JUŻ W KIOSKU

Ogólnopolski festiwal śpiewającej młodzieży

2023-07-03 13:05:36

Ocena:

5/5 | 1 głosów

To było wydarzenie adresowane do młodych wokalistów z całej Polski. W amfiteatrze Parku Miejskiego w Starachowicach odbył się finał Festiwalu Piosenki Młodzieżowej pod hasłem "StarAch!Festiwal" zorganizowany przez Park Kultury. Wokalną rywalizację wygrała reprezentantka naszego miasta Aleksandra Skiba.  

fot. Katarzyna Gritzmann

To była już ósma edycja wydarzenia, którego inicjatorem jest instruktor Parku Kultury Piotr Mrózek. Wydarzenie ma zasięg ogólnopolski, biorą w nim udział dzieci i młodzież szkolna. W tym roku na eliminacje zgłosiło się blisko 50 wokalistów z różnych zakątków kraju, do udziału w finale dopuszczono 15 najlepszych, którzy w pierwszy weekend lipca wystąpili na scenie parkowego Amfiteatru w Starachowicach. Prezentację oceniało jury w składzie: Lidia Pokuszyńska, była dyrektor dawnego Młodzieżowego Domu Kultury oraz profesjonalni wokaliści: Ewa Jach i Tomasz Kordeusz. Główny laur - Grand Prix przyznano starachowiczance Aleksandrze Skibie. W najmłodszej kategorii wiekowej (klasy 0-4)  pierwsze miejsce zdobyła Weronika Sornat. Miejsce drugie przypadło ex equo Gabrieli Babickiej i Gabriela Kulik, podobnie było z miejscem trzecim, którym podzieliły się: Emilia Opozda i Kaja Maciąg. Wyróżnienie odebrała Dorota Szymczak. W kategorii klas 5-8 najlepsza okazała się Amelia Borkowska. Za nią uplasował się Jaromir Janicki. Trzeciego miejsca zdecydowano się nie przyznać, za to wyróżniono dwie wokalistki: Julię Kazimierską i Natalię Fryziel. W najstarszej kategorii szkół ponadpodstawowych nie było z kolei wyróżnień. Pierwszym miejscem uhonorowano Marlenę Goworko, drugie miejsce zdobyły: Katarzyna Zawiła i Zofia Nowacka, a trzecie - Aleksandra Wójtowicz.

 

iwo

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Świąteczny głos Ukrainy

2023-12-08

Świąteczny głos Ukrainy

Ukraińcy, którzy w Starachowicach znaleźli bezpieczną przystań po ucieczce ze swojego kraju ogarniętego wojną, podzielili się z mieszkańcami naszego miasta swoją kulturą narodową związaną z okresem Bożego Narodzenia. Publiczność koncertu "Kolędy Ukraińskie" zorganizowanego w urzędzie miejskim usłyszała nie tylko tytułowe utwory, ale miała też okazję posłuchać poezji i muzyki oraz obejrzeć układy taneczne.            
Wszechobecny Mikołaj

2023-12-07

Wszechobecny Mikołaj

U dzieci i dorosłych, u chorych i zdrowych, w szkołach, firmach, domach prywatnych i na ulicach. 6 grudnia Mikołaj był obecny po prostu wszędzie.    
Wesoła tradycja

2023-12-06

Wesoła tradycja

Wśród bogatej oferty różnorodnych działań senioralnych w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Starachowicach mamy propozycje cenne, ciekawe, akceptowane, cieszące się dużym zainteresowaniem i aktywnością społeczności studenckiej. Od trzech lat dołączyła do nich dość nowa tradycja uroczystego przyjęcia nowych członków zwana „otrzęsinami”.
Mikołaj na ulicach Starachowic

2023-12-04

Mikołaj na ulicach Starachowic

Mikołajki to jeden z tych dni, na które czekają dzieciaki na całym świecie i to niezależnie od wieku. Po raz kolejny Mikołaj w dniach 6 - 15 grudnia br. odwiedzi dzieci ze wszystkich starachowickich osiedli. Nie zapomni też o małych pacjentach oddziału pediatrycznego naszego szpitala. Na wydarzenie zaprasza Park Kultury w Starachowicach. 
Nasza opiekunka

2023-12-03

Nasza opiekunka

Starachowice uczciły swoją patronkę - św. Barbarę. Świętowanie przebiegło zgodnie z powtarzanym od lat scenariuszem. Rozpoczęło je spotkanie modlitewne przy zabytkowej kapliczce dedykowanej świętej, potem była procesja do kościoła pw. Wszystkich Świętych, a w nim prelekcja, program artystyczny i uroczysta Msza Święta. 
Urokliwe widoki naszego powiatu

2023-12-01

Urokliwe widoki naszego powiatu

Wyłoniono najlepsze zdjęcia pokazujące atuty powiatu starachowickiego: piękno przyrody, czy unikatowe zakątki przywołujące wspomnienia. Nadesłano je na XVII Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny "Magia Powiatu Starachowickiego. Natura, kultura materialna, tradycje" im. Jerzego Orzechowskiego. 
Show z MiM- em

2023-12-01

Show z MiM- em

Szkoła Tańca "MiM" Starachowice ma taki zwyczaj, że dwa razy do roku prezentuje swój dorobek przed rodzimą publicznością. Piątkowy (1 grudnia br.) koncert pokazany w dwóch turach był tego najnowszym przykładem. Na takich wydarzeniach szkoła zyskuje nowych wielbicieli, którzy mają okazję dołączyć do tanecznej rodziny.  
Odznaka za przejście

2023-11-29

Odznaka za przejście "Ścieżki Stara"

Oddział Międzyszkolny Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego w Starachowicach promuje nową odznakę, tym razem związaną z konkretnym obiektem na terenie naszego miasta.   
Piosenkowy Zawrót Głowy

2023-11-29

Piosenkowy Zawrót Głowy

Pod takim hasłem Spółdzielczy Dom Kultury w Starachowicach zorganizował konkurs umiejętności wokalnych młodych mieszkańców naszego miasta.    
Świąteczne obyczaje naszych sąsiadów

2023-11-29

Świąteczne obyczaje naszych sąsiadów

Asystent międzykulturowy w biurze Prezydenta Miasta Starachowice Inna Meheda, Urząd Miejski w Starachowicach oraz Park Kultury w Starachowicach serdecznie zapraszają na koncert „Kolędy Ukraińskie” 7 grudnia (czwartek) 2023r. do sali Olimpia Urzędu Miejskiego o godz. 15.00.