JUŻ W KIOSKU

Nagrody Magii Powiatu przyznane

2021-11-18 21:56:39

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Za nami wernisaż wystawy pokonkursowej XV Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego "MAGIA POWIATU STARACHOWICKIEGO. NATURA, KULTURA MATERIALNA, TRADYCJE im . Jerzego Orzechowskiego". W czwartek, 18 listopada najlepsi odebrali nagrody.

fot. Iwona Gąbka

Dokumentacja powiatu starachowickiego, jego piękno i walory krajobrazowe - to wszystko mają przedstawiać zdjęcia, które biorą udział w konkursie. ważna też jest wizja twórcy, bo przecież dobre zdjęcie to symbolika i przekaz. Do tych słów przyznaje się Krystian Dróżdż, jeden z członków szanownego jury.

Na konkurs wpłynęło nieco ponad 90 fotografii, a każda z nich to magia. Jury, któremu przewodniczył Marcin Bondarowicz trochę się napracowało. Na pewno oczu od zdjęć oderwać nie mogła Małgorzata Zatorska - która zasiadała w oceniającej zdjęcia komisji - wszyscy wiemy, ze ona z aparatem się nie rozstaje. Nic jej czujnemu oku nie umknęło.

Zapadł werdykt.

I miejsce zdobył Arkadiusz Kania, II i III zdobyły odpowiednio Dorota Jabłońska i Aldona Bałtowska Jagieła - co ciekawe obie panie na co dzień pracują w Miejskiej Bibliotece Publicznej. A skoro pracują z książkami, to i wrażliwość artystyczna wysoka.

Martyna Giedych zdobyła wyróżnienie dla młodego fotografa.

Trzy wyróżnienia zdobyli Aneta Marciniak, Mirosław Dzięciołowski - to fantastyczne zdjęcie z plakatu zapowiadającego wernisaż jest jego autorstwa (prawdziwa magia) i Piotr Miernikiewicz.

Dyplomy laureatom wręczały Jolanta Sopińska i  Agnieszka Lasek Piwarska. Konkurs zorganizowały Stowarzyszenie Promocji Talentów i Park Kultury, jego kuratorem od lat pozostaje znana starachowicka mistrzyni fotografii Katarzyna Gritzmann. Wydarzenie dofinansowane przez Powiat Starachowicki. 

Zdjęcia można oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej, w sali Reflex, przy ulicy Kochanowskiego 5.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
O grudniu

2021-12-07

O grudniu

Od grudy pochodzi, co zresztą nie dziwi. W końcu gruda zamarzniętą ziemię oznacza, o to zimą nietrudno. Ale czy tylko? Zapraszamy na kilka słów o grudniu.
Spotkanie autorskie z Grzegorzem Rakiem

2021-12-07

Spotkanie autorskie z Grzegorzem Rakiem

Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach zaprasza na spotkanie autorskie z Grzegorzem Rakiem – prozaikiem, autorem opowiadań i powieści - 9 grudnia 2021 r. o godz. 18:00 do Czytelni MBP przy ul. Kochanowskiego 5..  
Dziś pizza dla Patryka

2021-12-07

Dziś pizza dla Patryka

Dziś wszystkich chętnych zapraszamy do składania zamówień w Pizzeria/ Restauracja Balbinka.
Mikołaj odwiedził chore dzieci

2021-12-06

Mikołaj odwiedził chore dzieci

Nie lada niespodzianka czekała w minioną niedzielę na dzieciaki, przebywające w starachowickim szpitalu. Odwiedził je bowiem Święty Mikołaj wraz ze Śnieżynką.
10. Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Piosenek Bożonarodzeniowych

2021-12-05

10. Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Piosenek Bożonarodzeniowych

Ruszył termin nadsyłania swoich wykonań kolęd i piosenek bożonarodzeniowych w ramach 10 Ogólnopolskiego Festiwalu organizowanego przez Park Kultury w Starachowicach. Festiwal ma formułę konkursu wokalnego dla solistów amatorów. Dla jego laureatów przewidziane zostały nagrody pieniężne i upominki. Zgłoszenia należy nadsyłać to 31 grudnia 2021 roku.
Jesień w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym

2021-12-05

Jesień w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym

Listopad w starachowickim Ośrodku Szkolno Wychowawczym przebiegał intensywnie, podopieczni placówki brali udział w zajęciach kulturalnych, sportowych, znaleźli także czas na relaks.
Z okazji Barbórki...

2021-12-04

Z okazji Barbórki...

Pamiętając o góniczych tradycjach naszego pięknego miasteczka przywołajmy dziś postacie Tych, którzy cężko pracowali na rzecz dzisiejszych Starachowic.
Spowiedź niedokończona...

2021-12-04

Spowiedź niedokończona...

To malutka, pięknie wydana książeczka L. Wiśniewskiego, z króciutkimi opowiadaniami. 
„Wiarusy” w Hrubieszowie

2021-12-04

„Wiarusy” w Hrubieszowie

W swoim czasie spełnili swój obowiązek wobec Ojczyzny, obecnie będąc już pod „kapeluszem”, dbają o chlubną pamięć oręża polskiego uczestnicząc w wielu świętach państwowych oraz tych równie ważnych dla regionu. Podczas takich właśnie uroczystości chętnie je uświetniają występując na estradach o dowolnym prestiżu, nie pomijając tych zagranicznych. Mowa ty o naszym starachowickim Zespole Estradowym „Wiarusy”.