JUŻ W KIOSKU

Nikodem z awansem na mistrzostwa!

2021-10-18 15:00:01

Ocena:

5/5 | 2 głosów

Dobrze znany już naszym czytelnikom 7-letni szachista Nikodem Mrozowski wygrał prestiżowy turniej szachowy do lat 9, rozgrywany w Sielpii.

fot. nadesłane

Rozgrywki szachowe ściągnęły do Sielpii najlepszych młodych szachistów z województwa świętokrzyskiego i łódzkiego. Zawodnicy rywalizowali o zwycięstwo w turnieju jak i uzyskanie awansu do finałów Mistrzostw Polski w szachach klasycznych do lat 10, jakie będą rozgrywane w przyszłym roku na przełomie lutego i marca. 

Nasze miasto jak i województwo reprezentował Nikodem Mrozowski, siedmioletni uczeń zespołu szkół społecznych „STO” w Starachowicach i zawodnik KS „Skoczek” Skarżysko-kamienna. Pięciodniowy turniej okazał się niezwykle wymagający i wyczerpujący dla zawodników, gdzie na samym końcu (bez żadnej porażki) po 7 rundach rozgrywek najlepszy okazał się Nikodem Mrozowski. 

Zawodnik prowadzony przez trenera Zbyszka Barańskiego, nie tylko uzyskał awans na finały Mistrzostw Polski, które będzie rozgrywał w dwóch kategoriach do lat 8 i 1,0 ale także uzyskał kwalifikację na II kategorię szachową, co w połączeniu z rankingiem FIDE sprawia, że jest obecnie najwyżej notowanym zawodnikiem w swojej kategorii wiekowej. 

/informacja nadesłana/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Powietrzne akrobacje na medal!

2021-12-07

Powietrzne akrobacje na medal!

Osiemnaście medali zdobyły w sumie reprezentantki Przestrzeni Lotu podczas III Ogólnopolskiego Turnieju Tańca w Powietrzu Strefy Wysokich Lotów, jakie odbyły się w Lublinie.
Star zagra dla Patryka

2021-12-05

Star zagra dla Patryka

Mnóstwo piłkarskich emocji czeka kibiców, którzy 19. grudnia br. śledzić będą zmagania w ramach Turnieju z Okazji 95-lecia SKS Star Starachowice, któremu towarzyszyć będzie hasło "Gramy dla Patryka". O co chodzi?
Ważne informacje dla wszystkich kibiców Staru. Przygotowania do rundy ruszają w styczniu.

2021-11-30

Ważne informacje dla wszystkich kibiców Staru. Przygotowania do rundy ruszają w styczniu.

Znamy już terminy meczów towarzyskich, jakie w ramach przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2021/2022 rozegrają piłkarze Staru Starachowice. Pierwsze spotkanie zaplanowano na 22 stycznia 2022 r.
Akademicy z medalami!

2021-11-29

Akademicy z medalami!

Młodzi zawodnicy Akademii Piłkarskiej SKS Star Starachowice ze srebrnymi medalami wrócili z tegorocznego Turnieju Smoka w Krakowie.
Srebrny Mocoń!

2021-11-30

Srebrny Mocoń!

Udany start w turnieju Senior CUP w Stalowej Woli "zaliczył" Marian Mocoń. W kategorii 65 plus zajął drugie miejsce.
Szachowe Grand Prix trwa

2021-11-28

Szachowe Grand Prix trwa

Do historii przeszedł już drugi turniej w ramach cyklu XIV Szachowe Grand Prix Starachowic, którego organizatorami są: Starachowicki Klub Szachowy Gambit oraz Hotel Senator. 
Nasi siatkarze górą!

2021-11-28

Nasi siatkarze górą!

Drużyna Ceraadu SMS Starachowice rozegrała kolejny mecz w ramach rozgrywek III ligi świętokrzyskiej i pokonała drużynę Forum Skarżysko-Kamienna.
Wyróżnienie dla Ludowego Klubu Biegacza „Rudnik

2021-11-24

Wyróżnienie dla Ludowego Klubu Biegacza „Rudnik"

Zawsze cieszy fakt, gdy lokalne instytucje, kluby, stowarzyszenia są doceniane na szerszym forum. Ostatnio takie wyróżnienie spotkało Ludowy Klub Biegacza „Rudnik."
Biegali dla Niepodległej

2021-11-15

Biegali dla Niepodległej

259 uczestników wzięło udział w tegorocznym Biegu Niepodległości, jaki odbył się w Starachowicach w dzień tego ważnego święta. Zorganizowali go: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starachowicach oraz Stowarzyszenie Zabiegane Starachowice.