JUŻ W KIOSKU

Pełne atrakcji zakończenie wakacji z Parkiem Kultury

2021-08-22 19:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Koniec wakacji z Parkiem Kultury w Starachowicach będzie pełen przygotowanych przez instytucję atrakcji. Spotkania, film, zabawa. Zobacz, co i kiedy się wydarzy...

źródło: Park Kultury w Starachowicach

Już w środę (25 sierpnia) w ramach cyklu „W kobiecym klimacie” odbędzie się spotkanie z Dorotą Warakomską - dziennikarką oraz autorką książek. Początek wydarzenia, godzina 18.00. Miejsce: sala widowiskowa Parku Kultury.

Następnego dnia, w czwartek (26 sierpnia) o godzina 18.00Kinie Kultura Parku Kultury rozpocznie się prapremierowy pokaz filmu „Lunula”. Ten krótkometrażowy film fabularny powstał podczas półkolonii filmowych. Młodzi uczestnicy zajęć, w ramach projektu „Moje miasto mnie kręci” Stowarzyszenia Promocji Talentów nakręcili film fabularny, którego reżyserką jest Magda Skowrońska. Zadanie „Moje miasto mnie kręci” jest dofinansowane z środków Gminy Starachowice.

Od piątku do niedzieli (27-29 sierpnia) w Parku Kultury odbędą się warsztaty stand’up z Cezarym Jurkiewiczem. Uwaga! Jest jeszcze kilka wolnych miejsc, dlatego zapraszamy każdego (bez ograniczeń wiekowych), kto chce poznać tajniki stand-upu i zacząć stawiać swoje pierwsze kroki na scenie. Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Kultura. Wzmocnienia pozytywne”. Projekt został dofinansowany jest ze środków Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowe Centrum Kultury ,,Kultura - Interwencje 2021".

Również w piątek (27 sierpnia) o godzine 19:00 na scenie Amfiteatru w Parku Miejskim w Starachowicach odbędzie niezwykły koncert:,,Pejzaż z piosenką''. Wystąpią: Janusz Radek, Tomasz Kordeusz oraz Antoni Muracki.

Po koncercie, o 21:00 kolejna odsłona,,Kina na leżakach'' i ostatni seans tegorocznej edycji kina plenerowego. Dla kinomanów przygotowano film francuskiego reżysera Francoisa Ozona pt. „U niej w domu”.

W sobotę (28 sierpnia) o godzinie 11:00 na starachowickim Rynku spotkają się miłośnicy "Pchlego Targu".

Tego samego dnia (28 sierpnia) o godzinie 16:00, Teatr Muzyczny nad Kamienną "Starachowianie" oraz Regionalny Zespół Pieśni i Tańca "Skokotliwi" zapraszają na wakacyjną potańcówkę pod hasłem ,,Taniec łączy serca'. Potańczyć będzie można w Amfiteatrze w Parku Miejskim w Starachowicach.

Zwieńczeniem wakacji będzie festyn ,,Razem w nowy szkolny rok'', który odędzie się w niedzielę (29 sierpnia) od godziny 15:00 w Parku Miejskim. Dla mieszkańców przygotowano pokazy, konkursy oraz muzykę "na żywo".

Park Kultury w Starachowicach przypomina, że w swoich mediach społecznościowych na bieżąco informuje zarówno o planowanych imprezach, jak i  zmianach dotyczących wydarzeń. 

Facebook: https://www.facebook.com/parkkultury.starachowice

Instagram: https://www.instagram.com/parkkultury.starachowice/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
„Świętokrzyskie legendy - Stop Motion”

2021-09-23

„Świętokrzyskie legendy - Stop Motion”

Park Kultury oraz KINO Kultura Starachowice zapraszają na premierę filmów z wakacyjnych warsztatów animacji poklatkowej „Świętokrzyskie legendy - Stop Motion”. Pokaz odbędzie się w czwartek - 23 września - o godzinie 18:00 w Kinie Kultura Parku Kultury. Wstęp wolny.
Spotkaj się z Lemem

2021-09-22

Spotkaj się z Lemem

W tym roku przypada 100 lecie urodzin Stanisława Lema, z okazji obchodów Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach zaprasza na spotkanie literackie pt. „Wokół Lema”  
Jakby co to my ho, ho!

2021-09-22

Jakby co to my ho, ho!

Wielu z zaczynało w chórze kościelnym, a to na imieninach babci, na studniówce, w wojsku, potem kołysanki kochanej córeczce, ale zdarzało się również, że nucili sobie podczas powrotu z zakrapianego brydża. Od pewnego czasu niektóre żony zakazały wspomnianych spotkań... chyba, że są to próby chórzystów znanego i lubianego starachowickiego zespołu LOK „Wiarusy”.
SOWA w starachowickim muzeum faktem

2021-09-20

SOWA w starachowickim muzeum faktem

Już niedługo w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach powstanie jedna z 32. Stref Odkrywania Wyobraźni Aktywności czyli wspomniana SOWA. 
Za nami XII edycja festynu historycznego „Od Prasłowian do Polaków”

2021-09-19

Za nami XII edycja festynu historycznego „Od Prasłowian do Polaków”

Od lat cieszy się zasłużonym zainteresowaniem, co roku inny temat, w tym prym wiodło dziedzictwo smaków.
Kartka urodzinowa dla Blanki

2021-09-18

Kartka urodzinowa dla Blanki

Mała dziewczynka kontra groźny glejak, a wokół uczniowie, którzy chcą sprawić jej przyjemność. O co chodzi?      
Hello Sofia

2021-09-17

Hello Sofia

Wyruszyli. Młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Starachowicach, wyruszyła w podróż, której celem jest stolica Bułgarii, Sofia.
Przed nami wernisaż fotografii podróżniczej

2021-09-17

Przed nami wernisaż fotografii podróżniczej

Projekt "Od czytelnika do podróżnika. Ale jazda" to pomysł Miejskiej Biblioteki w Starachowicach, która promuje podróże wszelakie. Od tych książkowych, które nas wiodą przez najdalsze zakątki świata i wyobraźni po te całkiem realne.
Gdzie leży prawda? - kolejne spotkanie z kryminałem

2021-09-17

Gdzie leży prawda? - kolejne spotkanie z kryminałem

„ Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą”