JUŻ W KIOSKU

Podróż przez życie

2022-01-04 09:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Czy można urodzić sie ponownie? Zdecydowanie nierealne, jednak w życiu czasem wydarzy się coś, co można uznać za szansę na nowe życie.

autor grafiki: Jolanta Sopińska

Karolina Sarnawska to dojrzała, atrakcyjna kobieta. Po traumatycznych wydarzeniach oraz uzyskaniu wiedzy na temat   stanu swego zdrowia postanawia załatwić osobiste sprawy. Czując, że jest coraz słabsza fizycznie wynajmuje osobistego szofera, dwudziestokilkuletniego Błażeja i udaje się w drogę z Krakowa do Trójmiasta. Tak zaczyna się ucieczka od świata i ludzi.

Podczas tej tygodniowej podróży pomiędzy nią i jej kierowcą wyraźnie zaznacza się różnica pokoleń,co wprowadza widza w klimat nielicznych sytuacji humorystycznych. Karolina szybko przekonuje się, że jej podroż jest monitorowana zarówno przez firmę, która wynajęła jej samochód, ale także przez... A nie, nie będziemy spojlerować. 

Ta książka to fantastyczna podróż przez emocje głównej bohaterki, z pozoru tylko oschłej i nieprzystępnej.Kolejne przystanki na drodze, rozmowy z kierowcą i dyskusje z policją to swoisty misz masz, ale także poznawanie samej siebie.  Uporanie się z własną przeszłością wydaje się być konieczne do rozpoczęcia nowego życia. Jednak czy Karola właśnie tego chce?

W książce występują także inne postaci i różne wątki, splatające się ze sobą, autorka umiejętnie odsłania przed czytelnikiem kolejne z nich, aby finalnie uzyskać spójną i jasną całość. Opowieść nasycona bólem, niepokojem, troską, zniechęceniem, rezygnacją, ale także nadzieją na nowy początek.

Książka Aldony Anny Reich - Życie 2.0 to pozycja naprawdę godna polecenia. Pytajcie o nią w bibliotece na Staszica.

Aldona Bałtowska-Jagieła - bibliotekarz Miejskiej Biblioteki Publicznej, filia Nad Skałą
INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Weronika Nowak ze Starachowic Miss Supertalent of the World 2022

2022-09-29

Weronika Nowak ze Starachowic Miss Supertalent of the World 2022

I to jest sukces, starachowiczanka wygrała międzynarodowy konkurs.
Zaproszenie na wernisaż prac Antoniny Jasztal

2022-09-27

Zaproszenie na wernisaż prac Antoniny Jasztal

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach Filia w Starachowicach z okazji Tygodnia Książek Zakazanych zaprasza na wernisaż prac Antoniny Jasztal pt. „Librorum prohibitorum”.
W 83. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego

2022-09-26

W 83. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego

We wtorek (27 września br.) na polanie przed kaplicą św. Jacka w Wąchocku odbędą się uroczyste obchody 83. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego, organizowane przez wąchockie i starachowickie koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, a także Hufiec ZHP Starachowice, pod honorowym patronatem Starosty Starachowickiego i Burmistrza Miasta i Gminy Wąchock.
Wiewiórka tematem przewodnim XIII Festynu Ekologicznego

2022-09-25

Wiewiórka tematem przewodnim XIII Festynu Ekologicznego

„Wiewiórka – mały mieszkaniec parku i lasu” – to hasło, które przyświecało tegorocznej edycji Festynu Ekologicznego „Zaginiony świat naszej Ziemi”, zorganizowanej przez Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach pod patronatem Starosty Starachowickiego i Prezydenta Miasta Starachowice. 
Światło Daniela

2022-09-24

Światło Daniela

Fotografia ma wiele twarzy - sukcesu, kariery ale może być także motywacją i ratunkiem. Tak było w przypadku Daniela Domagały, artysty zrzeszonego w Starachowickim Towarzystwie Fotograficznym.  
Planetarium Kopernika zawita do Starachowic

2022-09-23

Planetarium Kopernika zawita do Starachowic

By poczuć się jak astronom, wystarczy podnieść głowę i spojrzeć w niebo. Jak wyglądają najbardziej znane gwiazdozbiory? Gdzie ich szukać? Czy warto? Jest okazja, by się przekonać! Rozpoczął się rok szkolny, więc Planetobus z Centrum Nauki Kopernik z mobilnym planetarium na pokładzie znów przemierza Polskę wszerz i wzdłuż, by szerzyć wiedzę o astronomii. I tak już w najbliższy poniedziałek i wtorek (26 i 27 września) pojawi się na IX Festiwalu Nauki w Starachowicach w Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura.
Nosferatu w Bibliotece. Zaproszenie

2022-09-23

Nosferatu w Bibliotece. Zaproszenie

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na projekcję filmu z 1922 r. pt. „Nosferatu – symfonia grozy”, w reżyserii F.W. Murnaua. Spotkanie z cyklu Biblioteka Filmów odbędzie się w poniedziałek (26 września br.) o godz. 17:00 w Czytelni MBP przy ul. Kochanowskiego 5. Wstęp wolny.
Niezwykle Stylowy Wieczór w Ekomuzeum

2022-09-21

Niezwykle Stylowy Wieczór w Ekomuzeum

Już w najbliższą sobotę (24 września) o godz. 16.00 w Kinie Kotłownia starachowickiego Muzeum Przyrody i Techniki odbędzie się niezwykle Stylowy Wieczór.
XII Noce Teatralne z gwiazdą Olgą Bończyk

2022-09-16

XII Noce Teatralne z gwiazdą Olgą Bończyk

Stowarzyszenie Promocji Talentów w Starachowicach w partnerstwie z Parkiem Kultury w Starachowicach, Muzeum Przyrody i Techniki im. J. Pazdura i Zespołem Szkół Zawodowych nr 1 serdecznie zapraszają na XII NOCE TEATRALNE.
Spotkali się w bibliotece

2022-09-15

Spotkali się w bibliotece

W środowe popoludnie (14 września) w Miejskiej Bibliotece Publicznej zagościł Wojciech Bonowicz.