JUŻ W KIOSKU

Nie kocha cię? Rzuć czar

2021-06-11 09:37:38

Ocena:

0/5 | 0 głosów

W bardzo dawnych czasach, tak dawnych, że najstarsze kroniki o nich milczą, region świętokrzyski zamieszkiwały wiedźmy maści wszelakiej. O tym, że psotne były - wiemy wszyscy, ale czasem służyły pomocą. Szczególnie wtedy, gdy w grę wchodziła miłość nieszczęśliwa.

Pixabay

Co zatem na miłość polecano?

Zioła rzecz jasna, mikstury, za które słono sobie wiedźmy życzyły. Jeśli kogoś nie było na ową usługę stać to musiał radzić sobie sam, przydawała się tu wiedza przekazywana z pokolenia na pokolenie. O to zresztą było kiedyś łatwiej, wiek, dwa czy nawet kilka temu dziewczęta uważniej słuchały swoich matek i babek - sprzyjała temu wielopokoleniowość rodzin i wspólne ich mieszkanie. A zatem...

                                                                            Lawenda pachnąca obudzi miłość przed upływem miesiąca

Polecana jest szczególnie osobom nieśmiałym, otwiera  na czułość w relacji oraz pomaga usunąć onieśmielenie na pierwszych spotkaniach. Od wieków kwiat lawendy oznaczał oczekiwanie na miłość, kiedy młodzieniec szedł w konkury to właśnie bukiecik lawendy skrywał w rękawie lub na sercu. Miała mu ona przychylność panny zapewnić. Dziewczęta zaś na Dzień Świętego Łukasza (przypadający 18 października) sączyły lawendę w nadziei, że otrzymają sen, w którym zobaczą swoją prawdziwą miłość. Jeśli zaś panna chciała przekonać do siebie kawalera lub wolnego zmusić do szybszych oświadczyn, robiła wszystko, by pod poduszką lubego kwiat lawendy umieścić.

Jest też coś dla żon, żeby nie było, że ja tylko singlom i singielkom radzę. Panie zamężne chcące obudzić w swoich mężach "małżeńską pasję" winny lawendę chować panom do kieszeni, pod poduszkę, skrapiać olejkiem odzież tudzież dodawać jej do potraw. Babki naszych babek powiadają, że będzie się wtedy w sypialni działo, że hej. Jeśli druga strona jest nieco chłodna w uczuciach to należy zapachem lawendy kusić, miał on bowiem zmiękczać serce i tworzyć klimat stworzony do miłości. Można zostawiać sobie karteczki z suszonymi płatkami kwiatów lawendy lub wszyć kwiat w poduszkę, co podniesie temperaturę związku.

                                                                                Miłość w sypialni zaklęta? Tylko, gdy kwitnie w niej mięta

Co oznacza, że jeśli macie w domach swych miętę w doniczce to natychmiast wynieście ją z kuchni i w sypialni postawcie. Nieważne czy macie współmałżonka czy też dopiero szukacie - mięta jest po prostu rośliną miłości. Noście przy sobie świeżą gałązkę mięty, żeby przyciągnąć właściwego partnera, jeśli w kimś chcecie wzbudzić pożądanie to podajcie mu herbatkę lub napar z mięty. Na randkę zaopatrzcie się w świeże zioła, mięta przyciągnie zainteresowanie wybranka. Prawdziwą jednak bombą miłosną są trzy zioła zasadzone własnoręcznie i w dodatku obok siebie, to lubczyk, mięta i majeranek. Możesz je dodawać nie tylko do potraw, ale i do bukietów, które stoją w wazonie, czy do wiązanek kwiatów, z którymi idziecie w gości. Otoczona ich zapachem będziesz marzeniem każdego, kto obok Ciebie stanie. Dla wzmocnienia magicznego efektu, doniczki z ziołami wstaw do czerwonych osłonek.

                                                                                Czy wiesz niebożę, że na brak miłości lubczyk pomoże?

Drogie Panie, teraz słówko do Was. Jeśli podajecie swojemu ukochanemu potrawę podsypaną lubczykiem, to niech Was ręka Dziewanny, Mokoszy i innych bóstw broni, by wypuszczać panów gdzieś w drogę. Dużą nieostrożnością jest pozwolić wyjść lubemu do pracy, na spacer czy spotkanie z kolegami, samotnie, tam gdzie nas nie ma, a są.... inne panie. Spożycie lubczyku przed wyjściem może spowodować duże straty w waszych związkach. Dawać jeść lubczyk przed snem najlepiej, niech się na was napatrzy.

To właściwie działa w obie strony, bo lubczyk działa na obie płcie, ale że panie częściej do stołu podają to... jak wyżej. Kiedyś nasze babki i prababki lubczyk spalały w ofierze za dobrą miłość, nosiły suszony przy sobie, zabezpieczały nim domostwo. Ziele to chroni, dodaje odwagi i wigoru w miłości, pogłębia i wywołuje prawdziwe uczucie, przyciąga miłość pomaga otworzyć w sobie miłość do siebie i innych. Nic tylko używać.

                                                                             Długa miłość nie dla Ciebie? Wpleć przytulię, nie zawiedzie

Przy świętym Janie o brzasku zerwij ją i owiń się nią w pasie pod ubraniem lub wpleć we włosy, wybrańca swego obejdź trzy razy wokół zgodnie z ruchem słońca, a wielka namiętność między wami wybuchnie.Co ciekawe czar działa tylko kilka miesięcy, ale... dobre i to. W końcu kto powiedział, że jak miłość to do końca życia?

                                                                                                                A na koniec...

Żeby lato miłosne było i udane pod każdym względem, idąc śladem przodków naszych, powiemy Wam tak:

- Gdy noc otuli świat, weź pięć włosów własnych, złącz z trzema włosami osoby kochanej, wrzuć w ogień i szepnij w niebo:

                                                                     Niech żywioły mi pomogą zdobyć osobę sercu drogą

Powodzenia kochani i trzymam kciuki, żeby się łowy udały.

                                                                                                           ...

Ps. Korzystałam m.in z książki Czary i Czarownice wczoraj i dziś - Antoni Łuczak. Na rymy zaś naprowadzała mnie koleżanka, red. Anna Ząbecka - zabawy było przy tym co niemiara.

Aneta Marcniak - przewodnik świętokrzyski
INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Chrystus z powstańczych szlaków

2021-09-18

Chrystus z powstańczych szlaków

Inny niż te zwykle spotykane w kościołach, leśnych duktach czy wiejskich gościńcach. Inny...jakby bardziej umęczony, jednocześnie pogodzony z losem i taki, który się nie godzi - Chrystus z "błędem." O co chodzi?
O

2021-09-15

O "dupie Maryni", czyli...

Zamysł był taki, żeby pociągnąć temat dupy (Maryni) i dokopać się do jej sekretów. Trochę się przeliczyłam, gdyż o ile w kwestii dupy coś powiedzieć możemy, to już dupa Maryni taka do końca prosta nie jest.
O kochanku słów kilka

2021-09-08

O kochanku słów kilka

Kochać to tyle co dotykać i sporo w tym prawdy. Nie oszukujmy się, miłość to doznania fizyczne i to one mącą nam w głowach. Podnoszą się nam poziomy czegoś tam, chemiczne procesy zachodzą, serce pompuje krew, ta krąży jak szalona i podejmujemy potem te pochopne strasznie decyzje. Małżeństwa, czy jak im tam, na przykład. I nie, nie zbaczam z tematu, w dotyku bowiem rzecz.
Ciemek, Omacek i Ciurek - o takich, co to ich nie ma, a są

2021-09-07

Ciemek, Omacek i Ciurek - o takich, co to ich nie ma, a są

Pewnie są w Starachowicach ludzie, którzy nie wierzą w krasnoludki i ja im naprawdę szczerze współczuję. Sugeruję, żeby się z nimi przeprosić i wierzyć w nie zacząć. Dlaczego? Ano dlatego, że niemal codziennie każdy z nas o nich wspomina. Zapraszam ponownie na słowne harce o tych, co to ich nie ma, a są, tylko trzeba umieć znaleźć.
Od kolana do pośladka...

2021-09-06

Od kolana do pośladka...

...droga niedaleka choć kręta bardzo.
O cycu

2021-09-02

O cycu

Były pośladki, kolanka, miednice? Były. Nie może zabraknąć i... cycka.
Jak to z babą bywało?

2021-07-31

Jak to z babą bywało?

Z naszym ojczystym językiem wcale tak prosto nie jest. Ortografia czy interpunkcja potrafią spędzić sen z oczu, a za niejeden siwy włos przybył za sprawą tych niedobrych przecinków. Nie w tym jednak rzecz. Dziś zajmiemy się skąd słowa pochodzą i dlaczego niektóre wcale nie są takie, jak nam się wydaje. 
Na stole chlebek mały i drzewko u powały

2020-12-29

Na stole chlebek mały i drzewko u powały

Święta Bożego Narodzenia zajmują w naszym życiu szczególne miejsce, nie na darmo mówi się o nich wyjątkowe, magiczne, najważniejsze. Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na ich rodzinny charakter i "magię", którą w odniesieniu do tego czasu odmieniamy przez wszystkie przypadki
Co straszy w świętokrzyskiem?  Ciacia, Łacia i Łup-cup-cup/ cz. 1

2021-05-24

Co straszy w świętokrzyskiem? Ciacia, Łacia i Łup-cup-cup/ cz. 1

Pośród wzniesień Gór Świętokrzyskich, w przepastnych lasach dawnej puszczy, między mokradłami i dzikimi ostępami kryje się mnóstwo tajemnic i niezwykłości. Szczyty Łysogór pamiętają i średniowieczne zamczyska i zabytki techniki związane z dawną działalnością górniczą i przemysłową