JUŻ W KIOSKU

Porozmawiali o wartościach

2022-01-20 11:00:00

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Pod takim hasłem odbyły się, ostatnie przed feriami zimowymi, zajęcia z młodzieżą Bursy ZSZ nr 1 w Starachowicach, przygotowane przez wychowawcę- Małgorzatę Lasek.

fot. Bursa ZSZ nr 1

Co dziś jest wartością w życiu młodych ludzi? Jakie cele stawiają sobie w relacjach z innymi osobami ? Co znaczy być dobrym człowiekiem?

Na te i inne pytania odpowiadali wychowankowie bursy, starając się określić jakie znaczenie mają dziś zachowania empatyczne wobec siebie i co pozytywnego przynoszą we wzajemnych relacjach. Dyskutowali nad zachowaniami człowieka, które mogą skutkować kształtowaniem pozytywnego obrazu samych siebie wśród rówieśników. Rozważali, czy dobro rozumiane przez jednego człowieka jest dobrem dla drugiego ?

Uczniowie przekonali się, że nie jest łatwo dokonywać dobrych wyborów, gdy kierujemy się własnymi emocjami i nie słuchamy, czego potrzebują od nas ludzie. Zrozumieli także, iż bez empatii wobec innych trudno jest im pomagać we właściwy sposób. Lekcja „ Porozmawiajmy o wartościach” była kolejną z cyklu zajęć mających na celu przeciwdziałania niedostosowaniu społecznemu młodzieży.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU

2022-05-17

"Pomocna dłoń" Zespołu Szkół Zawodowych nr 2

Być wolontariuszem to wielkie wyróżnienie społeczne, ale także i wielka odpowiedzialność. Wiedzą o tym wolontariusze ze szkolnego koła ZSZ nr 2, w ostatnich dniach zostali nagrodzeni.
Sukces na Olimpiadzie Specjalnej

2022-05-21

Sukces na Olimpiadzie Specjalnej

Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Starachowicach dba o propagowanie i rozwój sportowy osób niepełnosprawnych. W ramach Olimpiad Specjalnych dzieci i młodzież Ośrodka trenują w Klubie Sportowym „ARKA”, którego celem jest wspomaganie rozwoju osób z niepełnosprawnością intelektualną poprzez zapewnienie im udziału w treningach i współzawodnictwie sportowym.
Zwiedzali stolicę

2022-05-22

Zwiedzali stolicę

Warszawa to miasto, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Do stolicy ciągną wszyscy, mali i duzi, a zatem nie mogło zabraknąć tam uczniów z powiatu starachowickiego.
Pamiętali o rocznicy

2022-05-10

Pamiętali o rocznicy

II wojna światowa zapisała się dramatyczną kartą w historii Polski, ginął kwiat polskiej inteligencji, rozpadały się rodziny, ziemia spłynęła krwią.
Podążając śladami bohaterów książek

2022-05-07

Podążając śladami bohaterów książek

Od 1995 roku 23 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Książki i Praw Autorskich. Święto organizowane jest przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa , edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. 
60 drzew na 60 - lecie szkoły

2022-05-03

60 drzew na 60 - lecie szkoły

60 drzew na 60 lat ZSZ nr 3” 22 kwietnia 2022 r. to święto Międzynarodowego Dnia Ziemi, to coroczne wydarzenie obchodzone jest w celu promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą.
Deutsch ist trendy - uczniowie w kolejnej podróży z niemieckim

2022-04-27

Deutsch ist trendy - uczniowie w kolejnej podróży z niemieckim

W sobotę, 26 marca, odbyła się XVI już edycja Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego pod nazwą "W świat z niemieckim" organizowanego od 2005 roku przez II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Starachowicach pod patronatem Starosty Powiatu Starachowickiego oraz pod Honorowym Patronatem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty.
Uczniowie na stażach w Niemczech

2022-04-19

Uczniowie na stażach w Niemczech

Na przełomie marca i kwietnia piętnastu uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach odbywało praktyki zawodowe w Dreźnie.
A w Bursie...

2022-04-15

A w Bursie...

Młodzież i opiekunowie nie próżnują, uczą się, bawią i pracują... Na przyszłe sukcesy, rzecz jasna.
Zwiedzali Puławy i Kazimierz Dolny

2022-04-07

Zwiedzali Puławy i Kazimierz Dolny

Lubią podróżować, co włócząca się "Zielona" doskonale rozumie. Ostatnio przygoda powiodła ich na Lubelszczyznę. O kim mowa?