JUŻ W KIOSKU

Niezwykły wieczór w muzeum

2022-10-19 12:00:00

Ocena:

5/5 | 1 głosów

W Kinie Kotłownia w Muzeum Przyrody i Techniki Park oficjalnie zainaugurowano rok kulturalny 2022/2023.

W świat muzyki i poezji porwał zgromadzonych duet Witold Cisło – Krzysztof Kiljański. Wcześniej jednak nagrodzono miejskich artystów i pracowników kultury.

Pamiątkowe dyplomy otrzymali członkowie Teatru Muzycznego nad Kamienną „Starachowianie”, który wywodzi się z założonego w 1954 roku Zespołu Pieśni i Tańca „Starachowianie” i na scenie działa od 68 lat. Wyróżnienia za swoją działalność estradową otrzymali: Grażyna i Zbigniew Kutrowscy, Henryka Zalewska, Anna Wojtczak, Elżbieta Tokarska, Ryszard Chrząstek, Stanisław Heda oraz Waldemar Wojtczak.

Inauguracja Roku Kulturalnego była również okazją do uczczenia jubileuszu 25-lecia Szkółki Rzeźbiarskiej i osiągnięć Pana Kazimierza Kopcia. Nagrodę Dyrektora Parku Kultury otrzymała pani Małgorzata Zaborska. Za całokształt działalności w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury nagrodę otrzymała Agnieszka Lasek - Piwarska. O przyznanie nagrody dla obecnej dyrektor Parku Kultury wnioski złożyły Uniwersytet Trzeciego Wieku w Starachowicach, Starachowicki Klub Amazonek oraz Klub Seniora „Manhattan”. 

Koncert Krzysztofa Kiljańskiego i Witolda Cisło otworzył 33 edycję Międzynarodowych Dni Muzyki Organowej i Kameralnej.

 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Dzień Dziecka w Starachowicach. Zaproszenie

2023-05-31

Dzień Dziecka w Starachowicach. Zaproszenie

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek oraz Starosta Powiatu Starachowickiego Piotr Ambroszczyk już w najbliższy piątek (2 czerwca) zapraszają wszystkie dzieci i ich rodziców na starachowicki Dzień Dziecka do Amfiteatru w Parku Miejskim. 
Jubileuszowy koncert Portamento

2023-05-31

Jubileuszowy koncert Portamento

Niezwykły i wyjątkowy, od 30 lat na starachowickiej scenie. Na swoim koncie mają wiele nagród. Przyszedł czas na jubileusz. 
Dorośli czytają dzieciom

2023-05-31

Dorośli czytają dzieciom

Ogólnopolskie Tygodnie Czytania Dzieciom są ważnym elementem kampanii “Cała Polska czyta dzieciom”, od wielu lat mobilizując tysiące szkół, przedszkoli i bibliotek w całym kraju do organizowania imprez i wydarzeń czytelniczych oraz popularyzacji idei codziennego czytania dzieciom, które rozbudza pasje czytelnicze wśród młodego pokolenia. 
Mobilne muzeum zawita do Starachowic

2023-06-03

Mobilne muzeum zawita do Starachowic

Park Kultury w Starachowicach oraz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Miasto Starachowice, zwłaszcza uczniów starachowickich szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w projekcie Muzeum na kółkach. 
Żelazne pierścienie przyznane

2023-05-19

Żelazne pierścienie przyznane

W piątek, 19 maja, Starachowice stanęły pod znakiem przedsiębiorczości. Nagrodą „Żelaznego Pierścienia” uhonorowano lokalnych przedsiębiorców. To nagroda gospodarcza przyznawana za wkład w rozwój powiatu oraz podziękowanie dla przedsiębiorców za odwagę w zakładaniu biznesów. Pomysłodawcą nagrody jest wicestarosta starachowicki Dariusz Dąbrowski. 
Spacerowali szlakiem STAR-ów

2023-05-20

Spacerowali szlakiem STAR-ów

Nikogo nie trzeba przekonywać, że słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Starachowicach są niezwykle aktywni i przede wszystkim chętni do wszelakich aktywności. Ostatnim ich pomysłem był spacer śladem miejskiej ciężarówki, poznawanie historii miasta oraz integracja międzypokoleniowa. 
Ocean pod powieką

2023-05-14

Ocean pod powieką

Święto w bibliotece

2023-05-14

Święto w bibliotece

Tydzień Bibliotek i Dnia Bibliotekarza w Starachowicach rozpoczął się hucznie i z przytupem. W Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej  Starachowickie Towarzystwo Fotograficzne wraz z Miejską Biblioteką Publiczną zorganizowały wernisaż wystawy fotograficznej pt. "Spojrzenie... Z fotografią w Bibliotece. 
Wysokie góry w

2023-05-14

Wysokie góry w "Klubie podróżnika"

Wysokie szczyty, widoki zapierające dech i przygoda - to nas czeka, jeśli zdecydujemy się wziąć udział w kolejnym spotkaniu w ramach "Klubu Podróżnika". Gościem będzie starachowiczanin w Grudziądzu, absolwent I LO, który z wielką radością i sentymentem wraca w rodzinne strony. 
W dobrym towarzystwie muzyki i literatury

2023-05-14

W dobrym towarzystwie muzyki i literatury

To było niezapomniane popołudnie, w piątek (28 kwietnia) Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej zamieniła się w wielką salę koncertową.