JUŻ W KIOSKU

Nowa Demokracja TAK Marka Materka wystawi kandydatów tylko do Senatu

2023-08-18 14:05:54

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Start lidera AgroUnii Michała Kołodziejczaka z list Koalicji Obywatelskiej zaskoczył nie tylko wyborców, ale również lidera Nowej Demokracji TAK Marka Materka. Ich wspólny Ruch Społeczny Agrounia TAK miał walczyć o mandaty w jesiennych wyborach, jeszcze w poniedziałek (14 sierpnia) obaj liderzy mieli wspólną konferencję prasową. 

Dwa dni później zmieniło się wszystko, a o decyzji Michała Kołodziejczaka, jak informowaliśmy wczoraj [https://tiny.pl/cwfjf], Marek Materek dowiedział się z mediów społecznościowych...

Po tym, jak Marek Materek został bez sojusznika w wyborach, pozostały mu trzy możliwości: albo jego Nowa Demokracja TAK wystartuje samodzielnie; albo znajdzie się na listach wyborczych istniejących partii z większym zapleczem politycznym; lub po prostu zrezygnuje z udziału w tegorocznych wyborach. 

Decyzję, co dalej, prezydent Starachowic ogłosił w piątek (18 sierpnia) w Warszawie. 

- Przygotowujemy się do złożenia wniosku do rejestracji komitetu wyborczego Nowej Demokracji TAK w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Rozstaliśmy się z AgroUnią, która dołączyła, a właściwie Michał Kołodziejczak dołączył, do list Koalicji Obywatelskiej. Podjął taką decyzję. My tę decyzję szanujemy. Natomiast w tych wyborach nie poddajemy. Wystartujemy w wyborach w jednomandatowych okręgach wyborczych do Senatu RP. Od przyszłego tygodnia będziemy za pośrednictwem mediów przedstawiać kandydatów do Senatu RP. Będą to kandydaci w województwie wielkopolskim, na Mazowszu, na Dolnym Śląsku, w województwie świętokrzyskim i nie tylko. Niestety nie jesteśmy w stanie przygotować się w takim terminie do tego, żeby z pełną energią, z pełnymi listami i zebrać podpisy we wszystkich okręgach wyborczych po to, żeby zarejestrować listy do Sejmu - mówił lider Nowej Demokracji TAK.

Przypomniał o postulatach swojego ugrupowania, m.in. wprowadzeniu bezpłatnego transportu publicznego, reformie systemu administracji i likwidacji powiatów, reformie opieki zdrowotnej. 

- Nasza partia opiera się przede wszystkim na samorządowcach. Kolejnym celem, do którego się przygotowujemy, są wybory samorządowe, które odbędą się pół roku po wyborach parlamentarnych. Trzymajcie za nas kciuki. Będziemy walczyć - dodał Marek Materek.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Lubianka znowu zarybiona

2023-12-01

Lubianka znowu zarybiona

Do starachowickiego zbiornika Lubianka w piątkowe (1 grudnia br.) przedpołudnie wpuszczono ponad 1500 kilogramów narybku różnego gatunku. Wszystko w ramach akcji zarybiania Lubianki zorganizowanej przez Okręgowy Polski Związek Wędkarski w Kielcach. 
Wigilia dla samotnych i potrzebujących

2023-12-02

Wigilia dla samotnych i potrzebujących

Wigilijne spotkanie dla samotnych i potrzebujących obecności bliskich starachowiczan odbędzie się dzień przed Wigilią, tj. 23 grudnia. Początek sobotniego wydarzenia, które podobnie jak przed rokiem odbędzie się w gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 11 przy ulicy Leśnej, zaplanowano na godzinę 15.00. W poniedziałek (4 grudnia) ruszają bezpłatne zapisy dla wszystkich osób, które chcą ten dzień spędzić w niezwykłej świątecznej atmosferze.
Realizatorzy starachowickiego programu IN VITRO wybrani

2023-12-01

Realizatorzy starachowickiego programu IN VITRO wybrani

Gmina Starachowice ogłosiła konkurs na realizatora programu polityki zdrowotnej pn.: „Program polityki zdrowotnej leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Gminy Starachowice” na lata 2023-2026. W ramach konkursu wpłynęło 6 ofert, z czego 1 oferta została wycofana przez oferenta, a 2 oferty nie spełniły wymogów formalnych.
Ulica Ustronie doczekała remontu

2023-11-30

Ulica Ustronie doczekała remontu

Na starachowickim osiedlu Południe oddano do użytku wyremontowaną ulicę Ustronie. To kolejna modernizacja w tej części miasta, która była bardzo wyczekiwana przez mieszkańców. Zadanie okazało się trudne do wykonania ze względu na podmokły teren, ale wykonawca doskonale poradził sobie z przeciwnościami.
Jest plan na budowę nowej drogi

2023-11-30

Jest plan na budowę nowej drogi

Kolejnym etapem po tym, jak Urząd Miejski w Starachowicach uregulował stan prawny ulicy Bocznej w Starachowicach, miało być opracowanie dokumentacji technicznej dla budowy kanalizacji oraz remontu tej drogi. Po przeanalizowaniu sytuacji okazało się jednak, że prace w terenie nie będą możliwe bez całkowitego wyłączenia ruchu samochodów. Jest to niewykonalne ze względu na dojazd pojazdów do okolicznych firm oraz oczyszczalni ścieków, które zlokalizowane są na końcu tej ulicy. 
Uwaga! Od 1 grudnia zmiany w rozkładzie jazdy miejskich autobusów

2023-11-30

Uwaga! Od 1 grudnia zmiany w rozkładzie jazdy miejskich autobusów

Od 1 grudnia br. w rozkładach jazdy autobusów komunikacji miejskiej w Starachowicach nastąpią zmiany. Dotyczą one linii nr 1, 7, 16, 20, 22. Jak poinformował prezydent Starachowic Marek Materek, zmiany podyktowane są interwencjami pasażerów związanymi ze zmianą godzin pracy jednego z zakładów w mieście oraz uczniów jednej ze szkól średnich.
W środę zamknięcie fragmentu ulicy Radomskiej w Starachowicach [MAPKA]

2023-11-28

W środę zamknięcie fragmentu ulicy Radomskiej w Starachowicach [MAPKA]

Uwaga kierowcy i pasażerowie miejskiej komunikacji! W środę (29 listopada br.) zamknięta zostanie dla ruchu ulica Radomska w Starachowicach, a właściwie jej fragment, w miejscu budowanego wiaduktu. Jak zgłosił Wykonawca inwestycji, utrudnienia w ruchu mają potrwać jeden dzień, w godz. od 7.00 do 19.00. Dojazd do posesji i firm na tym obszarze ma być jednak zapewniony.
Park Miejski

2023-11-28

Park Miejski "na zdjęciach w internecie wygląda lepiej niż w realu"

Radny Dariusz Grunt w interpelacji do prezydenta Starachowic Marka Materka skierował pytania dotyczące wyglądu miejskiego parku. Wśród zagadnień znalazły się m.in. te dotyczące kosztów utrzymania zieleni, czy problemu kruszącego się betonu w alejkach. 
Nowe wiaty przystankowe zamontowane

2023-11-27

Nowe wiaty przystankowe zamontowane

Na terenie Starachowic zostało zamontowanych 25 nowych wiat przystankowych. To element szerszej polityki komunikacyjnej miasta polegający na podnoszeniu jakości usług komunikacyjnych. 
Remont drogi w Lipiu i w Adamowie. Jest dofinansowanie, ale oferty przetargów je przewyższają

2023-11-27

Remont drogi w Lipiu i w Adamowie. Jest dofinansowanie, ale oferty przetargów je przewyższają

Na jednej z sesji Rady Powiatu była mowa o remoncie ulicy Starachowickiej w Lipiu. Na tę inwestycję powiat starachowicki pozyskał dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Dróg. Po podpisaniu umów z wojewodą świętokrzyskim ogłoszone zostały przetargi. Wyniki postępowań i oferty złożone przez firmy drogowe zweryfikowały jednak możliwości finansowe, a co za tym idzie zakres prac, jakie planowano wykonać.