosta Piotr Babicki podziękował komisji za dobrą oraz rzetelną pracę.
Kolejne pieniądze dla NGO

2021-06-25

Kolejne pieniądze dla NGO

Powiat ogłosił kolejny konkurs na realizację zadań przez organizacje pozarządowe. Do rozdysponowania jest kwota 24 tys. zł. Są to oszczędności powstałe po pierwszym konkursie. Zarząd Powiatu chce je przeznaczyć na zadania z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, działalność na rzecz dzieci i młodzieży, a także wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej. 
Duże zainteresowanie przetargiem powiatu na termomodernizację ZSZ nr 3

2021-06-21

Duże zainteresowanie przetargiem powiatu na termomodernizację ZSZ nr 3

Siedem ofert wpłynęło na przetarg na kompleksową termomodernizację budynku dydaktycznego Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach. Ich ceny wahają się od ponad 5 mln zł do prawie 7 mln zł 400 tys. zł. Obecnie oferty poddawane są analizie. Rozstrzygnięcie przetargu niebawem.
O trasach rowerowych w powiecie

2021-06-14

O trasach rowerowych w powiecie

Z inicjatywy Członka Zarządu Powiatu Jerzego Materka oraz Zarządu Dróg Powiatowych odbyło się kolejne spotkanie poświęcone tematyce budowy tras rowerowych w powiecie starachowickim. Wzięli w nim udział przedstawiciele poszczególnych gmin w naszym powiecie, Regionalnej Organizacji Turystycznej i Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach.