JUŻ W KIOSKU

Noc muzeów z bluesem w tle

2022-04-29 12:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Tegoroczna „Noc Muzeów” odbędzie się w sobotę 14 maja. Również starachowickie Muzeum Przyrody i Techniki otworzy się dla zwiedzających, kusząc koncertem polskiego zespołu „Nocna Zmiana Bluesa”. Czy znajdą się chętni?

Rozszerzenie wydarzenia o koncert grającej od 40 lat grupy „Nocna Zmiana Bluesa” jest możliwy dzięki dotacji jaką muzeum otrzyma od energetycznej spółki PGE. W poniedziałek 25 kwietnia poinformowali o tym poseł Agata Wojtyszek, dyrektor oddziału Polskiej Grupy Energetycznej Obrót oddział z siedzibą w Skarżysku - Kamiennej Bartosz Rojek oraz dyrektor muzeum Paweł Kołodziejski. 

- PGE zdecydowała o wsparciu naszego muzeum. Cieszę się bardzo, bo to jest niesamowita promocja i mam nadzieję, że dzięki też zaangażowaniu się mediów, nasze muzeum będzie tego dnia wyeksponowane - powiedziała poseł Agata Wojtyszek, kóra liczy na to, że impreza ta wyjdzie poza lokalne ramy i zjadą tu goście z całej Polski.

- Spółki Skarbu Państwa swoją działalność pokazują, że biznes można prowadzić odpowiedzialnie inwestując w rozwój społeczeństwa i w rozwój dziedzictwa kulturowego. Polska Grupa Energetyczna jest jednym z największych mecenasów kultury w Polsce. Pod swoim mecenatem mamy m.in. Muzeum Narodowe w Warszawie, filharmonie z całego kraju i do tego zacnego grona włączamy Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach - powiedział Bartosz Rojek.

- Dla instytucji kultury jest to ważny certyfikat jakości od podmiotów gospodarczych, które rozumieją ważkość zagadnień związanych z kulturą. Bardzo się z tego powodu cieszymy. Noc Muzeów, to najważniejsze święto Muzeów i muzealników, w które włączyliśmy się w 2012 roku. I na pewno każdy, kto do nas przyjdzie 14 maja wieczorową porą nie będzie się nudził. - dodał dyrektor Ekomuzeum Paweł Kołodziejski. 

 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Zaczarowany świat Ewy

2022-11-26

Zaczarowany świat Ewy

Artystyczne zacięcie miała od zawsze, dziś wykorzystuje je przenosząc na płótno swoje tęsknoty i marzenia, Jej obrazy przedstawiają pejzaże, surrealistyczne wizje, portrety kobiet, goszczą na nich gejsze. Inspiruje ją głównie Zdzisław Beksiński, a interpretację swoich prac pozostawia odbiorcy. 
Świat według Ewy Sepioło-Krełowskiej

2022-11-20

Świat według Ewy Sepioło-Krełowskiej

- Lubię swój świat, gdzie mogę marzyć bez ograniczeń - mówi artystka i zaprasza, by ją w tym świecie odwiedzić. Wernisaż wystawy malarstwa Ewy Sepioło-Krełowskiej odbędzie w Pełnej Kulturze (park Miejski) - 25 listopada o godzinie 18.00. Na gości czeka muzyczna niespodzianka. 
Człowiek orkiestra, kobieta instytucja

2022-11-20

Człowiek orkiestra, kobieta instytucja

Tak o Alicji Czarneckiej (prezes starachowickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawni Plus) mówił prezydent Marek Materek. Jego słowa potwierdzali wszyscy goście zgromadzeni w Sali Olimpia, a okazja ku temu była przecież nie byle jaka. Jubileusz 25 - lecia stowarzyszenia sprzyjał życzeniom, gratulacjom, wspomnieniom.

2022-11-20

"Magia powiatu" działa

Do cieszącego się ogromną popularnością konkursu nadesłano 60 zdjęć, na których zagościły prawdziwe niezwykłości. To była już XVI edycja fotograficznych zmagań, a jury kolejny raz miało ciężki orzech do zgryzienia. Wybrać trzy najbardziej zaczarowane spośród 60 magicznych? No naprawdę nie zazdroszczę.
Krajoznawcze spacery

2022-11-16

Krajoznawcze spacery

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy zorganizowała dla swoich parafian spacer krajoznawczy. pierwszy już się odbył, a sądząc po doskonałych humorach parafian nie był ostatnim.
W hołdzie dla Niepodległej

2022-11-16

W hołdzie dla Niepodległej

Niepodległość nie jest dana raz na zawsze, a Polacy za jej odzyskanie zapłacili wysoką cenę, przelali morze krwi i lez. Niepodległa Ojczyzna to dobro każdego z nas, ma nas łączyć ponad różnicami, sporami i kłótniami.
Uczą się od mistrza

2022-11-16

Uczą się od mistrza

Nie każdy powiat może poszczycić się taką placówką, jak Państwowe Ognisko Plastyczne, a już na pewno z tak cenionymi artystami, jak Marcin Bondarowicz, który niedawno zdobył główną nagrodę Award of Excellence w tegorocznej edycji Międzynarodowego Salonu Rysunku Prasowego i Sztuk Wizualnych w Timişoarze (Rumunia). 
Concentus świętował jubileusz

2022-11-12

Concentus świętował jubileusz

Wspaniały czas podziękowań i refleksji, ale także morze wzruszeń - tak można podsumować 35 - lecie  starachowickiego chóru Concentus. Słuchają ich tysiące melomanów na imprezach miejskich, ale także na festiwalach w Polsce i poza jej granicami. Są najlepszym ambasadorem miasta na artystycznej scenie, także tej międzynarodowej. 
W hołdzie dla Niepodległej

2022-11-11

W hołdzie dla Niepodległej

Niepodległość nie jest dana raz na zawsze, a Polacy za jej odzyskanie zapłacili wysoką cenę, przelali morze krwi i lez. Niepodległa Ojczyzna to dobro każdego z nas, ma nas łączyć ponad różnicami, sporami i kłótniami. W Spółdzielczym Domu Kultury pięknie połączyła pokolenia.
Jubileusz Uniwersytetu Trzeciego Wieku

2022-11-12

Jubileusz Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Jesień życia może być piękna, radosna i wcale nie musi oznaczać nudy, smutku i poczucia samotności. Powiedziałabym, że właściwie to nawet wręcz przeciwnie. Jesień może być magiczna, kolorowa, szalona - udowadniają to słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Starachowicach.