JUŻ W KIOSKU

Plastusiowa miłość 

2021-02-16 12:00:02

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Walentynki, święto, które wszyscy lubimy i chętnie je obchodzimy, niezależnie od wieku. 
Do walentynkowej akcjo przystąpiła biblioteka dla dzieci i młodzieży Plastuś, która zaprosiła swoich czytelników na czytelniczą randkę w ciemno. Na czym to polegało? Książkowe czarodziejki (Magdalena Mroczek i Renata Gola) zapakowały książki w szary papier, obkleiły serduszkami i... nie dały czytelnikom wyboru. Co musieli wybierać w ciemno, nie wiedząc z kim się spotkają wieczorową porą, przy gorącej herbatce i pysznym ciasteczku. Wśród ukrytych książek znalazły się takie tytuły jak "Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek", "Okropny Maciuś nie chce się zakochać", "Walentynki", "Słuchaj swego serca" czy "Miłość, gips i stokrotki" - jak widać - wszystko w temacie miłości, zakochania i pierwszych nieśmiałych spojrzeń. Szepnięto nam na ucho, że akcja cieszyła się ogromną popularnością, czytelnicy chętnie wybierali, a dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej nie ukrywa, ze takie inicjatywy są świetnym akcentem przyciągającym kolejne pokolenia, chociaż akurat w Starachowicach miłośników literatury akurat nie brakuje.
INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
O grudniu

2021-12-07

O grudniu

Od grudy pochodzi, co zresztą nie dziwi. W końcu gruda zamarzniętą ziemię oznacza, o to zimą nietrudno. Ale czy tylko? Zapraszamy na kilka słów o grudniu.
Spotkanie autorskie z Grzegorzem Rakiem

2021-12-07

Spotkanie autorskie z Grzegorzem Rakiem

Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach zaprasza na spotkanie autorskie z Grzegorzem Rakiem – prozaikiem, autorem opowiadań i powieści - 9 grudnia 2021 r. o godz. 18:00 do Czytelni MBP przy ul. Kochanowskiego 5..  
Dziś pizza dla Patryka

2021-12-07

Dziś pizza dla Patryka

Dziś wszystkich chętnych zapraszamy do składania zamówień w Pizzeria/ Restauracja Balbinka.
Mikołaj odwiedził chore dzieci

2021-12-06

Mikołaj odwiedził chore dzieci

Nie lada niespodzianka czekała w minioną niedzielę na dzieciaki, przebywające w starachowickim szpitalu. Odwiedził je bowiem Święty Mikołaj wraz ze Śnieżynką.
10. Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Piosenek Bożonarodzeniowych

2021-12-05

10. Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Piosenek Bożonarodzeniowych

Ruszył termin nadsyłania swoich wykonań kolęd i piosenek bożonarodzeniowych w ramach 10 Ogólnopolskiego Festiwalu organizowanego przez Park Kultury w Starachowicach. Festiwal ma formułę konkursu wokalnego dla solistów amatorów. Dla jego laureatów przewidziane zostały nagrody pieniężne i upominki. Zgłoszenia należy nadsyłać to 31 grudnia 2021 roku.
Jesień w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym

2021-12-05

Jesień w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym

Listopad w starachowickim Ośrodku Szkolno Wychowawczym przebiegał intensywnie, podopieczni placówki brali udział w zajęciach kulturalnych, sportowych, znaleźli także czas na relaks.
Z okazji Barbórki...

2021-12-04

Z okazji Barbórki...

Pamiętając o góniczych tradycjach naszego pięknego miasteczka przywołajmy dziś postacie Tych, którzy cężko pracowali na rzecz dzisiejszych Starachowic.
Spowiedź niedokończona...

2021-12-04

Spowiedź niedokończona...

To malutka, pięknie wydana książeczka L. Wiśniewskiego, z króciutkimi opowiadaniami. 
„Wiarusy” w Hrubieszowie

2021-12-04

„Wiarusy” w Hrubieszowie

W swoim czasie spełnili swój obowiązek wobec Ojczyzny, obecnie będąc już pod „kapeluszem”, dbają o chlubną pamięć oręża polskiego uczestnicząc w wielu świętach państwowych oraz tych równie ważnych dla regionu. Podczas takich właśnie uroczystości chętnie je uświetniają występując na estradach o dowolnym prestiżu, nie pomijając tych zagranicznych. Mowa ty o naszym starachowickim Zespole Estradowym „Wiarusy”.