JUŻ W KIOSKU

Pokazali swoje zdjęcia

2021-09-27 10:00:01

Ocena:

0/5 | 0 głosów

W piątek, 24 września, w sali Reflex Miejskiej Biblioteki Publicznej odbył się Wernisaż wystawy fotograficznej wieńczącej projekt Ale Jazda! Od Czytelnika do Podróżnika.

Iwona Gąbka

Głównym motywem zdjęć były wrażenia podróżnicze, a publiczność mogła obejrzeć wszystko to, co zagrało w sercach autorów zdjęć. Wśród zdjęć, które szczególnie przyciągały wzrok znalazły się te autorstwa Joanny Adamczyk Dziubińskiej, Aldony Bałtowskiej Jagieły, Magdaleny Massalskiej Osych, Moniki Rutkowskiej i Sebastiana Staniszewskiego. Tu zdecydowanie zadziałały umiejętności, wielka wrażliwość artystyczna i po prostu podróże.

Egzotyczny arabski świat Asi Dziubińskiej Adamczyk przywodził na myśl złote piaski pustyni. Monika Rutkowska wypełniła salę kolorami i magią, geometria Magdy Massalskiej była drzwiami do doskonałości świata, a potęga gór Sebastiana Staniszewskiego zapraszała do wędrówek na już. natychmiast. Podobnie jak piękno ziemi świętokrzyskiej, która wzdłuż i wszerz przemierza Aldona Bałtowska Jagieła.

Wernisaż i projekt Ale jazda! Od czytelnika do podróżnika do pokłosie współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej z Oddziałem Międzyszkolnym PTTK w Starachowicach. Prelekcje podróżnicze, które odbywają się od kilku sezonów to także wielka podróż literacka, każdy od czegoś zaczyna, a zatem czemu by nie zacząć od książek właśnie.

Na kolejne podróżnicze wydarzenia zapraszali dyrektor MBP Jolanta Sopińska i prezes OM PTTK Krzysztof Kasprzyk.

Przedsięwzięcie dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Tureckie opowieści w bibliotece

2021-10-18

Tureckie opowieści w bibliotece

Już w najbliższy piątek, 22 października, w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej wybrzmi głos muezzina, poczujecie zapach Bosforu i magię meczetu. Jednym słowem nadchodzi flirt z Turcją. Na podróżnicze spotkanie zaprasza nasza redakcyjna koleżanka
Prezydencka akceptacja

2021-10-18

Prezydencka akceptacja

Ciężko pracują, aby mieć satysfakcję z tego, co robią oraz cieszyć się z uznaniowego aplauzu. Niemałym wysiłkiem, wyobraźnią, znajomością folkloru i ukochaniem swojej małej Ojczyzny, wykazała się wiceprezes starachowickiego UTW Anna Tokarska planując wystawienie na scenie Parku Kultury „ Świętokrzyskiego Pikniku” . Gotowy projekt został przedłożony Urzędowi Miasta, który to urząd nie tylko go zaakceptował, ale także dofinansował.
Ekologicznie w Adamowie

2021-10-18

Ekologicznie w Adamowie

Ekologiczna szkoła to taka, która rozumie, inspiruje, otacza opieką i prowadzi do sukcesu. Taka jest właśnie Szkoła Podstawowa w Adamowie, a powyższą zasadę rozumieją jej pracownicy.
To już dziś. Park Kultury zaprasza

2021-10-16

To już dziś. Park Kultury zaprasza

Nagrody MBP rozdane

2021-10-17

Nagrody MBP rozdane

Nagrody dla najlepszych graczy rozdane. Miejska Biblioteka Publiczna przyznała nagrody zwycięzcom konkursu związanego z grą Cosmicam, opartą na twórczości Stanisława Lema.  
Z wycieczką w Dolinie kłodzkiej

2021-10-16

Z wycieczką w Dolinie kłodzkiej

Pierwszy miesiąc nauki młodzież Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 zakończył relaksem.Uczniowie klas 3 rt wraz z klasą 2 TR kształcąca się w zawodzie technik reklamy pojechali na trzydniową wycieczką do Doliny Kłodzkiej.
Zakochaj się w szóstce

2021-10-15

Zakochaj się w szóstce

Pod takim hasłem już po raz trzeci Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 6 w Starachowicach zorganizowała piknik, podczas którego zbierano fundusze na „Strefę relaksu” w placówce.
Spotkali się w bibliotece

2021-10-13

Spotkali się w bibliotece

To był pierwszy dzień kalendarzowej jesieni. Świat za oknem roztańczył się kolorami, a oni zasiadali w przytulnym wnętrzu biblioteki "Nad Skałą" (Staszica 5). Rozmawiali o książkach, których motywem przewodnim były Chiny.
Rozpoczął się Nowy Rok Kulturalny

2021-10-13

Rozpoczął się Nowy Rok Kulturalny

Nowy rok Kulturalny to przede wszystkim nowy sezon artystyczny dla miasta Starachowice. Podczas uroczystego rozpoczęcia sala widowiskowa Parku Kultury wybrzmiała życzeniami dalszych sukcesów i chęci do prowadzenia mieszkańców artystycznymi szlakami muzyki, obrazu i teatru.