JUŻ W KIOSKU

Organizacja godna pozazdroszczenia

2021-11-17 16:06:33

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Jednym z założeń planowanych przez Zarząd UTW w nowym roku akademickim stały się wszelkie atrakcje związane z integracją zeszłorocznych słuchaczy z dopiero co składającymi żakowskie przyrzeczenie. Na drugim planie stanęło zwiedzanie, jak by się mogło wydawać, nudnego zakładu pracy.

fot. Marek Oziomek

Data wspomnianej wycieczki integracyjnej wybrana była na chybił trafił, byle by to była sobota, a dokładniej sobota słoneczna. Ze Starachowic Zach. do uroczego Marcinkowa to przecież żadna wyprawa, tym bardziej, że po wycieczkowiczów wyszli gospodarze Zofia i Janusz Witkowscy, którzy są również słuchaczami UTW. W przestronnej werandzie obok marcinkowskiej posesji zmieściło się ponad dwadzieścia osób, w tym tylko czterech panów. Śmiechom i dowcipom nie było końca tym bardziej, że do kawy lub herbaty podano kilka pysznych ciast z sernikiem włącznie.

Czy było coś na ciepło? – spyta ktoś. W dowcipie o to samo zapytano gospodynię. – Rany boskie, na śmierć zapomniałam wstawić wodę na kisiel!

Tutaj nikt nikogo o nic nie pytał, chociaż po degustacji bigosu trzeba było poluzować pasek. O tak fantastycznym, pełnym kultury i taktu spotkaniu można przeczytać tylko w bajce lub zobaczyć w kinie. Następna niespodzianka zgotowana przez prezesa UTW Jerzego Krawczyka dotyczyła zwiedzania niepozornego i jakże ważnego dla starachowiczan zakładu pracy STARPOL, będącego rodzinnym przedsiębiorstwem zarządzanym przez prezesa Edwarda Płusę. Jeśli ktoś nie kojarzy wspomnianego tu biznesmena, przypominam, iż wzrostem przypomina 45 prezydenta USA Donalda Trumpa (1946) z tym, że jest od niego dużo przystojniejszy lecz nieco biedniejszy. W efekcie uzgodnienia bezpiecznego terminu zwiedzania zakładu to także sobota, gdyż jest to dzień wolny od pracy. Tutaj sam prezes przywitał gości jak również opowiedział krótką historię powstania firmy, która przez dłuższy czas mieściła się przy ul. Kopalnianej. Głównym produktem Starpolu było wytwarzanie wiązek elektrycznych do samochodów oraz sprzętów AGD. Wraz z rozwojem zakładu prezes wszedł w posiadanie placu przy ul. Radomskiej, sąsiadującym z Urzędem Miasta. Przy już istniejącym tam budynku stanął następny o zbliżonych gabarytach. Będąc przy temacie majątku stałego, dodać należy największą z dotychczasowych hal, wyposażoną w szereg bardzo drogich maszyn i urządzeń niezbędnych do uzyskiwania skomplikowanych kształtów za pomocą gięcia, spawania lub cięcia przy pomocy lasera. To dzięki nim, i fachowości załogi, Starpol może realizować zamówienia składane przez wiele znanych marek zachodnich.

Oprócz prezesa Edwarda Płusy, po niemalże wszystkich tajemniczych i skomplikowanych stanowiskach, wizytujących oprowadzał znający wszystkie tajniki techniczno- technologiczne związane z doskonałą jakościowo produkcją Starpolu - Dawid Pocheć. Aby wycieczkowicze oszołomieni nowościami technicznymi oraz wzorowymi porządkami mogli dojść do siebie, właściciel zaprosił wszystkich na herbatkę i pyszne wypieki cukiernicze, dziękując zwiedzającym za duże zainteresowanie wszystkim co dotyczy firmy, na pożegnanie wręczył każdemu prawdziwie jesienny prezent w postaci parasola – pełne zaskoczenie.

W drodze do autokaru, którym przyjechali, słyszało się mniej więcej tego typu rozmowy: - No popatrz ty się Krycha, tyle lat mieszkam w Starachowicach i nic nie wiedziałam o tak fantastycznym i nowoczesnym zakładzie. A prezes jaki szarmancki! – I przystojny kochana, i przystojny. A co ważne, ludziom pomaga zwłaszcza niepełnosprawnym.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
O grudniu

2021-12-07

O grudniu

Od grudy pochodzi, co zresztą nie dziwi. W końcu gruda zamarzniętą ziemię oznacza, o to zimą nietrudno. Ale czy tylko? Zapraszamy na kilka słów o grudniu.
Spotkanie autorskie z Grzegorzem Rakiem

2021-12-07

Spotkanie autorskie z Grzegorzem Rakiem

Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach zaprasza na spotkanie autorskie z Grzegorzem Rakiem – prozaikiem, autorem opowiadań i powieści - 9 grudnia 2021 r. o godz. 18:00 do Czytelni MBP przy ul. Kochanowskiego 5..  
Dziś pizza dla Patryka

2021-12-07

Dziś pizza dla Patryka

Dziś wszystkich chętnych zapraszamy do składania zamówień w Pizzeria/ Restauracja Balbinka.
Mikołaj odwiedził chore dzieci

2021-12-06

Mikołaj odwiedził chore dzieci

Nie lada niespodzianka czekała w minioną niedzielę na dzieciaki, przebywające w starachowickim szpitalu. Odwiedził je bowiem Święty Mikołaj wraz ze Śnieżynką.
10. Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Piosenek Bożonarodzeniowych

2021-12-05

10. Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Piosenek Bożonarodzeniowych

Ruszył termin nadsyłania swoich wykonań kolęd i piosenek bożonarodzeniowych w ramach 10 Ogólnopolskiego Festiwalu organizowanego przez Park Kultury w Starachowicach. Festiwal ma formułę konkursu wokalnego dla solistów amatorów. Dla jego laureatów przewidziane zostały nagrody pieniężne i upominki. Zgłoszenia należy nadsyłać to 31 grudnia 2021 roku.
Jesień w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym

2021-12-05

Jesień w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym

Listopad w starachowickim Ośrodku Szkolno Wychowawczym przebiegał intensywnie, podopieczni placówki brali udział w zajęciach kulturalnych, sportowych, znaleźli także czas na relaks.
Z okazji Barbórki...

2021-12-04

Z okazji Barbórki...

Pamiętając o góniczych tradycjach naszego pięknego miasteczka przywołajmy dziś postacie Tych, którzy cężko pracowali na rzecz dzisiejszych Starachowic.
Spowiedź niedokończona...

2021-12-04

Spowiedź niedokończona...

To malutka, pięknie wydana książeczka L. Wiśniewskiego, z króciutkimi opowiadaniami. 
„Wiarusy” w Hrubieszowie

2021-12-04

„Wiarusy” w Hrubieszowie

W swoim czasie spełnili swój obowiązek wobec Ojczyzny, obecnie będąc już pod „kapeluszem”, dbają o chlubną pamięć oręża polskiego uczestnicząc w wielu świętach państwowych oraz tych równie ważnych dla regionu. Podczas takich właśnie uroczystości chętnie je uświetniają występując na estradach o dowolnym prestiżu, nie pomijając tych zagranicznych. Mowa ty o naszym starachowickim Zespole Estradowym „Wiarusy”.