JUŻ W KIOSKU

Od serducha do serducha. Za nami charytatywny koncert

2023-02-19 15:30:00

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Piękne występy, emocjonujące licytacje i fantastyczna energia - tak w skrócie można podsumować wydarzenie zorganizowane przez Fundację Zdążyć przed Panem Bogiem wspólnie z III Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego z oddziałami integracyjnymi w Starachowicach. 

Koncert odbył się dokładnie w walentynki - 14 lutego - w Miejskiej Hali Sportowej przy ulicy Jana Pawła II w Starachowicach. To był dzień dobrych serc, nie tylko za sprawą dnia miłości ale także ogromnej empatii i wrażliwości, jaką wykazali się uczestnicy imprezy.

Celem była zbiórka dla podopiecznych fundacji Zdążyć przed Panem Bogiem. Wydarzenie prowadziły Aleksandra Krzos i  Aleksandra Koźbiel z III LO. Licytacje Były przeplatane z występami wokalno – tanecznymi. Dla potrzebujących zagrali m.in. gospodarze czyli artyści z III LO, zespół Majstry, zespół Happy z Mirca, wspaniałe tancerki ze  Studia Tańca Fox, a także przeuroczy mali artyści z Przedszkola i Żłobka "Słoneczko", którzy wykonali brawurowo piosenkę „Siema”, za co zebrali gromkie oklaski.  

Na trybunach zasiedli: delegacje uczniów i nauczycieli z trzech starachowickich liceów, 111 Artystycznej Drużyny Harcerskiej przy I LO, a także szkół podstawowych nr 1,2,6,9,10,11,12,13 oraz Przedszkola i Żłobka „Słoneczko”. Wszyscy ochoczo licytowali, szczególnie aktywni byli w tym względzie uczniowie I LO, którzy walczyli vocher na pizzę, prześcigając się w tym ze starostą Piotrem Ambroszczykiem, który ostatecznie walkę tę wygrał. Ten zaś wykazał się wielkim sercem i uczniom później voucher oddał. 

Wszystkie zebrane pieniądze zostaną komisyjnie przeliczone i trafią do podopiecznych Fundacji Zdążyć przed Panem Bogiem. 

Imprezę objęli honorowym patronatem: Starosta Starachowicki Piotr Ambroszczyk i Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek. 

 

 

/a. za Starostwo Powiatowe/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Niedoszły pasażer

2023-03-21

Niedoszły pasażer

Wsiąść do autobusu to wcale nie taka prosta sprawa. Skargami na kierowców MZK w Starachowicach można by wytapetować ściany Redakcji. Na co skarżymy się najczęściej? Na butę i nieuprzejmość, żeby nie powiedzieć dosadniej. Czy jednak słusznie? 
75-lecie Miejskiej Biblioteki Publicznej. Mój pępek miasta

2023-03-19

75-lecie Miejskiej Biblioteki Publicznej. Mój pępek miasta

Powstała dzięki inicjatywie mieszkańców naszego miasta. To na ich wyraźne życzenie Miejska Rada Narodowa w Starachowicach-Wierzbniku z dnia 15 kwietnia 1947 r. zorganizowała pierwszą placówkę biblioteki publicznej. Lokal znajdował się przy ulicy Kolejowej 19 i składał się z trzech pomieszczeń, w nich zaś 400 tomów pierwszego księgozbioru. Były to dary od mieszkańców.  
Plastuś, młodzież i autorskie spotkania

2023-03-19

Plastuś, młodzież i autorskie spotkania

Lubię Miejską Bibliotekę Publiczną w Starachowicach, bo co wydarzenie to bardziej atrakcyjne. Tym razem to "Plastuś" zadbał o swoich młodych czytelników i zafundował im spotkanie autorskie z poczytnym autorem Pawłem Beręsewiczem.  
Marsz niebieskiej wstążeczki

2023-03-15

Marsz niebieskiej wstążeczki

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu obchodzony jest 2 kwietnia i ma za zadanie uwrażliwiać społeczeństwo na problematykę autyzmu i niepełnosprawności, pokazywać, że każdy z nas jest różny i przez to wyjątkowy.
Starachowice inspirują

2023-03-15

Starachowice inspirują

Uniwersytet Trzeciego Wieku, Towarzystwo Przyjaciół Starachowic i Starachowickie Towarzystwo Fotograficzne - to właśnie te trzy instytucje połączyły siły i we wtorek (14 marca) zaprosiły mieszkańców Starachowic na wernisaż grafik Adama Cieślika połączony z wystawą Starachowice wczoraj i dziś.  Było co oglądać. 
Nagrodzono wyjątkowe kobiety

2023-03-12

Nagrodzono wyjątkowe kobiety

To było wyjątkowe wydarzenie. W gościnnych progach Hotelu Europa odbyła się uroczysta Gala Kobieta.23.  Jego bohaterkami były kobiety, które kreują życie kulturalne, zawodowe, społeczne, rodzinne, często działając lokalnie i bez rozgłosu. Inicjatorką jest poseł Agata Wojtyszek, która wraz z marszałek sejmu Elżbietą Witek, objęła imprezę patronatem. 
Spacerowali z Wagnerem

2023-03-11

Spacerowali z Wagnerem

Władysław Wagner to postać wybitna, choć mamy wrażenie, że wciąż za mało znana w naszym mieście. Park Kultury postanowił pomóc lepiej tego naszego bohatera poznać i wymyślił grę miejską "Śladami Władysława Wagnera". Znamy tych, którzy podjęli się fotograficznego wyzwania.
Poznają region

2023-03-11

Poznają region

Projekt pn. „Świętokrzyskie dla Ukrainy” ma na celu pomóc obywatelom okupowanego kraju nie tylko w zakresie zabezpieczenia podstawowych potrzeb życiowych, ale także w adaptacji do warunków społeczno-kulturowych. W ramach tego ostatniego starachowicka Spółdzielnia Socjalna Integracja ruszyła w drogę i zwiedzała Świętokrzyskie. Towarzyszyła im nasza dziennikarka i przewodniczka świętokrzyska Aneta Marciniak. 
Monika i jej

2023-03-12

Monika i jej "Ulotne chwile"

Monika Orman dziś mieszka w Krakowie, ale przez wiele lat to właśnie ze Starachowicami była związana prywatnie i zawodowo. Ma za sobą pracę w Szkole Podstawowej nr 9 i współpracę z chórem Concentus. Na łamach naszej Gazety gości z tomikiem wierszy. 
W sieci egzotyki, czyli co hodują mieszkańcy powiatu

2023-03-11

W sieci egzotyki, czyli co hodują mieszkańcy powiatu

W powiecie starachowickim przebywają gatunki zwierząt, o których niewielu nawet słyszało. Hodowcy są w posiadaniu nie tylko gadów takich jak pyton królewski czy boa imperator, ale przede wszystkim wielu kolorowych ptaków. Znamy dziewczynę, która z egzotycznymi stworzeniami żyje w dużej przyjaźni.