JUŻ W KIOSKU

Po rumuńskich bezdrożach

2021-07-12 16:00:01

Ocena:

0/5 | 0 głosów

W piątkowe popołudnie, 9 lipca, Miejska Biblioteka Publiczna rozbrzmiała podróżniczą gawędą. Na rumuńskie szlaki zaprosił Cezary Misiura.  Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Ale jazda! Od Czytelnika do Przewodnika. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

MBP Starachowice

Cezary Misiura, znany naszym czytelnikom z dużego reportażu, który ukazał się w grudniowym, przedświątecznym numerze GS, to człowiek wszechstronny, oprócz uprawnień przewodnika świętokrzyskiego jest także instruktorem ochrony przyrody PTTK, instruktorem pływania, posiada również uprawnienia wychowawcy, ratownika, instruktora narciarstwa, płetwonurka. Robi w życiu to, co kocha - podróżuje i wspina się, podobno w świętokrzyskiem wspinał się już wszędzie. Rumunia to tylko jeden z krajów na mapie jego wypadów, jej szalki przemierzył wspólnie z synem, a w jego opowieściach królowały niedźwiedzie, dzikie psy, hrabia Dracula i przygody, przygody, przygody. Nie zabrakło wesołego cmentarza w Sapancie i zabawnych epitafiów. 

A, że Rumunię przemierzył wzdłuż i wszerz to można mu wierzyć na słowo, ze jest niezwykle i pięknie. Czarek Rumunię poleca, a my zachęcamy, żeby go posłuchać i wyruszyć....w świat. 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Dla Stasia i Mikołaja!

2021-07-24

Dla Stasia i Mikołaja!

Już w tę niedzielę w Starachowicach nad zalewem "Piachy" odbędzie się impreza charytatywna na rzecz Stasia i Mikołaja, organizowana przez Aleksandrę Krzos, Katarzynę Stodulską i Emila Krzemińskiego oraz grupę licitacyjną Zdążyć Przed Panem Bogiem.
Z biblioteczki Redaktor Naczelnej

2021-07-25

Z biblioteczki Redaktor Naczelnej

Ta biblioteczka z gabinetu redaktor Wiesławy Żyły pachnie starymi książkami, tysiącem drzwi do innych światów... A zatem kiedy wszystko inne zawiedzie, dajcie za wygraną i zaczytajcie się na chwilę...
Uczniowie z Technikum „na Maja” na wakacyjnych stażach zawodowych

2021-07-24

Uczniowie z Technikum „na Maja” na wakacyjnych stażach zawodowych

Staże wakacyjne to świetny sposób dla uczniów Technikum nr 2 w Starachowicach na kontakt ze środowiskiem pracy, zdobycie doświadczenia i umiejętności zawodowych oraz wypracowanie własnych złotówek na wakacyjny wypoczynek. Od 1 lipca br. uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach rozpoczęli wakacyjne staże zawodowe, realizowane w ramach projektu pn. „Kształcimy specjalistów - rozwój edukacji zawodowej dla Starachowic II edycja”.
Powędrowali

2021-07-24

Powędrowali

O starachowickich seniorach sporo by mówić, ale najważniejszą rzeczą jest to, że nic ich nie zatrzyma w domu. Korzystając z nieco chłodniejszych temperatur postanowili wyruszyć na szlak.
Biblioteka poleca

2021-07-23

Biblioteka poleca

esli szukacie dobrej „przygodówki” dla młodego czytelnika (lub czytelniczki) polecam „Malmander”Thomasa Taylora.
Głosuj na ławeczkę Staffa

2021-07-21

Głosuj na ławeczkę Staffa

Po długich latach ujrzeliśmy się znowu. Łódź moja w przystań wraca z połowu... - mógłby sparafrazować swoje własne słowa Poldek Staff na widok pomnika ławeczki...

2021-07-20

"Ogórkowy" - felieton Michała Walendzika

Okres wakacji zwykle kojarzy nam się z wypoczynkiem, podróżami, urlopem, oderwaniem od szarej codzienności. Nieraz przygotowujemy się do niego kilka miesięcy wcześniej, planując miejsce krajowych lub zagranicznych wojaży, rezerwując noclegi, bilety lotnicze, itp. Co prawda w okresie pandemii trudno wszystko zaplanować tak jak kiedyś, ale nie zniechęca nas to zorganizowania sobie wypoczynku poza miejscem zamieszkania.
Muzyczne spotkanie z Tomkiem Kordeuszem

2021-07-20

Muzyczne spotkanie z Tomkiem Kordeuszem

W niedzielę 25 lipca o godzinie 19.00 w Amfiteatrze Parku Miejskiego zabrzmi muzyka w wykonaniu Tomasza Kordeusza  - jednego z najbardziej znanych starachowickich artystów, który na koncert do rodzinnego miasta zaprosił znakomitych gości.
Lipiec z Plastusiem trwa w najlepsze

2021-07-19

Lipiec z Plastusiem trwa w najlepsze

Od zawsze wiadomo, ze Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach jest placówką niezwykłą. Pomysłów od groma i ciut, co jeden to lepsze, a wszystko to zasługą najbardziej czarujących pracowników w mieście.