JUŻ W KIOSKU

Nowe trybuny dla kibiców piłki nożnej

2021-07-22 07:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Sympatycy rozgrywek piłkarskich poczynania swoich faworytów będą mogli śledzić w bardziej komfortowych warunkach niż dotychczas. Zakończono prace związane z montażem nowych trybun na boisku ze sztuczną nawierzchnią w kompleksie sportowym przy ul. Szkolnej 14 w Starachowicach. Na 5 – rzędowej trybunie znajduje się ponad setka miejsc siedzących.

fot. UM Starachowice

Kolor siedzisk to oczywiście barwy klubowe czyli zielone i czarne. Konstrukcja wykonana jest z profili stalowych, spawana i skręcana, ocynkowana ogniowo, podłoga wykonana z krat stalowych. Barierki metalowe znajdują się po bokach i z tyłu za ostatnim rzędem, wykonane zostały z kształtowników zamkniętych, ich wysokość jest zgodna z obowiązującymi przepisami.

Baza sprzętowa MOSiR-u wzbogaciła się także o zakup i dostawę ciągnika rolniczego z kabiną i z pługiem do odśnieżania oraz szczotką do boisk ze sztuczną nawierzchnią a także traktorek-kosiarkę. Sprzęt został zakupiony na potrzeby obiektów sportowych w Starachowicach.

Doposażenie i polepszenie warunków do rozgrywania zawodów i treningów na boisku ze sztuczną nawierzchnią kosztowało ponad 160 tys. zł. Powiat Starachowicki wsparł tę inwestycję kwotą w wysokości 140 tys. zł, Gmina Starachowice przekazała na ten cel – 10 tys. zł, resztę funduszy dołożył MOSiR.

Inwestycję wizytowali w środę (21 lipca) Prezydent Miasta Marek Materek, Starosta Starachowicki Piotr Babicki, Dyrektor MOSiR Krzysztof Szczygieł, kierownik obiektów sportowych przy stadionie miejskim Mariusz Konarski oraz związani ze starachowickim sportem radni powiatowi; Jarosław Olech, Paweł Brzozowski oraz Sławomir Rymarczyk.

- Spotykamy się żeby podsumować projekt, który realizowaliśmy wspólnie z powiatem starachowickim, a dotyczył on doposażenia bazy sprzętowej, a także wykonania nowej trybuny przy boisku pełnowymiarowym ze sztuczną nawierzchnią – informuje Prezydent Miasta Marek Materek. - W poprzednich latach to boisko pełnowymiarowe zostało wykonane dzięki staraniom gminy i ministerstwa sportu, które ten projekt dofinansowało. Natomiast Powiat Starachowicki zgodził się na przekazanie środków na wykonanie nowych trybun i zakup nowych sprzętów, które będą pomagały w utrzymaniu tego boiska, a także innych obiektów sportowych. W zamian młodzież ze szkół powiatowych, zlokalizowanych po sąsiedzku czyli I i II Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 oraz z Zespołu Szkół Zawodowych przy ulicy Radomskiej mogą korzystać z tych obiektów na mocy zawartego porozumienia. Panu Staroście i radnym Rady Powiatu serdecznie dziękuję za tę współpracę.

Jak podkreślił Starosta Starachowicki Piotr Babicki oprócz możliwości niezwykle ważne są chęci i wola nawiązania wzajemnej współpracy.

- Projekt dotyczący tej współpracy narodził się, nawet jeszcze przed poprzednią kadencją samorządu ale tak się złożyło, że wówczas nie było woli do tego, aby tą koncepcję dopracować – mówi starosta. - Zmieniło się to rok temu, kiedy wspólnie z radnymi Rady Powiatu podjęliśmy decyzję o tym, żeby te postanowienia sprzed kilku lat dopiąć i rzeczywiście dotacja w kwocie 140 tys. zł ze strony powiatu popłynęła do gminy. W efekcie mamy dla mieszkańców Starachowic i mieszkańców powiatu starachowickiego, dla uczniów szkół prowadzonych przez powiat i nie tylko, bo również dla klubów sportowych, które mają tu swoją siedzibę, zapewnioną możliwość korzystania z pięknych nowoczesnych obiektów. Bardzo się cieszę, że ta nasza współpraca doszła do skutku.

Dla ośrodka sportu i rekreacji zakup wymienionego sprzętu to istotna pomoc i ułatwienie w codziennym funkcjonowaniu.

- Zakup tego sprzętu znacząco usprawni naszą pracę – mówi dyrektor Krzysztof Szczygieł z MOSiR-u. - Wcześniej wszelkie prace musieliśmy zlecać na zewnątrz stosując się do przepisów Prawa Zamówień Publicznych. W tej chwili nie musimy czekać na odpłatną realizację usługi tylko wykonujemy to sami. I co ważne wszelkie prace możemy zaplanować biorąc pod uwagę harmonogram zaplanowanych treningów i zawodów.

Zmiany nie ominęły także Stadionu Miejskiego, gdzie za kwotę ponad 61 tys. zł zakupiono 2 000 siedzisk na trybuny. Wykonanie konstrukcji pod siedziska na trybunach kosztowało 35 tys. zł. Montaż wykonali pracownicy MOSiR Starachowice. Obecnie na stadionie jest 3000 miejsc.

/Informator Miejski/

 

KOMENTARZE NA FORUM
INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Młodzi rozmawiają o patriotyzmie

2022-09-25

Młodzi rozmawiają o patriotyzmie

Na zaproszenie Młodzieżowej Rady Miasta do Starachowic zawitała młodzież z kilku krajów Europy. Byli przedstawiciele Grecji, Macedonii Północnej, Włoch, Portugalii, Czech oraz Łotwy. Młodzi ludzie przyjechali, aby porozmawiać oraz wymienić się poglądami na temat kondycji patriotyzmu na Starym Kontynencie i zagrożeniach płynących z nacjonalizmu. Wydarzenie odbyło się w gościnnych murach Muzeum Przyrody i Techniki.
Nowe łazienki dla przedszkolaków z

2022-09-25

Nowe łazienki dla przedszkolaków z "czternastki"

Skrzaty i Biedronki z Przedszkola Miejskiego nr 14 doczekały się remontu łazienek w swoim ukochanym przedszkolu. Gmina Starachowice wyremontowała dwie łazienki w placówce. To kolejna inwestycja gminna służąca poprawie warunków w starachowickich przedszkolach.
Konsultacje dotyczące rozwoju mieszkalnictwa

2022-09-20

Konsultacje dotyczące rozwoju mieszkalnictwa

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek zachęca do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących opracowania strategii gospodarowania i rozwoju mieszkalnictwa w Starachowicach, prowadzonych przez Politechnikę Warszawską w ramach projektu pn. „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego”, współfinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021.
Starachowice liderem zrównoważonej mobilności

2022-09-18

Starachowice liderem zrównoważonej mobilności

Już po raz piąty miasto Starachowice włącza się w organizację Europejskiego Tygodnia Mobilności. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez Komisję Europejską promująca zrównoważony transport. W tym roku działania edukacyjne i profilaktyczne będą skierowane przede wszystkim do dzieci z lokalnych przedszkoli.
W Starachowicach o szlaku turystyki postindustrialnej „Żelazne doliny”

2022-09-17

W Starachowicach o szlaku turystyki postindustrialnej „Żelazne doliny”

W siedzibie Urzędu Miejskiego w Starachowicach odbyły się kolejne warsztaty diagnostyczne będące częścią przygotowań do opracowania „Planu działań Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Północy”. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele miast i gmin – członków MOF-u oraz doradcy Związku Miast Polskich.
Za zmarłych zesłańców polskich „na nieludzkiej ziemi”. Obchody Dnia Sybiraka

2022-09-17

Za zmarłych zesłańców polskich „na nieludzkiej ziemi”. Obchody Dnia Sybiraka

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek, Związek Sybiraków Koło w Starachowicach, społeczność Szkoły Podstawowej nr 11 im. mjr. Jana Piwnika Ponurego w Starachowicach Park Kultury zapraszają na obchody Dnia Sybiraka i 83 rocznicy napaści ZSRR na Polskę.
Starachowickie dobre praktyki

2022-09-16

Starachowickie dobre praktyki

Starachowickie Centrum Usług Społecznych jest w wielu miejscach w kraju, stawiane jako przykład dobrych praktyk w kwestii polityki społecznej. W celu wymiany doświadczeń i poznania szczegółów funkcjonowania Centrum do naszego miasta zawitała delegacja z gminy Skawina.
Nagrody dla starachowickich uczniów

2022-09-15

Nagrody dla starachowickich uczniów

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek przyznał nagrody finansowe dla uczniów starachowickich szkół podstawowych za wysokie wyniki w nauce. Finansowe wsparcie otrzymała czwórka uczniów.
Budowa zaplecza sportowego na finiszu

2022-09-11

Budowa zaplecza sportowego na finiszu

Dobiega końca budowa zaplecza sportowego przy ul. Szkolnej. Inwestycja była niezwykle potrzebna szczególnie dla sportowców korzystających zarówno ze stadionu jak i boisk piłkarskich. Budynek będzie integralną częścią Zespołu Obiektów Sportowo-Rekreacyjnych „Stadion”, a jego administrowaniem będzie zajmował się starachowicki MOSiR.
Pływalnia odzyska dawny blask

2022-09-10

Pływalnia odzyska dawny blask

Już w najbliższym czasie ruszą wyczekiwane przez mieszkańców remonty na starachowickiej Krytej Pływalni. Zadanie zostało podzielone na 5 części: wymianę pokrycia dachowego, remont sufitu hali basenowej, wymianę centrali wentylacyjnych, modernizację strefy odnowy biologicznej oraz wymianę płytek podłogowych. Będą one prowadzone równolegle, co pozwoli na sprawne przeprowadzenie inwestycji.