JUŻ W KIOSKU

Powakacyjna forma OHP

2021-09-15 09:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Przystąpili do Narodowego Czytania, zapalili znicze pamięci Obrońcom Westerplatte, wzięli udział w patriotycznym koncercie - młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Starachowicach wkroczyła w nowy rok szkolny z przytupem.

OSiW OHP

Groby żołnierzy września znajdują się w Starachowicach, na cmentarzu komunalnym przy ulicy Polnej, wieczną wartę pełnią tutaj p.por. Piotr Borowiec i kapral Stanisław Bałtowski, a pamięć o nich szumią okoliczne drzewa. To właśnie dla nich, niezłomnych bohaterów, którzy bronili Westerplatte, uczestnicy OSiW OHP wraz z wychowawcą Maciejem Górskim zapalili znicze – uniwersalne świadectwo pamięci kolejnych pokoleń. Zawsze będą pamiętać i zawsze się im kłaniać - takie jest bowiem wychowanie starachowickiej placówki.

W to wszystko wpisuje się kolejna akcja, w której młodzież wzięła udział czyli Narodowe Czytanie. To nie tylko wzniosłe wydarzenie, mające na celu zapoznanie z literaturą piękną, ale przede wszystkim dobra zabawa, nie inaczej było w siedzibie OHP w Starachowicach. Uczniowie przeczytali książkę wcielając się w rolę bohaterów utworu, Panią Dulską została Wiktoria Dudzic, Hesią – Kinga Kopyś, Melą – Karolina Szwalikowska, Hanką – Monika Rozwadowska , w rolę Zbyszka wcielił się Bartłomiej Misztal. Do szkolnego teatru młodzi aktorzy zaprosili także kadrę placówki. Publiczność była zachwycona,  w uznaniu za udział w akcji uczestnicy otrzymali egzemplarze książki Moralność pani Dulskiej, a okolicznościową pieczątką, otrzymaną z Kancelarii Prezydenta,  podbiła je kierownik Ośrodka Agnieszka Kuś.

Akcję w placówce przeprowadziły Lucyna Prokop kierownik internatu oraz Danuta Śpiewak wychowawca.

Nie był to koniec akcji, bo na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej młodzież OSiW OHP - Wiktoria Kupisz, Piotrek Kuźmiak, Bartek Misztal - pieczętowała pamiątkową pieczęcią książki Gabrieli Zapolskiej. Skorzystali z tego niemal wszyscy uczestnicy bibliotecznego wydarzenia.

We wtorek, 7 września, młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Starachowicach, wraz z wychowawcą Eweliną Lewkowicz, wzięła udział w uroczystym koncercie ,,Póki Polska żyje w Nas”. Był to koncert uświetniający obchody 82. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej i obrony Starachowic, zagrała słynna Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej pod dyrekcją ppłk Leszka Mieczkowskiego. Była to świetna okazja do wysłuchania popularnych pieśni i piosenek, interpretacji utworów operetkowych, musicalowych oraz rozrywkowych. Dla części młodzieży było to pierwsze zetknięcie się tego rodzaju muzyką, a ta jak wiemy łagodzi obyczaje.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Starachowice wspierają starania o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029

2022-08-11

Starachowice wspierają starania o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029

Lokalni artyści, przedstawiciele organizacji pozarządowych, miejskich instytucji i grup społecznych wzięli udział w Spotkaniu Środowiska Kultury, jakie w piątek - 5 sierpnia - odbyło się w siedzibie Urzędu Miejskiego w Starachowicach. W wydarzeniu uczestniczyli również goście z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz przedstawiciel Prezydenta Kielc.
Happy Bus to szczęśliwe dzieci

2022-08-10

Happy Bus to szczęśliwe dzieci

To był niezwykle radosny weekend, najmłodsi mieszkańcy miasta chętnie korzystali z atrakcji jakie im zorganizowało miasto i Park Kultury.
Spotkanie z Maciejem Siembiedą

2022-08-13

Spotkanie z Maciejem Siembiedą

Spotkań z ciekawymi osobami ciąg dalszy - Miejska Biblioteka Publiczna nie spoczywa na laurach i kontynuuje cykl spotkań autorskich, bardzo lubiany przez mieszkańców Starachowic. Tym razem...
Rockowo w amfiteatrze

2022-08-10

Rockowo w amfiteatrze

Cztery świetne głosy, fantastyczna muzyka, kinowe perełki i publika znająca się na rzeczy - tak właśnie upłynęła sobota, 6 sierpnia, w starachowickim Parku Miejskim.
Podróż w czasie

2022-08-09

Podróż w czasie

Czy poznalibyście Starachowice na starych zdjęciach? Czy potrafilibyście odnaleźć właściwą ulicę? Jak zmieniało się centrum miasta i jego otoczenie? Które detale jeszcze są, a których brakło?
Wyprawa do Lipia

2022-08-07

Wyprawa do Lipia

Najbardziej magiczna kolejka w mieście, zaczarowane tory, które wiozą w świat... oto Starachowicka Kolej Wąskotorowa.
O Wagnerze w Spółdzielczym Domu Kultury

2022-08-06

O Wagnerze w Spółdzielczym Domu Kultury

Liczne grono mieszkańców skupionych wokół klubu seniora Jesienny Listek, działającego w starachowickim SDK, miało okazję posłuchać historii życia Władysława Wagnera. Ja miałam przyjemność ogromną poprowadzić to spotkanie, za zaproszenie dziękuję Beacie Wiśniewskiej - dyrektor placówki.
Starachowice na fotografii

2022-08-04

Starachowice na fotografii

Już jutro (piątek - 5 sierpnia) w Muzeum Przyrody i techniki wyjątkowa wystawa.
SOWA zaprasza

2022-08-07

SOWA zaprasza

Starachowice są jednym z nielicznych miast, które mogą pochwalić się Strefą Odkrywania Wyobraźni i Aktywności z osiemnastoma najlepszymi eksponatami z Centrum Nauki Kopernik. SOWA zagnieździła się w starachowickim Muzeum Przyrody i Techniki i oczekuje na młodych i nieco starszych odkrywców.
Starachowice w hołdzie Powstańcom Warszawskim

2022-08-04

Starachowice w hołdzie Powstańcom Warszawskim

Mimo wakacji  młodzież nie zapomniała o Bohaterach z Warszawy, którzy zginęli w boju o wolną Polskę.