JUŻ W KIOSKU

Odnowiona ul. Licealna zachęca do spacerów

2021-07-19 17:56:33

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Przebudowa ul. Licealnej wraz z budową oświetlenia ulicznego dobiegła końca. Koszt tej inwestycji to ok. 250 tys. zł. – Teraz mamy przepiękną ulicę, jesteśmy dumni – mówi pani Maria Dubno, autorka wniosku złożonego do Budżetu Obywatelskiego.

fot. UM Starachowice

W minionych dniach ekipy drogowców zakończyły prace prowadzone przy przebudowie ulicy Licealnej, łączącej ul. Św. Barbary z ul. Szkolną. Tą trasą każdego dnia, oprócz mieszkańców, uczęszczają uczniowie Liceum Ogólnokształcącego nr 2 oraz Zespołu Szkół Zawodowych nr 3. Ulica była mocno wyeksploatowana, a mieszkańcy od dawna zabiegali o jej remont.

Autorką wniosku dotyczącego rewitalizacji m.in. tej ulicy, zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego była mieszkanka, pani Maria Dubno.

- Dziękuję pięknie Panu Prezydentowi, radnemu Mariuszowi Zaborskiemu, panu Rafałowi Piwnikowi za pomoc w przygotowaniu wniosku oraz za realizację tego projektu – mówi wnioskodawczyni.

Mieszkanka od wielu lat starała się o remont zniszczonej nawierzchni. Zaczęła, kiedy jeszcze ulica nosiła nazwę XX – lecia. Wniosek do Budżetu Obywatelskiego, pani Maria złożyła w edycji na rok 2017 i dzięki zaangażowaniu mieszkańców, uzyskał on najwięcej głosów w okręgu nr 3.

- Teraz mamy przepiękną ulicę i jesteśmy dumni, naprawdę – mówi pani Maria – Nikt nie marzył nawet, że na jezdniach może być taka super kostka, chodnik i tak samo oświetlenie. Ludzie teraz chcą spacerować, a było strasznie. Wcześniej nie było tu ulicy, rosły tuje, był żywopłot i były takie zniszczone płyty chodnikowe. Jest to dla nas super sprawa cieszymy się, że udało się wszystko zrobić. Jesteśmy dumni i bardzo dziękuję.

Koszt inwestycji to ok. 250 tys. zł, wykonawcą była firma Budromex Radom pani Emilii Podsiały.

- Pewnie część osób pamięta jak ta ulica wyglądała jeszcze niedawno, znajdujące się tu pofałdowane płyty chodnikowe, przypominały fale Dunaju. Ulica od lat wymagała generalnego remontu – mówi Prezydent Miasta Marek Materek - Dzięki zaangażowaniu pani Marii i mieszkańców wniosek zgłoszony w ramach Budżetu Obywatelskiego przeszedł, przygotowano dokumentację, a później tak naprawdę czekaliśmy z możliwością wykonania i wreszcie mamy efekt końcowy. Wykonana została nowa nawierzchnia z kostki betonowej brukowej, chodnik z płytami parkowymi, wykonane zostało, inne trochę niż w innych częściach miasta, oświetlenie parkowe, które jak mówią mieszkańcy, wieczorami wygląda bardzo ładnie. Serdecznie dziękuję mieszkańcom za cierpliwość, a radnym Rady Miejskiej dziękuję za współpracę. Dzięki tej współpracy w roku 2021 możemy zrealizować mnóstwo zadań drogowych w różnych częściach naszego miasta. I mamy też pomysły na to, w jaki sposób pozyskać środki na realizację kolejnych przedsięwzięć drogowych.

Radny Mariusz Zaborski gratulował pani Marii, autorce projektu, która zainicjowała całe przedsięwzięcie.

- Chciałbym pogratulować pani Marii, które przez tyle lat walczyła o tą ulicę, pukała do wszystkich drzwi i w końcu się udało – mówi radny. - W imieniu mieszkańców oraz własnym dziękuję panu Prezydentowi za realizację tej ulicy, wszyscy widzą jak teraz to ładnie wygląda. Można spokojnie przejechać samochodem i spacerować.

Dariusz Grunt od niedawna radny Rady Miejskiej to także jeden z współtwórców Budżetu Obywatelskiego.

- Cieszę się, że program jakim jest Budżet Obywatelski miał wkład w budowę ul. Licealnej. Historię tej drogi znam. Ulica ta, kiedyś była deptakiem, potem zmienił się charakter jej użytkowana i została drogą publiczną. Cieszę się, że ta inwestycja doszła do skutku.

Wspólnie z prezydentem, radnymi i mieszkańcami zakończoną inwestycję wizytował także przewodniczący Rady Miejskiej Michał Walendzik.


 

 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Zabierają elektrośmieci, a pozostawiają odcisk bieżnika na drodze

2021-07-24

Zabierają elektrośmieci, a pozostawiają odcisk bieżnika na drodze

Eko-peleton promujący piękną przyrodę Polski oraz zbiórkę elektrośmieci gościł w piątek (23 lipca) w Starachowicach. Spotkaniu towarzyszyła zbiórka elektro-odpadów, za które starachowiczanie otrzymywali eko- upominki. Grupę wolontariuszy w Starachowicach, na placu rekreacyjnym przy ul. Na Szlakowisku, powitał Prezydent Miasta Marek Materek.
Nowe trybuny dla kibiców piłki nożnej

2021-07-22

Nowe trybuny dla kibiców piłki nożnej

Sympatycy rozgrywek piłkarskich poczynania swoich faworytów będą mogli śledzić w bardziej komfortowych warunkach niż dotychczas. Zakończono prace związane z montażem nowych trybun na boisku ze sztuczną nawierzchnią w kompleksie sportowym przy ul. Szkolnej 14 w Starachowicach. Na 5 – rzędowej trybunie znajduje się ponad setka miejsc siedzących.
Wakacje z MOSiR

2021-07-21

Wakacje z MOSiR

Harmonogram zajęć sportowo-rekreacyjnych organizowanych przez MOSiR w okresie wakacyjnym w 2021 roku.
Poszukiwani rachmistrzowie

2021-07-16

Poszukiwani rachmistrzowie

Prezydent Miasta Starachowice jako Gminny Komisarz Spisowy ogłasza dodatkową rekrutację na  rachmistrzów spisowych, którzy do 30 września 2021 roku uczestniczyć będą w spisywaniu mieszkań i ludności na terenie Miasta Starachowice.
Rusza remont ul. Kilińskiego, będą zmiany w organizacji ruchu

2021-07-15

Rusza remont ul. Kilińskiego, będą zmiany w organizacji ruchu

Rusza remont nawierzchni ul. Kilińskiego w Starachowicach połączony z rozbudową kanalizacji deszczowej i budową oświetlenia. Po zakończeniu inwestycji zmianie ulegnie organizacja ruchu na ul. Kilińskiego na odcinku od ul. J. Słowackiego do ul. Wysokiej, gdzie wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy.
Ulica Wysoka po remoncie

2021-07-15

Ulica Wysoka po remoncie

Mieszkańcy najwyżej zlokalizowanego odcinka ul. Wysokiej już korzystają z nowej, asfaltowej nawierzchni. Koszt wykonanej inwestycji to ponad 70 tys. zł.
Obrady Rady Miejskiej w Starachowicach

2021-07-14

Obrady Rady Miejskiej w Starachowicach

W najbliższy piątek (16 lipca br.) o godzinie 9:00, w sali konferencyjnej "Olimpia" Urzędu Miejskiego odbędzie się sesja Rady Miejskiej w Starachowicach, zwołana na wniosek Prezydenta Miasta. W związku z epidemią podczas sesji prosimy o zachowanie szczególnych środków ostrożności. Rekomendujemy obejrzenie sesji na żywo poprzez transmisję na stronie Telewizji Ratusz Starachowice https://www.youtube.com/user/umstarachowice
Starachowice coraz wyżej w Rankingu Finansowym Samorządu Terytorialnego w Polsce

2021-07-13

Starachowice coraz wyżej w Rankingu Finansowym Samorządu Terytorialnego w Polsce

Na 236 gmin miejskich – Starachowice plasują się na 46 pozycji w Rankingu Finansowym Samorządu Terytorialnego w Polsce za rok 2020. - Wynik jest zadowalający, ponieważ jeszcze w roku 2019 Starachowice plasowały się na miejscu 141, a rok wcześniej na 161 – mówi Prezydent Miasta Marek Materek. - Jednak nie poprzestajemy na tym, mierzymy wyżej i pracujemy na to, aby w latach kolejnych Starachowice znalazły się w czołówce rankingu.
Nowa szatnia w SP nr 1 i dalsze plany inwestycyjne

2021-07-12

Nowa szatnia w SP nr 1 i dalsze plany inwestycyjne

Ruszyły prace przy budowie szatni dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Starachowicach. Zakładany koszt inwestycji to blisko 1,5 mln zł, jednak już jest wiadomo, że miasto mniej wyda na ten cel, dzięki uzyskanej dotacji rządowej.