JUŻ W KIOSKU

Muzyczne spotkanie z Tomkiem Kordeuszem

2021-07-20 08:57:28

Ocena:

0/5 | 0 głosów

W niedzielę 25 lipca o godzinie 19.00 w Amfiteatrze Parku Miejskiego zabrzmi muzyka w wykonaniu Tomasza Kordeusza  - jednego z najbardziej znanych starachowickich artystów, który na koncert do rodzinnego miasta zaprosił znakomitych gości.

Park Kultury

„Pejzaż z piosenką” to koncert autorski Tomasza Kordeusza gdzie obok starachowickiego artysty wystąpią zaproszeni przez niego goście: Antoni Muracki - gość specjalny, oraz znakomity zespół w składzie: Zbigniew Jakubek - piano - kierownictwo muzyczne, Tomasz Nowak - trąbka, flugelhorn, Norbert Pajek - gitara, Damian Niewiński - perkusja, Jakub Kozłowski - bass.

Wstęp na koncert jest wolny, serdecznie zapraszamy!

Tomasz Kordeusz jest autorem tekstów i wykonawcą autorskich ballad, a także kompozytorem piosenek i muzyki ilustracyjnej dla potrzeb radia, telewizji, reklamy, autorem haseł reklamowych, scenariuszy imprez artystycznych, kampanii reklamowych i PR. Jego piosenki zdobywały nagrody na wielu festiwalach i przeglądach w kraju i za granicą, a napisany przez niego przebój „Mamy po 20 lat” z muzyką Aleksandra Maliszewskiego w wykonaniu Haliny Benedyk był piosenką roku 1987. Jako wykonawca jest laureatem wielu przeglądów muzycznych, m.in. OPPA w 1983, 1986 i 2006, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, KRAM-u, PPA w Myśliborzu i wielu innych. W latach 1991-2001 rysował satyryczne komentarze w największym ówcześnie kieleckim dzienniku - „Słowo Ludu”, pisał tam również felietony i humoreski. Był współzałożycielem Radia MTM FM w Starachowicach, pierwszej rozgłośni komercyjnej w mieście, kierował także promocją Radia Kielce SA. Tomasz Kordeusz pisze także dla dzieci - piosenki jego autorstwa - Kołysanka dla misia, Hej, jaskółeczko, Musimy wierzyć - zwyciężały w wielu konkursach w Polsce i za granicą. W Internecie w czasie pandemii publikował cykl „Domowy Album z Piosenkami”, w którym prezentował swoje ballady.

W jego dorobku twórczym jest ponad 200 piosenek, a na koncie ma współpracę m.in. z Piotrem Salatą, Markiem Terczem, Bronisławem Opałką, Mariolą Berg, zespołem Mafia.

 

 

Komunikat prasowy: Park Kultury 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Młodzież zbiera znaczki

2021-11-26

Młodzież zbiera znaczki

Nieco niespotykane, prawda? A jednak, nie tylko zbiera, ale także bierze udział w filatelistycznych wystawach.
Seniorzy dbają o zdrowie

2021-11-25

Seniorzy dbają o zdrowie

Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie jako smakujesz, aż się zepsujesz - wszyscy znamy te słowa i lepiej by było, gdybyśmy nauczyli się jednak to zdrówko doceniać, bez konieczności chorowania. Tfu.
Słodka Niepodległość

2021-11-25

Słodka Niepodległość

Można z pompą, można artystycznie, a można nietypowo - słodko i smacznie. W tę stronę poszła społeczność szkolna Szkoły Podstawowej nr 12.
Szlachetna Paczka wystartowała

2021-11-24

Szlachetna Paczka wystartowała

 Za nami oficjalne otwarcie Bazy Rodzin Szlachetnej Paczki. Od soboty, 13 listopada, przez kolejne cztery tygodnie będzie można wybrać rodzinę, której chcemy pomóc. Darczyńcą może zostać każdy, wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl i wspólnie z bliskimi, kolegami z pracy czy szkoły przygotować Paczkę dla wybranej rodziny.
Niezwykła wystawa

2021-11-24

Niezwykła wystawa

Talent, wyobraźnia, magia - to wszystko można było zobaczyć na wystawie "Nikola i przyjaciele" - wyobraźnia bez barier, która zagościła w Galerii Skałka w Starachowicach.
Tajemnica Aleksandra Kozika

2021-11-24

Tajemnica Aleksandra Kozika

Trasa różowych słupów biegnie od stacji Przasnysz do stacji Chorzele, gdzieś tam zagubiona wśród zawieruchy historii i zapomniana przez Boga i ludzi mogiła. Czy na pewno jednak zapomniana?
Co kryje

2021-11-23

Co kryje "Wilcza Polana" - biblioteka poleca

Halina Kowalczuk, autorka powieści obyczajowych i historycznych, uważa, że literatura powinna dawać czytelnikowi radość, wiarę i nadzieję dlatego jej powieści z reguły są optymistyczne.  Jestem świeżo po przeczytaniu nowej powieści tej pisarki - "Wilcza polana" - i muszę przyznać, że zakochałam się i w podhalańskiej Sosnówce, która swą nazwę zawdzięcza pięknym lasom porastającym okoliczne wzgórza i w samym sposobie pisania.
Życzliwa szkoła

2021-11-23

Życzliwa szkoła

Światowy Dzień Życzliwości to dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, jest to także apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości, która dotyczy wielu z nas.
Wraca

2021-11-23

Wraca "Variete"

Pytaliście, pytaliście i jest! VARIETE - Widowisko Muzyczne zostanie zaprezentowane po raz DRUGI.