JUŻ W KIOSKU

Najlepsi młodzi angliści w naszym powiecie

2022-04-12 10:09:34

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Wicestarosta Dariusz Dąbrowski wręczył nagrody zwycięzcom XIV edycji powiatowego konkursu języka angielskiego „Focus on English”, organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące w Starachowicach. Podsumowanie zmagań odbyło się w piątek, 8 kwietnia br.

fot. Powiat Starachowicki

Za nami kolejna, XIV edycja powiatowego konkursu języka angielskiego Focus on English pod honorowym patronatem Starosty Starachowickiego i Prezydenta Miasta. Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią, młodzi angliści ze szkół podstawowych mogli znowu rywalizować o palmę pierwszeństwa w powiecie starachowickim. W tegorocznym konkursie wystartowało 26 uczniów ze szkół podstawowych w Starachowicach: Społecznej Szkoły Podstawowej, SP nr 1, SP nr 6, SP nr 10, SP nr 12, SP nr 13 oraz szkół w Dziurowie, Pawłowie, Rzepinie, Stawie Kunowskim.

Zadaniem uczestników było napisanie testu składającego się z części kulturowej, słuchania oraz części gramatyczno-leksykalnej. Rywalizacja była wyrównana, a o zwycięstwie decydowały różnice dosłownie jednego punktu. Największą ich liczbę zdobyła Iga Krupka ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Starachowicach. Na miejscu drugim znalazł się Adam Kamiński ze Szkoły podstawowej nr 10 w Starachowicach. Trzecia pozycja należała do Aleksandry Wrony ze Szkoły Podstawowej w Pawłowie. Komisja przyznała też dwa wyróżnienia - Jakubowi Sasinowi ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Starachowicach i Julii Sikorze ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Starachowicach, którzy zdobyli jednakową liczbę punktów. 

Nagrody wręczali zwycięzcom: wicestarosta Dariusz Dąbrowski, dyrektor I LO Dariusz Lipiec oraz Robert Słowa, wiceprzewodniczący MOZ NSZZ „Solidarność” i jednocześnie wiceprezes Stowarzyszenia Przyjaciół I LO "Nasza Jedynka",  choć gratulacje – jak podkreślał wicestarosta – należały się wszystkim uczestnikom. 

- Poza wiedzą ważna jest także sprawność posługiwania się językiem angielskim. To dzisiaj okno na świat – mówił do uczniów D. Dąbrowski. Dziękował również nauczycielom za przygotowanie ich do konkursu. 

Dyrektor D. Lipiec zachęcał młodych anglistów do nauki w I LO. 

- Przyjdźcie do nas, a przekonacie się jak dobrze przygotowujemy do matury – mówił podczas spotkania. 

/informacja prasowa: Powiat Starachowicki/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Wotum zaufania oraz absolutorium dla Zarządu Powiatu

2022-06-30

Wotum zaufania oraz absolutorium dla Zarządu Powiatu

Za nami jedna z najważniejszych sesji Rady Powiatu w ciągu całego roku. Zarząd Powiatu otrzymał na niej wotum zaufania oraz absolutorium. To wyraz uznania dla jego działań oraz sposobu wykonania zeszłorocznego budżetu.
O dzikach na komisji bezpieczeństwa

2022-06-28

O dzikach na komisji bezpieczeństwa

Niszczą ogrodzenia, rabaty i straszą działkowców. Temat walki z dzikami zdominował ostatnie posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku w powiecie. Starosta Piotr Ambroszczyk zlecił służbom rozpoznanie prawnych i finansowych możliwości zakupu  sznurów hukowych, które mogłyby odstraszyć zwierzęta.
Imprezowali dla Helenki

2022-06-25

Imprezowali dla Helenki

Fundacja Zdążyć przed Panem Bogiem i starosta Piotr Ambroszczyk? To się nie mogło skończyć inaczej jak wspólną połączeniem przyjemnego z pożytecznym czyli pomocą i imprezą.
Powiat uruchomi Centrum Pomocy Uchodźcom

2022-06-20

Powiat uruchomi Centrum Pomocy Uchodźcom

Centrum Pomocy Uchodźcom zostanie uruchomione niebawem w Starostwie Powiatowym w Starachowicach. Wsparcie znają tutaj obywatele Ukrainy, którzy przybyli do Polski w związku z trwającym konfliktem i zamieszkują obecnie na terenie naszego powiatu.
Wykus 2022

2022-06-15

Wykus 2022

Władze powiatu wzięły udział w uroczystościach Wykus 2022, upamiętniających żołnierzy Armii Krajowej, walczących pod komendą Jana Piwnika „Ponurego” i Eugeniusza Kaszyńskiego „Nurta”. W tym roku obchodziliśmy 65. rocznicę powstania Środowiska Świętokrzyskich Zgrupowań Partyzanckich Ponury-Nurt, pierwszego po wojnie niezależnego stowarzyszenia zrzeszającego żołnierzy Armii Krajowej.
O planie transportowym w powiecie

2022-05-29

O planie transportowym w powiecie

Trwają wstępne rozmowy z gminami w sprawie opracowania planu rozwoju transportu zbiorowego dla powiatu starachowickiego. Podstawowa idea jest taka, by lepiej skomunikować siedziby gmin z siedzibą powiatu, ułatwiając w ten sposób mieszkańcom dojazd do pracy, szpitala, szkoły czy załatwienie spraw urzędowych.
Rusza remont drogi powiatowej w Poddąbrowie

2022-05-27

Rusza remont drogi powiatowej w Poddąbrowie

Niebawem rozpocznie się remont drogi powiatowej Mirzec-Podkowalów-Mirzec-Poddąbrowa. 25 maja br. Zarząd Dróg Powiatowych przekazał już wykonawcy plac budowy. Na blisko 800 m odcinku odnowiona zostanie nawierzchnia, odwodnienie oraz pobocza. Pojawi się również wyniesione przejście dla pieszych i nowe oznakowanie.
XXI Jarmark u Starzecha

2022-05-25

XXI Jarmark u Starzecha

Już w najbliższą sobotę (28 maja) na terenie Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach odbędzie się XXI Jarmark u Starzecha. Impreza organizowana przez Powiat Starachowicki wspólnie z Gminą Starachowice, Ekomuzeum i Parkiem Kultury. Gwiazdami tegorocznej imprezy będą: Jula oraz Felicjan Andrzejczak – wykonawca  legendarnego przeboju Budki Suflera „Jolka Jolka pamiętasz”, który wystąpi u nas na scenie z kwartetem smyczkowym. 
Nabór do szkół ponadpodstawowych

2022-05-23

Nabór do szkół ponadpodstawowych

Rozpoczął się nabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2022/2023. Rejestracja potrwa do 20 czerwca br. Nie warto zwlekać z dokonaniem wyboru. Lepiej zrobić to teraz!
Niebawem ruszy kwalifikacja wojskowa

2022-05-13

Niebawem ruszy kwalifikacja wojskowa

W poniedziałek (16 maja) rozpocznie się kwalifikacja wojskowa w powiecie starachowickim. Wezwanie na nią otrzyma ok. 450 osób, głównie mężczyzn urodzonych w 2003r., ale także w latach wcześniejszych, tj. 1998-2002, którym do tej pory nie przyznano kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej. Wzywane mogą być także kobiety, które mają umiejętności potrzebne w wojsku.