JUŻ W KIOSKU

Ogólnopolski Tydzień Kariery

2022-11-09 15:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

W tym roku przebiegała pod hasłem „Złap za stery do swojej kariery”. 

W Zespole Szkół Zawodowych nr 1 uczniowie pod kierunkiem nauczyciela bibliotekarza Doroty Dziury wypełniali ankiety dotyczące zainteresowań i predyspozycji zawodowych, asertywności i przedsiębiorczości. Uczestniczyli również w warsztatach plastycznych służących poznaniu siebie, swoich talentów, mocnych stron i zainteresowań. W bibliotece utworzone zostało Drzewo talentów, na którym  na odrysowanych dłoniach uczniowie wpisywali swoje mocne strony, cechy osobowościowe, swoje marzenia, to co ich interesuje i co lubią robić najlepiej. Powstał również słoik motywacji, zawierający zbiór zebranych od uczniów motywatorów do działania.

Dla grupy uczniów zorganizowane zostały wyjścia do Powiatowego Urzędu Pracy w Starachowicach. Podczas spotkań z doradcą zawodowym panią Małgorzatą Czubą młodzież miała okazję uzyskać informacje odnośnie możliwości i warunków dotyczących planowania kariery zawodowej, jak uniknąć błędnego wyboru zawodu, gdzie szukać pomocy w podjęciu decyzji zawodowych oraz jak szukać pracy.

Uczniowie otrzymali również materiały informacyjne (ulotki) dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej, CV oraz poszukiwania pracy. W późniejszym terminie dla uczniów klas czwartych zaplanowane zostały spotkania z doradcami zawodowymi z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach oraz z Młodzieżowego Centrum Kariery w Starachowicach.

Działania OTK koordynuje Dorota Dziura.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Stanęły na podium

2023-01-22

Stanęły na podium

Uczennice z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Krynkach wzięły udział w konkursie Reagujesz - ratujesz i wykazały znakomitą znajomość przepisów drogowych. 

2023-01-19

"Bibliuś i Woluminka" w Adamowie

Czytające dziecko, to marzenie każdego rodzica, w Adamowie to norma. Kasia Wlazłowska i Patrycja Walkiewicz z Publicznej Szkoły Podstawowej dbają  o ty, by najmłodsi byli zaprzyjaźnieniu z książeczkami. I świetnie im to wychodzi. 
Salonik literacki w szkolnej bibliotece

2023-01-16

Salonik literacki w szkolnej bibliotece

Tak, to jest możliwe. Udowadnia to Renata Cieślik, bibliotekarka z wieloletnim stażem, pasją i miłością do książek i młodzieży, która w Zespole Szkół Zawodowych nr 3 stworzyła prawdziwe cudeńko.
Młodzież pamięta o partyzantach

2023-01-15

Młodzież pamięta o partyzantach

Są takie dni, kiedy pamięć o tych, których już nie ma jest szczególnie wyraźna. Do takich należą chociażby święta. Młodzież Ośrodka Szkolenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy postanowiła uczcić Boże Narodzenie właśnie na partyzanckich grobach. 
Bezpieczeństwo dzieci to priorytet

2023-01-15

Bezpieczeństwo dzieci to priorytet

Szczególnie w kontekście zbliżających się ferii, dlatego też Szkoła Podstawowa w Adamowie zadbała o to, by jej uczniowie spotkali się ze starachowickimi policjantami i uzyskali wiedze, o tym jak zapewnić sobie bezpieczny odpoczynek.  
Relaks w szkole czyli innowacyjne pomysły w starachowickiej

2023-01-07

Relaks w szkole czyli innowacyjne pomysły w starachowickiej "Dziewiątce"

Szkoła kojarzy się Wam tylko ze sprawdzianami, odpytywaniem, wywoływaniem do tablicy, egzaminami? No na pewno nie w miejskiej "Dziewiątce", tutaj liczy się nie tylko wiedza, ale też dobre samopoczucie i komfort psychiczny ucznia. Aby zapewnić młodzieży optymalne warunki edukacyjne, dyrektor placówki -Monika Słowak – Brzezińska zainicjowała stworzenie w szkole kącika integracyjno – wypoczynkowego.
Malowali sercem

2023-01-01

Malowali sercem

Dla dzieci wszystko jest możliwe, nawet to, że do wspólnej zabawy zasiada z nimi starosta. Zresztą, kto by się tam zastanawiał, kto to jest starosta - ważne, że chce się bawić i umie malować. Piotr Ambroszczyka w ogóle nie trzeba było namawiać, szczególnie, że cel był szczytny.
Odnoszą sukcesy

2022-12-31

Odnoszą sukcesy

I znów bierzemy się za Szkołę Podstawową z Wielkiej Wsi, w gminie Wąchock. Nie bez przyczyny zresztą, bo mają na swoim koncie kolejny sukces.
Cudowne jasełka

2022-12-23

Cudowne jasełka

Uczniowie klas drugich ze Szkoły Podstawowej nr 9 mają za sobą aktorski debiut przed dużą publicznością. Młodzi aktorzy z "dziewiątki" skradli serca publiczności podczas czwartkowego przedstawienia jasełkowego w swojej szkole. Brawa, gratulacje i owacja na stojąco były w pełni zasłużone dla wszystkich uczniów biorących udział w tym przedstawieniu.
Zwyciężyli w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Normalizacyjnej

2022-12-23

Zwyciężyli w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Normalizacyjnej

W piątek, 16 grudnia, w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 odbył się Finał V Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Normalizacyjnej. Honorowym patronatem konkurs objęli Prezes Polskiego Komitetu Normalizacyjnego w Warszawie, Świętokrzyski Kurator Oświaty w Kielcach, Starosta Powiatu Starachowickiego.