JUŻ W KIOSKU

Ostateczna rozgrywka Marcina

2021-01-04 13:22:37

Ocena:

0/5 | 0 głosów

No nie jest dobrze, stan Marcina Cieśli uległ pogorszeniu, a leczenie przestało działać.
Guz na wątrobie jest ogromny i z każdym dniem odbiera Marcinowi życie.Młody mężczyzna przegrywa walkę.
Możliwości z Narodowego Funduszu Zdrowia zostały wyczerpane, teraz została już tylko Immunoterapia SKOJARZONA, na którą zbierane są pieniądze. W CIĄGU TYGODNIA Marcin musi wykupić pierwszą dawkę leczenia skojarzonego (konkretnie 4 dawki), następnie przyjmować dawki podtrzymujące - koszty są ogromne, ale jest to jego ostatnia szansa, by ZDĄŻYĆ PRZED PANEM BOGIEM....
Przeczytajcie kilka słów od samego Marcina Cieśli.
"Witam serdecznie, chciałbym zaktualizować moja obecna sytuację. Podczas Tomografii 16.11.2020 ujawniły się postępujące guzy wątroby co spowodowało zdjęcie z programu lekowego immunoterapią .Lekarz prowadzący oświadczył że jedynym wyjściem w tej sytuacji jest powrót do leczenia Braf i Mek, które już niestety na mój organizm nie działa.Pozostaje jeszcze jedna opcja leczenia skojarzoną immunoterapią (ipilimumab+nivolumab ) ale to leczenie muszę sobie wykupić sam .Skontaktowałem się z Panią Dyrektor lecznicy Olkomed i w przyszłym tygodniu będziemy organizować zakup leków. Dawkowanie ipilimumabu + nivolumabu to 3mg /kg +1 mg/ kg co 3 tygodnie przez 4 dawki a jeżeli zadziała trzeba podawać dawkę 1 lekiem podtrzymującym nivulomabem 240mg co 2 tygodnie do progresji lub wyleczenia .A teraz najważniejsze koszty : waże 90 kg więc potrzebuje 270mg ipilimumabu i 90 mg nivolumabu- 4 dawki to ponad 200 tyś zł .Ale jakby tego było mało dawka podtrzymujące lekiem nivolumab to koszt 20 tyś miesięcznie co daje 240 tyś rocznie
Dlatego bardzo proszę o dalsze wsparcie mojej zbiórki bo bez Was nie mam szans na zebranie takich pieniędzy. Kończąc chciałby także podziękować wszystkim którzy dołożyli cegiełkę do tego abym miał szansę na Ostatnie starcie z tą okrutną bestią !!".
 
INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Kolory i formy

2024-04-23

Kolory i formy

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaprasza na otwarcie wystawy obrazów i rzeźb autorstwa Maksymiliana Starca pt. "Oczy koloru".  
Opowieść o Australii

2024-04-23

Opowieść o Australii

 Oddział Międzyszkolny PTTK w Starachowicach i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na spotkanie z Barbarą Bedorf z cyklu Klub Podróżnika pt. „Australia, wyspa skazańców”.
Spektakl

2024-04-22

Spektakl "Żubry"

 Uniwersytet Trzeciego Wieku w Starachowicach zaprasza na spektakl pt. „Żubry”. To tragikomedia o rodzinie oszukanej przez swojego krewnego. W przedstawieniu wystąpią słuchacze UTW.    
Zatańczyli w 5 grupach

2024-04-19

Zatańczyli w 5 grupach

Studio Tańca Fox ze Starachowic z powodzeniem wzięło udział w XVI Ogólnopolskim Turnieju Formacji Tanecznych w Suchedniowie. Najlepiej poradziła sobie, złożona z dorosłych tancerek, Grupa Reprezentacyjna LADY FOX, która zajęła pierwsze miejsce. 
Harcerskie granie i śpiewanie

2024-04-15

Harcerskie granie i śpiewanie

W miniony weekend nasze miasto stało się krajową stolicą piosenek śpiewanych na obozach i zbiórkach oraz na szlakach pieszych wędrówek.  Do Starachowic zjechały setki młodych i dorosłych wykonawców na XII edycję Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej "Harcogranie". Po całodniowych sobotnich  przesłuchaniach w niedzielę 14 stycznia br. na gali w sali Olimpia urzędu miejskiego wręczono nagrody najlepszym. 
Dyskusja o zabytkach techniki

2024-04-12

Dyskusja o zabytkach techniki

W Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach muzealnicy i naukowcy z Narodowego Instytutu Dziedzictwa w Warszawie oraz świętokrzyskich placówek rozmawiali o współczesnym wykorzystaniu obiektów związanych z dawnym przemysłem. Spotkanie odbyło się w ramach wojewódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków.  
Amonity i inni mieszkańcy pradawnych mórz

2024-04-12

Amonity i inni mieszkańcy pradawnych mórz

Amonity to mięczaki, które żyły w morzach od dewonu do kredy, czyli w okresie od około 400 do 145 milionów lat przed naszą erą. Do naszych czasów przetrwały ich charakterystyczne muszle, w których chowały się jak współczesne ślimaki. Można je, wraz z innymi morskimi stworzeniami z prehistorii, oglądać na świeżo otwartej wystawie w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.       
„Kobieta polska na wyboistej drodze do niepodległości w poezji i muzyce”

2024-04-12

„Kobieta polska na wyboistej drodze do niepodległości w poezji i muzyce”

To one haftowały sztandary i piekły chleb powstańcom i partyzantom, a w czasach kryzysu stały w kolejkach po żywność dla swoich dzieci. W kwietniu Miesiącu Pamięci Narodowej składamy im hołd. Ten hołd to montaż słowno-muzyczny opracowany przez Zofię Lasek z Alternatywnego Klubu Seniora w Starachowicach zaprezentowany 12 kwietnia br. w  galerii "Skałka"
O społeczności żydowskiej z przedwojennego Wierzbnika

2024-04-09

O społeczności żydowskiej z przedwojennego Wierzbnika

W czwartek 11 kwietnia o godz. 17.00 Miejska Biblioteka Publiczna przy ul. Kochanowskiego 5 w Starachowicach zaprasza do swojej Czytelni na historyczną prelekcję. 
Mieszkał u nas przed wojną

2024-04-05

Mieszkał u nas przed wojną

Z inicjatywy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Starachowicach nasze miasto upamiętniło postać  uznanego współczesnego powieściopisarza Wiesława Myśliwskiego. 92 - letni twórca od 4 lat nosi tytuł Honorowego Obywatela Starachowic. Urodził się co prawda pod Sandomierzem, ale w latach 30 - tych XX wieku był mieszkańcem naszego miasta. Na domu, który zajmował ma w przyszłości zawisnąć pamiątkowa tablica, która jest już gotowa i została zaprezentowana na spotkaniu w bibliotece.