JUŻ W KIOSKU

Nowa dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Starachowicach

2023-05-17 11:29:21

Ocena:

5/5 | 1 głosów

W poniedziałek (15 maja br.) Zarząd Powiatu w Starachowicach zdecydował o zatrudnieniu pani Beaty Stąpor na stanowisku dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Starachowicach. Była ona jedyną kandydatką, która złożyła ofertę w konkursie, a podczas rozmowy kwalifikacyjnej potwierdziła swoje predyspozycje, wiedzę oraz umiejętności wymagane do pracy na tym stanowisku. 

Baza ZDP w Starachowicach / fot. Powiat Starachowicki

Beata Stąpor jest rodowitą starachowiczanką. Posiada wykształcenie wyższe, ekonomiczne. Skończyła też studia podyplomowe Executive Master of Business Administration na Wyższej Szkole Menadżerskiej w Warszawie. Od 1998 roku wraz z mężem prowadzi działalność gospodarczą w zakresie w budownictwa obiektów kubaturowych, co pozwoliło jej zdobyć bogate doświadczenie w prowadzeniu procesów inwestycyjnych, przygotowaniu oraz realizacji przedsięwzięć budowlanych. Zna również dobrze specyfikę obszaru inżynierii lądowej. Ma też ponad 20-letnie doświadczenie w kierowaniu zespołem. W 2014 roku uzyskała mandat radnej powiatu starachowickiego. W latach 2014-2017 sprawowała również funkcję członkini zarządu powiatu starachowickiego. Nadzorowała Zarząd Dróg Powiatowych, inwestycje i wydział komunikacji i dróg. W 2021 r. zasiliła na krótko szeregi poprzedniego Zarządu Powiatu, jako jego nieetatowy członek, pełniąc swą funkcję społecznie. A teraz była jedyną kandydatką, która złożyła swoją ofertę w konkursie na stanowisko dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Starachowicach (poprzedni dyrektor złożył wniosek o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron).

Oferta spełniała wymogi formalno - prawne i 11 maja br. odbyła się rozmowa kwalifikacyjna. Komisja potwierdziła predyspozycje, wiedzę oraz umiejętności kandydatki wymagane do pracy na stanowisku dyrektora ZDP w Starachowicach.

Wyniki postępowania zostały przedłożone Zarządowi Powiatu, który na posiedzeniu, które odbyło się 15 maja, podjął uchwałę w sprawie zatrudnienia dyrektora. Zgodnie z ustawą o samorządzie powiatowym, do kompetencji Zarządu Powiatu należy zatrudnianie kierowników jednostek organizacyjnych powiatu. 

Pani Beata Stąpor rozpoczęła pracę z dniem 17 maja br. 

Beata Stąpor / archiwum prywatne

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Gigantyczne inwestycje w zdrowie z rządowym wsparciem

2023-06-06

Gigantyczne inwestycje w zdrowie z rządowym wsparciem

Kolejne kilkadziesiąt milionów złotych trafi do Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Dofinansowanie między innymi z rządowych pieniędzy pozwoli na zakup nowoczesnego sprzętu, a także stworzenie jeszcze lepszych warunków leczenia pacjentów z całego regionu.  W pozyskanie pieniędzy dla lecznicy zaangażowany jest poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Lipiec.
Starachowiczanie na Wielkim Marszu 4 czerwca

2023-06-05

Starachowiczanie na Wielkim Marszu 4 czerwca

„Nie możesz już znieść tego, jaka jest dzisiaj Polska? Masz dosyć szalejącej drożyzny? Stać cię na coraz mniej rzeczy? Chcesz Polski wolnej, demokratycznej i europejskiej? Pójdźmy razem w Wielkim Marszu 4 czerwca w samo południe” – mogliśmy przeczytać na stronie utworzonego w mediach społecznościowych wydarzenia, zorganizowanego przez Platformę Obywatelską i Donalda Tuska.
Wrażliwi Społecznie mówią: sprawdzam!

2023-06-06

Wrażliwi Społecznie mówią: sprawdzam!

Stowarzyszenie Wrażliwi Społecznie postanowiło przeprowadzić tzw. fact-checking, czyli zbadać wypowiedzi prezydenta Starachowic w sprawie bezpłatnej komunikacji miejskiej w Starachowicach celem weryfikacji faktów. W opinii społeczników Marek Materek mija się z prawdą. 
Gratka dla fanów

2023-06-05

Gratka dla fanów "klasyków"

Już niedługo, bowiem 18. czerwca br. na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaroi się od pięknych, budzących podziw i dostojnych zabytkowych pojazdów. Wszystko za sprawą zrzeszonych w grupie "Starachowickie klasyki" pasjonatów motoryzacji, którzy we współpracy z Muzeum na ostatni guzik dopinają organizację oficjalnego rozpoczęcia sezonu.  
Wakacje modne, a przede wszystkim bezpieczne

2023-06-04

Wakacje modne, a przede wszystkim bezpieczne

Alkogogle, symulator wypadku i dachowania, pyszna drożdżówka. Te i inne atrakcje przygotowano dla mieszkańców na pikniku rodzinnym pn. „Moda na bezpieczne wakacje”, który w pierwszą sobotę czerwca odbył się na parkingu przed budynkiem Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy ulicy Radomskiej w Starachowicach. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie „Dolina Kamiennej”.  
Wyróżnieni za nasz park 

2023-06-02

Wyróżnieni za nasz park 

Projekt rewitalizacji Parku Miejskiego w Starachowicach zdobył wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Design Educates Awards 2023. Autorami docenionej przez branżę architektoniczną koncepcji jest pracownia eM4 z Krakowa.  
Pożarnicze zmagania młodzieży

2023-06-02

Pożarnicze zmagania młodzieży

Piętnaście drużyn, a w nich aż 150 druhów, rywalizowało w Powiatowych Zawodach Sportowo Pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP, jakie odbyły się 28 maja br. na stadionie miejskim w Starachowicach. 
Pasternik pięknieje

2023-06-01

Pasternik pięknieje

Starachowicka lista miejsc spacerowych stale się powiększa. Zrewitalizowany Park Miejski już cieszy oko podczas rodzinnych wypraw. Za chwilę działalność turystycznych aktywności rozpocznie malownicza Lubianka. A to nie koniec zmian w Starachowicach. Blisko 10-milionowa inwestycja nad zbiornikiem Pasternik, która będzie polegać na zagospodarowaniu jego północnej linii brzegowej, poprawi wizerunek tej części miasta.
„Moda na bezpieczne wakacje”. Zaproszenie na piknik edukacyjno-charytatywny

2023-06-01

„Moda na bezpieczne wakacje”. Zaproszenie na piknik edukacyjno-charytatywny

Już w najbliższą sobotę (3 czerwca br.) na parkingu przy ul. Radomskiej w Starachowicach odbędzie się piknik edukacyjno-charytatywny „Moda na bezpieczne wakacje, którego organizatorem jest Stowarzyszenia Dolina Kamiennej. Start o godzinie 10.00.
Bonifikata na zakup nieruchomości gruntowych i lokalowych. Dla kogo i na jakich warunkach?

2023-06-01

Bonifikata na zakup nieruchomości gruntowych i lokalowych. Dla kogo i na jakich warunkach?

Parafia Rzymskokatolicka Św. Brata Alberta w Starachowicach wystąpiła z wnioskiem do Prezydenta Miasta Starachowice o sprzedaż w trybie bezprzetargowym części nieruchomości gruntowej, położonej w Starachowicach przy ul. Bema, oznaczonej w ewidencji gruntów i budynków miasta Starachowice, jako działki ewidencyjne: nr 269/51 o powierzchni 0,0125 ha oraz nr 269/64 o powierzchni 0,0330 ha. Cena do sprzedaży w wysokości 125 tysięcy zł netto została ustalona na podstawie wartości wynikającej z operatu szacunkowego, do której doliczony został podatek VAT 23% w wysokości 28 750,00 zł.