JUŻ W KIOSKU

Nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Był pod wpływem

2023-03-27 11:58:17

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Troje kierujących, których skontrolowali w miniony weekend skarżyscy policjanci, podejrzewanych jest o prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości. Wśród nich znalazł się 27-latek z powiatu starachowickiego. 

fot. pixabay.com

- W piątek (24 marca br.) tuż przed godziną 22:00 policjanci skarżyskiej drogówki postanowili zatrzymać do kontroli seata. Siedzący za kierownicą mężczyzna miał jednak zgoła odmienne plany i podjął ucieczkę. Krótka eskapada zakończyła się po tym, jak uciekinier najechał na krawężnik i uszkodził koło. Wybiegł z auta, ale został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Okazał się nim nieposiadający uprawnień do kierowania i notowany za jazdę po pijanemu 27-latek z powiatu starachowickiego. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad półtora promila alkoholu - informuje oficer prasowy KPP w Skarżysku-Kamiennej, podkom. Jarosław Gwóźdź.

Natomiast w niedzielę (26 marca br.) przed godziną 19:00 w Majkowie, w gminie Skarżysko – Kościelne mundurowi zatrzymali do kontroli audi prowadzone przez 25-letnią mieszkankę tej gminy. Kobieta przewoziła pojazdem dwoje swoich dzieci wieku 5 i 7 lat. Wyczuwalna była od niej woń alkoholu. Badanie alkomatem dało wynik pozytywny. Kobieta miała w sobie przeszło promil alkoholu.

Ponad trzy promile wydmuchał 43-latek z gminy Łączna, który został ujęty przez świadka. Kierując audi, niemal doprowadził do zderzenia z samochodem zgłaszającego.

- Opisanej trójce kierujących grozi teraz nawet dwuletni pobyt za kratkami. 27-latek, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, może spędzić w więziennej celi nawet pięć lat - dodaje rzecznik skarżyskiej policji.

***

W miniony weekend świętokrzyscy policjanci zatrzymali 54 kierujących, którzy prowadzili pojazdy, będąc pod wpływem alkoholu. Nieodpowiedzialne zachowanie uczestników ruchu drogowego znajdzie swój finał przed wymiarem sprawiedliwości. Za tego typu przestępstwo ustawodawca przewidział m.in. kare do 2 lat pozbawienia wolności.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Nieletni z narkotykami

2023-12-06

Nieletni z narkotykami

Policjanci z Wydziału Kryminalnego starachowickiej jednostki podczas wtorkowego (5 grudnia br.) legitymowania nieletniego, ujawnili i zabezpieczyli przy nim narkotyki. Nastolatek za popełniony czyn karalny będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym.
Mundurowi uczcili pamięć zmarłych policjantów

2023-12-05

Mundurowi uczcili pamięć zmarłych policjantów

Policyjne i strażackie syreny zawyły we wtorek (5 grudnia br.) o godzinie 17.00. W ten sposób, służby mundurowe z całego kraju, w tym województwa świętokrzyskiego oddały część policjantom z Wrocławia, którzy zmarli w wyniku obrażeń, doznanych podczas pełnienia służby. Funkcjonariusze zostali postrzeleni w piątek (1 grudnia br.).
Wypadkowa sobota na drogach

2023-12-02

Wypadkowa sobota na drogach

Intensywne opady śniegu, które w naszym regionie pojawiły się już w piątek (1 grudnia br.), szczególnie dały się odczuć kierowcom w sobotę (2 grudnia br.). Świętokrzyskie służby ratunkowe już od godzin porannych interweniowały w zdarzeniach drogowych. Na drogach panują trudne warunki, policja apeluje o ostrożną jazdę.
Pożar w Rzepinku

2023-11-30

Pożar w Rzepinku

W czwartkowe (30 listopada br.) popołudnie do stanowiska kierowania starachowickiej straż pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego, znajdującego się w miejscowości Rzepinek (gm. Pawłów).
Trzy kolizje w jeden dzień

2023-11-28

Trzy kolizje w jeden dzień

W poniedziałek (27 listopada br.) zaledwie w ciągu kilkudziesięciu minut, w tej samej części Starachowic doszło do trzech kolizji. 
Śnieg sparaliżował region

2023-11-28

Śnieg sparaliżował region

Wtorkowe (28 listopada br.) opady śniegu niemal całkowicie sparaliżowały wiele starachowickich gmin. Zarówno na ulicach Starachowic, jak i głównych drogach powiatu mogliśmy zaobserwować walkę kierowców z powiększającą się pokrywą śnieżną oraz oblodzeniem. Korki, tiry niedające rady na podjazdach, i służby, które próbowały odśnieżyć ulice. 
Niebezpieczne manewry na krajowej 42

2023-12-01

Niebezpieczne manewry na krajowej 42

W czwartkowy (30 listopada br.) wieczór policjanci ze starachowickiej drogówki, na odcinku drogi krajowej nr 42 zauważyli dwóch kierujących, którzy wyprzedzali inne pojazdy w miejscach niedozwolonych. Pierwszy został zarejestrowany kierowca ciężarówki, który wykonał niebezpieczny manewr w rejonie przejścia dla pieszych, natomiast drugi nie zastosował się do znaku zakazu wyprzedzania oraz przekroczył dopuszczalną prędkość. Obaj kierujący zostali ukarani mandatami, a na ich konta doliczone zostały punkty karne.
Wypadek w Wąchocku. Kobieta w ciąży trafiła do szpitala

2023-11-29

Wypadek w Wąchocku. Kobieta w ciąży trafiła do szpitala

W środowe (29 listopada br.) przedpołudnie w Wąchocku doszło do zderzenia auta osobowego z dostawczym busem. Poszkodowana została kobieta w zaawansowanej ciąży, która podróżowała osobową Toyotą.
Odpowie za posiadanie narkotyków

2023-11-29

Odpowie za posiadanie narkotyków

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich starachowickiej komendy w nocy z niedzieli na poniedziałek (26/27 listopada br.) zatrzymali 22-letniego mężczyznę, u którego podczas czynności znaleźli narkotyki. Za posiadanie środków odurzających grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Na podwójnym gazie

2023-11-28

Na podwójnym gazie

Policjanci ze starachowickiej drogówki we wtorkowy (28 listopada br.) poranek w miejscowości Radkowice (gm. Pawłów) zatrzymali kierowcę Forda Transita, który wsiadł za kierownicę, będąc pod wpływem alkoholu.