JUŻ W KIOSKU

Noc muzeów z bluesem w tle

2022-04-29 12:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Tegoroczna „Noc Muzeów” odbędzie się w sobotę 14 maja. Również starachowickie Muzeum Przyrody i Techniki otworzy się dla zwiedzających, kusząc koncertem polskiego zespołu „Nocna Zmiana Bluesa”. Czy znajdą się chętni?

Rozszerzenie wydarzenia o koncert grającej od 40 lat grupy „Nocna Zmiana Bluesa” jest możliwy dzięki dotacji jaką muzeum otrzyma od energetycznej spółki PGE. W poniedziałek 25 kwietnia poinformowali o tym poseł Agata Wojtyszek, dyrektor oddziału Polskiej Grupy Energetycznej Obrót oddział z siedzibą w Skarżysku - Kamiennej Bartosz Rojek oraz dyrektor muzeum Paweł Kołodziejski. 

- PGE zdecydowała o wsparciu naszego muzeum. Cieszę się bardzo, bo to jest niesamowita promocja i mam nadzieję, że dzięki też zaangażowaniu się mediów, nasze muzeum będzie tego dnia wyeksponowane - powiedziała poseł Agata Wojtyszek, kóra liczy na to, że impreza ta wyjdzie poza lokalne ramy i zjadą tu goście z całej Polski.

- Spółki Skarbu Państwa swoją działalność pokazują, że biznes można prowadzić odpowiedzialnie inwestując w rozwój społeczeństwa i w rozwój dziedzictwa kulturowego. Polska Grupa Energetyczna jest jednym z największych mecenasów kultury w Polsce. Pod swoim mecenatem mamy m.in. Muzeum Narodowe w Warszawie, filharmonie z całego kraju i do tego zacnego grona włączamy Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach - powiedział Bartosz Rojek.

- Dla instytucji kultury jest to ważny certyfikat jakości od podmiotów gospodarczych, które rozumieją ważkość zagadnień związanych z kulturą. Bardzo się z tego powodu cieszymy. Noc Muzeów, to najważniejsze święto Muzeów i muzealników, w które włączyliśmy się w 2012 roku. I na pewno każdy, kto do nas przyjdzie 14 maja wieczorową porą nie będzie się nudził. - dodał dyrektor Ekomuzeum Paweł Kołodziejski. 

 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Eko znaczy naturalnie i zdrowo

2022-07-02

Eko znaczy naturalnie i zdrowo

I właśnie tak lato zaczęli starosta Piotr Ambroszczyk i Muzeum Przyrody i Techniki. Do udziału w ekologicznej imprezie, przy dźwiękach piosenek śpiewanych przez podopiecznych Parku Kultury, ale także przez zespoły ludowe, organizatorzy zaprosili mieszkanców miasta i powiatu. 
Rusza Starachowicka Kolej Wąskotorowa

2022-07-02

Rusza Starachowicka Kolej Wąskotorowa

Mamy dla Was doskonałą wiadomość - Starachowicka Kolej Wąskotorowa wraca na trasę Starachowice - Lipie.
Piątek i sobota w muzeum

2022-06-30

Piątek i sobota w muzeum

Portamento z kolejnym sukcesem

2022-07-01

Portamento z kolejnym sukcesem

Zespół Wokalny Portamento pod dyrekcją Bożeny Magdaleny Mrózek zdobywa kolejne nagrody.  
Filmowe półkolonie

2022-07-01

Filmowe półkolonie

Stowarzyszenie Promocji Talentów i Park Kultury zapraszają młodzież ze Starachowic - w wieku od 14 do 19 lat do wzięcia udziału w: PÓŁKOLONIACH FILMOWYCH. Start:  5-9 lipca i 11,12 lipca 2022 Warsztaty od 10:00 do 16:00 W ramach półkolonii lunch, przekąski, napoje Ilość miejsc ograniczona! Zapisy pod nr tel. 731 437 027 - decyduje kolejność zgłoszeń.
EkoLato w EkoMuzeum

2022-06-30

EkoLato w EkoMuzeum

Szukacie pomysłu na atrakcyjne spędzenie czasu z rodziną, dziećmi  i znajomymi? Piotr Ambroszczyk Starosta Starachowicki i Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zapraszają na festyn "EKOLATO".

2022-07-01

"Krasnale zaklęte w posągi"

Będąc wciąż pod wrażeniem pięknych opowieści nadesłanych na konkurs "Koszałek w opałach", organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Starachowicach, postanowiliśmy opublikować trzy pierwsze miejsca. Dziś Anna Rupart i jej "Krasnale zaklęte w posągi".
Rok w starachowickim Ognisku Plastycznym

2022-06-29

Rok w starachowickim Ognisku Plastycznym

Zakończył się rok szkolny w Państwowym Ognisku Plastycznym w Starachowicach. W piątek, 24 czerwca, w siedzibie placówki można było podziwiać dorobek młodych artystów. 
Poetycka nagroda

2022-06-29

Poetycka nagroda

Rok Marii Konopnickiej to czas imprez i wydarzeń mających na celu docenienie jej twórczości, lepsze poznanie jej osoby, ale także próby poetyckie i literackie. W jednej z nich udział wziął starachowicki poeta Robert Wołczyński.
Ach, co to był za koncert

2022-06-29

Ach, co to był za koncert

To było niezapomniane popołudnie, na nieco ponad godzinę Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Kochanowskiego zmieniła się w salę operową. Na niewielkiej scenie wybrzmiewały dźwięki dzieł Czajkowskiego, Paderewskiego, Korsakowa do słów "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza, wystąpili starachowiczanka Paulina Jabłonka i Adam Kamieniecki.