JUŻ W KIOSKU

O boćku, co pomoc w gminie Mirzec znalazł [foto]

2021-08-12 16:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Młody, niesamodzielny bocian wypadł z gniazda. Na szczęście trafił do państwa Lidii i Stanisława Rafalskich z Tychowa Nowego. Dzięki troskiliwej opiece gospodarzy oraz pracowników Urzędu Gminy w Mircu szybko nabiera sił i dochodzi do siebie.

fot. UG Mirzec

Jak czytamy na profilu FB Gminy Mirzec, 31 lipca bocian wypadł z gniazda usytuowanego na potężnym kasztanowcu rosnącym na podwórku u państwa Lidii i Stanisława Rafalskich. Szczęście w nieszczęściu, że nie ucierpiał podczas upadku, ale początkowo był nieco oszołomiony. Państwo Rafalscy skontaktowali się w tej sprawie z Urzędem Gminy w Mircu. Wójt Mirosław Seweryn zdecydował, że gmina włączy się w opiekę nad niesamodzielnym ptakiem i zakupi dla niego pożywienie. Po konsultacji z lekarzem weterynarii pracownicy Urzędu Gminy w Mircu zakupili odpowiedni pokarmi dostarczyli do tymczasowych opiekunów boćka. 

Po ponad tygodniu pobytu na podwórku u państwa Rafalskich, bocian wyraźnie odżył.

- Spaceruje dumnie wśród kur, nie boi się kota ani psa. Jak mówią państwo Lidia i Stanisław, kiedy robi się głodny, przychodzi przed drzwi wejściowe do domu i głośno domaga się karmienia. Opiekunowie boćka mówią, że ptak ma duży apetyt, chętnie zjada zakupione kąski i w ciągu kilkunastu dni pobytu na podwórku wyraźnie odżył i urósł. Gospodarze mają nadzieję, że mimo że bociek przyzwyczaja się do ludzi i łatwego zdobywania pożywienia, odezwie się w nim instynkt i dołączy do swoich, po czym odleci na zimę na południe - czytamy w informacji.

/źródło: FB Gmina Mirzec/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Będzie chodnik

2022-08-15

Będzie chodnik

Już niedługo mieszkańcy Mirca będą mogli się korzystać z chodnika, który powstanie w pobliżu rewitalizowanego terenu. 123 metry lewostronnego chodnika dla pieszych będzie realizowana w ramach projektu „Zintegrowana rewitalizacja Mirca”. 
Folklor połączył pokolenia

2022-08-14

Folklor połączył pokolenia

Zaściankowość, przaśność, zapyziałość? Już nie, dziś moda na ludowszczyznę zatacza coraz szersze kręgi i trzeba przyznać, że na całe szczęście. Już nie zapyziałość, a folklor właśnie. Coś, co łączy ludzi i sprawia, że nagle to, co wydawało nam się przaśne okazuje się po prostu sielskie i urocze. 
Gratulacje dla Jakuba

2022-08-13

Gratulacje dla Jakuba

Szachy - gra dla wtajemniczonych. Trwam w szczerym podziwie patrząc na szachowe rozgrywki tych, którzy się w tym odnajdują i zawsze gratuluję sukcesów. Tym razem gratulacje składamy Jakubowi Nosowiczowi.
Rządowe fundusze wspierają rozwój Gminy Mirzec

2022-08-12

Rządowe fundusze wspierają rozwój Gminy Mirzec

Rządowy Fundusz Dróg Samorządowych był głównym tematem konferencji prasowej, która odbyła się we wtorek, 9 sierpnia, w Mircu. Wójt Mirosław Seweryn wraz z gośćmi zaprezentował przebudowaną drogę gminną Mirzec-Poduchowne – Mirzec-Korzonek oraz nowe bezpieczne przejścia dla pieszych w Osinach i Mircu -Podborkach
Mirzec pokłonił się bohaterom

2022-08-03

Mirzec pokłonił się bohaterom

Pamiętamy 2022 – "Żyją wciąż, bo żyją w nas ..." Pod takim hasłem spotkali się młodzi mieszkańcy Gminy Mirzec, by oddać cześć bohaterom Powstania Warszawskiego.
W Gminie Mirzec...

2022-07-30

W Gminie Mirzec...

Inwestycje i miejsca rekreacji w Małyszynie, nowy samochód dla strażaków oraz najlepsi ósmoklasiści w powiecie starachowickim - oto przegląd ostatnich dni w Gminie Mirzec.
Edukacyjne Nagrody Wójta Gminy Mirzec

2022-07-16

Edukacyjne Nagrody Wójta Gminy Mirzec

Edukacyjne Nagrody trafiły w ręce uczniów i absolwentów Gminy Mirzec, wręczał je wójt Mirosław Seweryn.
Popołudnie z operetką

2022-07-11

Popołudnie z operetką

Niedziela, 10 lipca, to mirzeckie spotkanie z operetką.
Coś dla fanów operetki - Mirzec zaprasza

2022-07-09

Coś dla fanów operetki - Mirzec zaprasza

Wójt Gminy Mirzec współnie z Krzysztofem Lipcem Posłem na Sejm RP zapraszają w najbliższą niedzielę (10 lipca) o godz. 16 do amfiteatru w Mircu na koncert Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz..
Pielgrzym świętego Jakuba w gminie Mirzec

2022-07-09

Pielgrzym świętego Jakuba w gminie Mirzec

 W czwartek, 7 lipca, gmina Mirzec gościła niezwykłego człowieka. Stanisław Syjut to pielgrzym, który wędruje szlakiem Świętego Jakuba, a ziemia świętokrzyska jest jego częścią.