JUŻ W KIOSKU

Nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Był pod wpływem

2023-03-27 11:58:17

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Troje kierujących, których skontrolowali w miniony weekend skarżyscy policjanci, podejrzewanych jest o prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości. Wśród nich znalazł się 27-latek z powiatu starachowickiego. 

fot. pixabay.com

- W piątek (24 marca br.) tuż przed godziną 22:00 policjanci skarżyskiej drogówki postanowili zatrzymać do kontroli seata. Siedzący za kierownicą mężczyzna miał jednak zgoła odmienne plany i podjął ucieczkę. Krótka eskapada zakończyła się po tym, jak uciekinier najechał na krawężnik i uszkodził koło. Wybiegł z auta, ale został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Okazał się nim nieposiadający uprawnień do kierowania i notowany za jazdę po pijanemu 27-latek z powiatu starachowickiego. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad półtora promila alkoholu - informuje oficer prasowy KPP w Skarżysku-Kamiennej, podkom. Jarosław Gwóźdź.

Natomiast w niedzielę (26 marca br.) przed godziną 19:00 w Majkowie, w gminie Skarżysko – Kościelne mundurowi zatrzymali do kontroli audi prowadzone przez 25-letnią mieszkankę tej gminy. Kobieta przewoziła pojazdem dwoje swoich dzieci wieku 5 i 7 lat. Wyczuwalna była od niej woń alkoholu. Badanie alkomatem dało wynik pozytywny. Kobieta miała w sobie przeszło promil alkoholu.

Ponad trzy promile wydmuchał 43-latek z gminy Łączna, który został ujęty przez świadka. Kierując audi, niemal doprowadził do zderzenia z samochodem zgłaszającego.

- Opisanej trójce kierujących grozi teraz nawet dwuletni pobyt za kratkami. 27-latek, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, może spędzić w więziennej celi nawet pięć lat - dodaje rzecznik skarżyskiej policji.

***

W miniony weekend świętokrzyscy policjanci zatrzymali 54 kierujących, którzy prowadzili pojazdy, będąc pod wpływem alkoholu. Nieodpowiedzialne zachowanie uczestników ruchu drogowego znajdzie swój finał przed wymiarem sprawiedliwości. Za tego typu przestępstwo ustawodawca przewidział m.in. kare do 2 lat pozbawienia wolności.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Policja poszukuje zaginionego Dariusza Stąporka

2024-07-09

Policja poszukuje zaginionego Dariusza Stąporka

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach prowadzą poszukiwania 64-letniego Dariusza Stąporka, mieszkańca powiatu starachowickiego, który zaginął 26 czerwca br. Mężczyzna wyszedł z domu w godzinach porannych i od tego czasu nie nawiązał kontaktu z rodziną ani nie wrócił do miejsca zamieszkania.
Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci dziecka nad wodą  

2024-07-08

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci dziecka nad wodą  

  12 - letni chłopiec zginął tragicznie w minioną sobotę 6 lipca w czasie wypoczynku nad zalewem Wióry w miejscowości Szeligi w gminie Pawłów.
Stracił 200 tys. zł !!!

2024-07-01

Stracił 200 tys. zł !!!

Dziś za pośrednictwem Internetu załatwiamy mnóstwo spraw a oszuści to wykorzystują. Ich najnowsze ofiary to dwóch mieszkańców powiatu starachowickiego, którzy zainwestowali w kryptowaluty w nadziei zysków a stracili jeden: blisko 200 tys. zł, a drugi około 30 tys. zł.     
Zaatakował posterunek policji w Mircu. Trafi na obserwację

2024-06-06

Zaatakował posterunek policji w Mircu. Trafi na obserwację

Mężczyzna, który w styczniu br. podpalił posterunek policji w Mircu, trafi na obserwację psychiatryczną. Jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa trzech policjantów.
Zwierzę na drodze, kierowca w rowie

2024-06-06

Zwierzę na drodze, kierowca w rowie

Czwartkowy (6 czerwca) wczesny poranek okazał się pechowy dla kierowcy z powiatu starachowickiego. Przed godziną 5 kierujący BMW stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i wylądował w rowie. 
Długi weekend na drogach regionu

2024-06-03

Długi weekend na drogach regionu

Za nami kolejny długi weekend. Niektórzy z nas na drogi wyjechali już w środowe (29 maja) popołudnie, by święto Bożego Ciała i kolejne wolne dni spędzić już w innym rejonie kraju. My wypoczywaliśmy, a nad naszym bezpieczeństwem za kierownicą czuwali policjanci, również ze świętokrzyskich komend. 
Budynek gospodarczy w ogniu

2024-06-02

Budynek gospodarczy w ogniu

W pierwszą sobotę czerwca przed godziną 5 rano przy ulicy Śląskiej w Starachowicach doszło do pożaru budynku gospodarczego. Na szczęście, obyło się bez osób poszkodowanych.
Seniorka oszukana. Straciła spore pieniądze

2024-05-29

Seniorka oszukana. Straciła spore pieniądze

To kolejna, niestety, udana próba oszustwa na terenie naszego powiatu. Tym razem metodą "na wypadek" pieniądze wyłudzono od 84-letniej mieszkanki Starachowic.
Wysokie mandaty za recydywę

2024-05-27

Wysokie mandaty za recydywę

Policjanci ruchu drogowego starachowickiej jednostki w sobotę (25 maja) zatrzymali do kontroli dwóch kierujących, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. Obie kontrole zakończyły się zatrzymaniem praw jazdy na trzy miesiące oraz nałożeniem wysokich mandatów – aż po 4000 złotych, ponieważ w przeciągu ostatnich dwóch lat obaj popełnili podobne wykroczenia.
Kolizja na wiadukcie. Nie ustąpił pierwszeństwa

2024-05-30

Kolizja na wiadukcie. Nie ustąpił pierwszeństwa

W czwartkowe (30 maja) wczesne popołudnie na ul. kard. Wyszyńskiego w Starachowicach doszło do zderzenia dwóch pojazdów.