JUŻ W KIOSKU

Podróż przez życie

2022-01-04 09:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Czy można urodzić sie ponownie? Zdecydowanie nierealne, jednak w życiu czasem wydarzy się coś, co można uznać za szansę na nowe życie.

autor grafiki: Jolanta Sopińska

Karolina Sarnawska to dojrzała, atrakcyjna kobieta. Po traumatycznych wydarzeniach oraz uzyskaniu wiedzy na temat   stanu swego zdrowia postanawia załatwić osobiste sprawy. Czując, że jest coraz słabsza fizycznie wynajmuje osobistego szofera, dwudziestokilkuletniego Błażeja i udaje się w drogę z Krakowa do Trójmiasta. Tak zaczyna się ucieczka od świata i ludzi.

Podczas tej tygodniowej podróży pomiędzy nią i jej kierowcą wyraźnie zaznacza się różnica pokoleń,co wprowadza widza w klimat nielicznych sytuacji humorystycznych. Karolina szybko przekonuje się, że jej podroż jest monitorowana zarówno przez firmę, która wynajęła jej samochód, ale także przez... A nie, nie będziemy spojlerować. 

Ta książka to fantastyczna podróż przez emocje głównej bohaterki, z pozoru tylko oschłej i nieprzystępnej.Kolejne przystanki na drodze, rozmowy z kierowcą i dyskusje z policją to swoisty misz masz, ale także poznawanie samej siebie.  Uporanie się z własną przeszłością wydaje się być konieczne do rozpoczęcia nowego życia. Jednak czy Karola właśnie tego chce?

W książce występują także inne postaci i różne wątki, splatające się ze sobą, autorka umiejętnie odsłania przed czytelnikiem kolejne z nich, aby finalnie uzyskać spójną i jasną całość. Opowieść nasycona bólem, niepokojem, troską, zniechęceniem, rezygnacją, ale także nadzieją na nowy początek.

Książka Aldony Anny Reich - Życie 2.0 to pozycja naprawdę godna polecenia. Pytajcie o nią w bibliotece na Staszica.

Aldona Bałtowska-Jagieła - bibliotekarz Miejskiej Biblioteki Publicznej, filia Nad Skałą
INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Podróż w przeszłość

2022-01-26

Podróż w przeszłość

W 2014 roku w zbiorach Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach znalazło się 137 negatywów autorstwa Stanisława Lipki,jednego z najlepszych fotografów Kieleckiej Szkoły Krajobrazu.
Pamiętali o tych, o których zapomniało miasto

2022-01-24

Pamiętali o tych, o których zapomniało miasto

Wyzwolenie Starachowic nie dokonało się samo, udział w tym wydarzeniu mieli żołnierze Armii Czerwonej - 3 armii gwardii I Frontu Ukraińskiego - stało się to 17 stycznia 1945 roku. Dziś nie ma już tej ulicy, a i w pamięci mieszkańców ta data zdaje się nie istnieć. Dodajmy, ze nie u wszystkich.
Jasełka u seniorów

2022-01-23

Jasełka u seniorów

O tym, jak ważna jest współpraca młodzieży z seniorami pisaliśmy wielokrotnie. To łączenie doświadczenia z młodością musi dawać dobre rezultaty i tak też się dzieje. Przekonali się o tym seniorzy stowarzyszenia " Złota Majówka" i grupa artystyczna "Kameleon" działająca przy OSiW OHP.
Ruszyli śladami powstańców styczniowych

2022-01-22

Ruszyli śladami powstańców styczniowych

Rok 1863 to rok znamienny - wybucha wtedy Powstanie Styczniowe, ale już kilkanaście miesięcy wcześniej Ziemia świętokrzyska była miejscem szeregu manifestacji patriotycznych, które odbywały się spontanicznie w kościołach po zakończonych mszach. Na terenie Guberni Radomskiej, bo tam wówczas należy Ziemia Świętokrzyska, stacjonuje niemal 12 tysięcy żołnierzy rosyjskich
Otworzyli sezon wypraw

2022-01-22

Otworzyli sezon wypraw

Po około dwumiesięcznej przerwie znów wyruszyli na szlak, piechurzy z Oddziału Międzyszkolnego PTTK w Starachowicach postanowili przypomnieć sobie uroki Gór Świętokrzyskich.
Zmiana granic Świętokrzyskiego Parku Narodowego

2022-01-21

Zmiana granic Świętokrzyskiego Parku Narodowego

W środę, 19 stycznia, zmianie uległa powierzchnia Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Stało się faktem, to o czym mówiono od dawna.
Wysokie noty starachowickich szkół

2022-01-20

Wysokie noty starachowickich szkół

To naprawdę doskonała wiadomość - starachowickie szkoły średnie wysoko w rankingu wojewódzkim i ogólnopolskim.  
W cygańskim klimacie

2022-01-20

W cygańskim klimacie

Członkowie poetyckiego Klubu Dyskusyjnego Li - Terra pierwszy raz w tym roku spotkali się, by zanurzyć się w klimat cygańskiej opowieści.
Porozmawiali o wartościach

2022-01-20

Porozmawiali o wartościach

Pod takim hasłem odbyły się, ostatnie przed feriami zimowymi, zajęcia z młodzieżą Bursy ZSZ nr 1 w Starachowicach, przygotowane przez wychowawcę- Małgorzatę Lasek.
Zaczytana „Dziewiątka”

2022-01-19

Zaczytana „Dziewiątka”

Czytanie uczy myślenia, pobudza wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, rozwija u dzieci umiejętność wysławiania się i rozpoznawania własnych emocji. Korzystnie wpływa na aktywizację wielu obszarów rozwoju dziecka: komunikacji, inteligencji emocjonalnej, koncentracji, emocji i relaksu.