JUŻ W KIOSKU

Nowa dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Starachowicach

2023-05-17 11:29:21

Ocena:

5/5 | 1 głosów

W poniedziałek (15 maja br.) Zarząd Powiatu w Starachowicach zdecydował o zatrudnieniu pani Beaty Stąpor na stanowisku dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Starachowicach. Była ona jedyną kandydatką, która złożyła ofertę w konkursie, a podczas rozmowy kwalifikacyjnej potwierdziła swoje predyspozycje, wiedzę oraz umiejętności wymagane do pracy na tym stanowisku. 

Baza ZDP w Starachowicach / fot. Powiat Starachowicki

Beata Stąpor jest rodowitą starachowiczanką. Posiada wykształcenie wyższe, ekonomiczne. Skończyła też studia podyplomowe Executive Master of Business Administration na Wyższej Szkole Menadżerskiej w Warszawie. Od 1998 roku wraz z mężem prowadzi działalność gospodarczą w zakresie w budownictwa obiektów kubaturowych, co pozwoliło jej zdobyć bogate doświadczenie w prowadzeniu procesów inwestycyjnych, przygotowaniu oraz realizacji przedsięwzięć budowlanych. Zna również dobrze specyfikę obszaru inżynierii lądowej. Ma też ponad 20-letnie doświadczenie w kierowaniu zespołem. W 2014 roku uzyskała mandat radnej powiatu starachowickiego. W latach 2014-2017 sprawowała również funkcję członkini zarządu powiatu starachowickiego. Nadzorowała Zarząd Dróg Powiatowych, inwestycje i wydział komunikacji i dróg. W 2021 r. zasiliła na krótko szeregi poprzedniego Zarządu Powiatu, jako jego nieetatowy członek, pełniąc swą funkcję społecznie. A teraz była jedyną kandydatką, która złożyła swoją ofertę w konkursie na stanowisko dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Starachowicach (poprzedni dyrektor złożył wniosek o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron).

Oferta spełniała wymogi formalno - prawne i 11 maja br. odbyła się rozmowa kwalifikacyjna. Komisja potwierdziła predyspozycje, wiedzę oraz umiejętności kandydatki wymagane do pracy na stanowisku dyrektora ZDP w Starachowicach.

Wyniki postępowania zostały przedłożone Zarządowi Powiatu, który na posiedzeniu, które odbyło się 15 maja, podjął uchwałę w sprawie zatrudnienia dyrektora. Zgodnie z ustawą o samorządzie powiatowym, do kompetencji Zarządu Powiatu należy zatrudnianie kierowników jednostek organizacyjnych powiatu. 

Pani Beata Stąpor rozpoczęła pracę z dniem 17 maja br. 

Beata Stąpor / archiwum prywatne

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Śnieg na poboczach

2023-12-10

Śnieg na poboczach

Mieszkaniec alei Armii Krajowej zwraca uwagę na nieefektywność odśnieżania tej ulicy. 
Wieczór dobroci

2023-12-09

Wieczór dobroci

Ludzie dobrej woli zebrali się w sobotę 9 grudnia br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach na charytatywnej imprezie "Świąteczne Kolędowanie". Celem spotkania była zbiórka pieniędzy na leczenie  ponad 2,5 - letniej Amelii Tuz, nowej podopiecznej starachowickiej Fundacji "Zdążyć przed Panem Bogiem" .
 E- Van o starachowickich korzeniach

2023-12-09

E- Van o starachowickich korzeniach

Zasięg 350 kilometrów, tona ładowności, trzy rodzaje zabudowy i opcjonalnie napęd na 4 koła. Tak w skrócie prezentuje się polska elektryczna ciężarówka, będąca dziełem inżynierów spółki Autobox Innovations ze Starachowic przy współpracy z warszawską spółką Ennovation Technology. Prototyp pokazano 5 grudnia br. w zakładzie produkcyjnym w Makowie Mazowieckim.
Charytatywna akcja świąteczna

2023-12-09

Charytatywna akcja świąteczna

Malowanie bombek i ich licytacja to elementy świątecznej akcji charytatywnej, do udziału, w której zaprasza Stowarzyszenie Dolina Kamiennej przy współpracy z Fundacją „Promyk Uśmiechu”.
Nowoczesna ekopracownia zachęca do nauki

2023-12-08

Nowoczesna ekopracownia zachęca do nauki

W starachowickiej Szkole Podstawowej nr 11 powstała nowoczesna ekopracownia. W oficjalnym otwarciu udział wzięli: prezydent miasta Marek Materek, dyrektor Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Ryszard Gliwiński, zastępca prezydenta Marcin Gołębiowski oraz dyrekcja placówki wraz z uczniami.
Trzy kolejne przejścia dla pieszych w Starachowicach zostaną zmodernizowane

2023-12-07

Trzy kolejne przejścia dla pieszych w Starachowicach zostaną zmodernizowane

Zarząd Dróg Powiatowych przeprowadzi modernizację trzech przejść dla pieszych: dwóch w ciągu ulicy Długiej oraz jednego na ulicy Piłsudskiego. Dla większego bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, w tym dla pieszych, na przejściach i w ich obrębach zaprojektowano różne elementy oznakowania i dodatkowe oświetlenie. Przejścia dla pieszych nie będą wyniesione. 
Inwestycje i wydatkowanie gminnych pieniędzy a konsultacje społeczne z mieszkańcami

2023-12-07

Inwestycje i wydatkowanie gminnych pieniędzy a konsultacje społeczne z mieszkańcami

Podczas listopadowej sesji Rady Miejskiej radni zwrócili uwagę na potrzebę organizacji konsultacji społecznych z mieszkańcami. Jako przykład dobrych praktyk, radny Michał Walendzik wskazał na spotkania dotyczące rewitalizacji zarówno Parku Miejskiego, jak i Lubianki, gdzie prezydent i jego współpracownicy spotykali się z mieszkańcami w terenie. 
Dron antysmogowy. Miał być, na razie go nie będzie

2023-12-07

Dron antysmogowy. Miał być, na razie go nie będzie

Sezon jesienno-zimowy to okres, gdzie w Starachowicach wskaźniki jakości powietrza wskazują znaczne przekroczenie. Smog odczuwalny jest w całym mieście, a głównie w tych rejonach, gdzie mieszkańcy swoje domu ocieplają za pomocą pieców.
Ulica Wysockiego potrzebuje remontu

2023-12-06

Ulica Wysockiego potrzebuje remontu

Radny Krzysztof Zuba podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej kolejny raz przypomniał o potrzebie modernizacji ulicy Wysockiego, która po tym jak poprowadzony został tamtędy objazd m.in. dla autobusów komunikacji miejskiej, ulegała znacznej degradacji. 
Prawie 150 tysięcy złotych. Tyle zalega gminie najemca lokalu komunalnego z najwyższym zadłużeniem

2023-12-06

Prawie 150 tysięcy złotych. Tyle zalega gminie najemca lokalu komunalnego z najwyższym zadłużeniem

Blok przy ulicy Kościelnej w Starachowicach, który już na wiosnę 2024 ma być powoli zasiedlany, liczy 103 mieszkania i jest przeznaczony dla obecnych najemców lokali komunalnych znajdujących się w gminnych zasobach. Budowa tego budynku ma umożliwić miastu ruchy w przypadku lokali komunalnych, które znajdują się na terenie całego miasta, a które są na przykład w fatalnym stanie technicznym. Najemcy dostaną propozycje zmiany adresu, jednak... nie wszyscy.