JUŻ W KIOSKU

"Pomiędzy konstrukcją a emocją". Park Kultury zaprasza na wystawę

2020-10-15 14:12:56

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Sztuka ma tę cudowną właściwość, że działa kojąco, pozwala zapomnieć o codzienności i przenosi w inny wymiar. Docenia to starachowicki Park Kultury, który zaprasza na kolejną wystawę online. Tym razem, 16 października (piątek) o godzinie 17.15, widzowie będą mieli okazję obejrzeć wystawę pt. - "Pomiędzy konstrukcją a emocją". Jej autorem jest Marcin Słowik -Wilczyński.

Transmisja na parkkultury.starachowice.eu oraz YouTube.

Dr Marcin Słowik-Wilczyński urodził się w 1973 roku w Starachowicach. W latach 1994-1999 studiował w Instytucie Pedagogiki i Psychologii Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach, kierunek pedagogika specjalna. W latach 1998-2003 odbył studia w Katedrze Sztuki Politechniki Radomskiej im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. Dyplom robił w pracowni malarstwa u prof. Stanisława Zbigniewa Kamieńskiego, aneks w pracowni rysunku u prof. Stanisława Zbigniewa Kamieńskiego oraz w pracowni grafiki warsztatowej u prof. Krzysztofa Wyznera. W latach 2004-2006 studia podyplomowe w Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie na Wydziale Malarstwa. Dyplom w pracowni malarstwa u prof. Janusza Orbitowskiego aneks w pracowni rysunku u prof. Marka Szymańskiego, w pracowni tkaniny artystycznej u prof. Lilli Kulki oraz w pracowni interdyscyplinarnej u prof. Zbigniewa Bajka.

To absolwent Środowiskowych Studiów Doktoranckich w Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie na Wydziale Malarstwa w pracowni malarstwa prof. Teresy Kotkowskiej-Rzepeckiej.

W 2015 roku uzyskał tytuł doktora sztuki. Zrealizował 16 wystaw indywidualnych oraz uczestniczył w około 50 prezentacjach grupowych.Twórczość w zakresie: malarstwa, rysunku, kompozycji przestrzennych.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
 23 złote medale...

2024-04-24

23 złote medale...

... ale także srebrne i brązowe. W sumie aż 70 trofeów przywiozła z międzynarodowego turnieju Szkoła Tańca MiM ze Starachowic. 
Kolory i formy

2024-04-23

Kolory i formy

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaprasza na otwarcie wystawy obrazów i rzeźb autorstwa Maksymiliana Starca pt. "Oczy koloru".  
Opowieść o Australii

2024-04-23

Opowieść o Australii

 Oddział Międzyszkolny PTTK w Starachowicach i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na spotkanie z Barbarą Bedorf z cyklu Klub Podróżnika pt. „Australia, wyspa skazańców”.
Spektakl

2024-04-22

Spektakl "Żubry"

 Uniwersytet Trzeciego Wieku w Starachowicach zaprasza na spektakl pt. „Żubry”. To tragikomedia o rodzinie oszukanej przez swojego krewnego. W przedstawieniu wystąpią słuchacze UTW.    
Zatańczyli w 5 grupach

2024-04-19

Zatańczyli w 5 grupach

Studio Tańca Fox ze Starachowic z powodzeniem wzięło udział w XVI Ogólnopolskim Turnieju Formacji Tanecznych w Suchedniowie. Najlepiej poradziła sobie, złożona z dorosłych tancerek, Grupa Reprezentacyjna LADY FOX, która zajęła pierwsze miejsce. 
Harcerskie granie i śpiewanie

2024-04-15

Harcerskie granie i śpiewanie

W miniony weekend nasze miasto stało się krajową stolicą piosenek śpiewanych na obozach i zbiórkach oraz na szlakach pieszych wędrówek.  Do Starachowic zjechały setki młodych i dorosłych wykonawców na XII edycję Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej "Harcogranie". Po całodniowych sobotnich  przesłuchaniach w niedzielę 14 stycznia br. na gali w sali Olimpia urzędu miejskiego wręczono nagrody najlepszym. 
Dyskusja o zabytkach techniki

2024-04-12

Dyskusja o zabytkach techniki

W Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach muzealnicy i naukowcy z Narodowego Instytutu Dziedzictwa w Warszawie oraz świętokrzyskich placówek rozmawiali o współczesnym wykorzystaniu obiektów związanych z dawnym przemysłem. Spotkanie odbyło się w ramach wojewódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków.  
Amonity i inni mieszkańcy pradawnych mórz

2024-04-12

Amonity i inni mieszkańcy pradawnych mórz

Amonity to mięczaki, które żyły w morzach od dewonu do kredy, czyli w okresie od około 400 do 145 milionów lat przed naszą erą. Do naszych czasów przetrwały ich charakterystyczne muszle, w których chowały się jak współczesne ślimaki. Można je, wraz z innymi morskimi stworzeniami z prehistorii, oglądać na świeżo otwartej wystawie w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.       
„Kobieta polska na wyboistej drodze do niepodległości w poezji i muzyce”

2024-04-12

„Kobieta polska na wyboistej drodze do niepodległości w poezji i muzyce”

To one haftowały sztandary i piekły chleb powstańcom i partyzantom, a w czasach kryzysu stały w kolejkach po żywność dla swoich dzieci. W kwietniu Miesiącu Pamięci Narodowej składamy im hołd. Ten hołd to montaż słowno-muzyczny opracowany przez Zofię Lasek z Alternatywnego Klubu Seniora w Starachowicach zaprezentowany 12 kwietnia br. w  galerii "Skałka"
O społeczności żydowskiej z przedwojennego Wierzbnika

2024-04-09

O społeczności żydowskiej z przedwojennego Wierzbnika

W czwartek 11 kwietnia o godz. 17.00 Miejska Biblioteka Publiczna przy ul. Kochanowskiego 5 w Starachowicach zaprasza do swojej Czytelni na historyczną prelekcję.