JUŻ W KIOSKU

Powakacyjna forma OHP

2021-09-15 09:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Przystąpili do Narodowego Czytania, zapalili znicze pamięci Obrońcom Westerplatte, wzięli udział w patriotycznym koncercie - młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Starachowicach wkroczyła w nowy rok szkolny z przytupem.

OSiW OHP

Groby żołnierzy września znajdują się w Starachowicach, na cmentarzu komunalnym przy ulicy Polnej, wieczną wartę pełnią tutaj p.por. Piotr Borowiec i kapral Stanisław Bałtowski, a pamięć o nich szumią okoliczne drzewa. To właśnie dla nich, niezłomnych bohaterów, którzy bronili Westerplatte, uczestnicy OSiW OHP wraz z wychowawcą Maciejem Górskim zapalili znicze – uniwersalne świadectwo pamięci kolejnych pokoleń. Zawsze będą pamiętać i zawsze się im kłaniać - takie jest bowiem wychowanie starachowickiej placówki.

W to wszystko wpisuje się kolejna akcja, w której młodzież wzięła udział czyli Narodowe Czytanie. To nie tylko wzniosłe wydarzenie, mające na celu zapoznanie z literaturą piękną, ale przede wszystkim dobra zabawa, nie inaczej było w siedzibie OHP w Starachowicach. Uczniowie przeczytali książkę wcielając się w rolę bohaterów utworu, Panią Dulską została Wiktoria Dudzic, Hesią – Kinga Kopyś, Melą – Karolina Szwalikowska, Hanką – Monika Rozwadowska , w rolę Zbyszka wcielił się Bartłomiej Misztal. Do szkolnego teatru młodzi aktorzy zaprosili także kadrę placówki. Publiczność była zachwycona,  w uznaniu za udział w akcji uczestnicy otrzymali egzemplarze książki Moralność pani Dulskiej, a okolicznościową pieczątką, otrzymaną z Kancelarii Prezydenta,  podbiła je kierownik Ośrodka Agnieszka Kuś.

Akcję w placówce przeprowadziły Lucyna Prokop kierownik internatu oraz Danuta Śpiewak wychowawca.

Nie był to koniec akcji, bo na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej młodzież OSiW OHP - Wiktoria Kupisz, Piotrek Kuźmiak, Bartek Misztal - pieczętowała pamiątkową pieczęcią książki Gabrieli Zapolskiej. Skorzystali z tego niemal wszyscy uczestnicy bibliotecznego wydarzenia.

We wtorek, 7 września, młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Starachowicach, wraz z wychowawcą Eweliną Lewkowicz, wzięła udział w uroczystym koncercie ,,Póki Polska żyje w Nas”. Był to koncert uświetniający obchody 82. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej i obrony Starachowic, zagrała słynna Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej pod dyrekcją ppłk Leszka Mieczkowskiego. Była to świetna okazja do wysłuchania popularnych pieśni i piosenek, interpretacji utworów operetkowych, musicalowych oraz rozrywkowych. Dla części młodzieży było to pierwsze zetknięcie się tego rodzaju muzyką, a ta jak wiemy łagodzi obyczaje.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
„Świętokrzyskie legendy - Stop Motion”

2021-09-23

„Świętokrzyskie legendy - Stop Motion”

Park Kultury oraz KINO Kultura Starachowice zapraszają na premierę filmów z wakacyjnych warsztatów animacji poklatkowej „Świętokrzyskie legendy - Stop Motion”. Pokaz odbędzie się w czwartek - 23 września - o godzinie 18:00 w Kinie Kultura Parku Kultury. Wstęp wolny.
Spotkaj się z Lemem

2021-09-22

Spotkaj się z Lemem

W tym roku przypada 100 lecie urodzin Stanisława Lema, z okazji obchodów Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach zaprasza na spotkanie literackie pt. „Wokół Lema”  
Jakby co to my ho, ho!

2021-09-22

Jakby co to my ho, ho!

Wielu z zaczynało w chórze kościelnym, a to na imieninach babci, na studniówce, w wojsku, potem kołysanki kochanej córeczce, ale zdarzało się również, że nucili sobie podczas powrotu z zakrapianego brydża. Od pewnego czasu niektóre żony zakazały wspomnianych spotkań... chyba, że są to próby chórzystów znanego i lubianego starachowickiego zespołu LOK „Wiarusy”.
SOWA w starachowickim muzeum faktem

2021-09-20

SOWA w starachowickim muzeum faktem

Już niedługo w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach powstanie jedna z 32. Stref Odkrywania Wyobraźni Aktywności czyli wspomniana SOWA. 
Za nami XII edycja festynu historycznego „Od Prasłowian do Polaków”

2021-09-19

Za nami XII edycja festynu historycznego „Od Prasłowian do Polaków”

Od lat cieszy się zasłużonym zainteresowaniem, co roku inny temat, w tym prym wiodło dziedzictwo smaków.
Kartka urodzinowa dla Blanki

2021-09-18

Kartka urodzinowa dla Blanki

Mała dziewczynka kontra groźny glejak, a wokół uczniowie, którzy chcą sprawić jej przyjemność. O co chodzi?      
Hello Sofia

2021-09-17

Hello Sofia

Wyruszyli. Młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Starachowicach, wyruszyła w podróż, której celem jest stolica Bułgarii, Sofia.
Przed nami wernisaż fotografii podróżniczej

2021-09-17

Przed nami wernisaż fotografii podróżniczej

Projekt "Od czytelnika do podróżnika. Ale jazda" to pomysł Miejskiej Biblioteki w Starachowicach, która promuje podróże wszelakie. Od tych książkowych, które nas wiodą przez najdalsze zakątki świata i wyobraźni po te całkiem realne.
Gdzie leży prawda? - kolejne spotkanie z kryminałem

2021-09-17

Gdzie leży prawda? - kolejne spotkanie z kryminałem

„ Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą”