JUŻ W KIOSKU

Muzyczna mozaika

2021-06-21 12:01:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Chciałoby się rzec, że to był weekend w zupełnie starym stylu. Były historyczne wnętrza muzeum, była cudowna kompozycja muzyki i przyrody. Od czego zaczniemy? 

fot. FB Marek Materek

Koncert muzyki chóralnej „Muzyczna mozaika”, który odbył się w piątek (18 czerwca) wprowadził słuchaczy w niezwykły nastrój. Muzyka chóralna niesie za sobą emocje, natchnienie i wiele prostego piękna, to szacunek dla słowa i ukłon w stronę słuchacza - tak właśnie było na piątkowym spotkanie miłośników muzyki. Piękno i głębia muzyki chóralnej pokazały, że asceza w muzyce to mimo wszystko ogromny ładunek ekspresji. Tego się nie słuchało, w tym się po prostu płynęło.

Koncert patronatami objęli Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek i Starosta Powiatu Starachowickiego Piotr Babicki, a publiczność miała okazję usłyszeć Zespół Wokalny „Małe Portamento”, Zespół Wokalny „Portamento”, Chór Kameralny „Portamento”, Chór Żeński „Kamerton”, Chór Mieszany „Kamerton”. Aneta Foremniakowska chórom akompaniowała, a Bożena Magdalena Mrózek dyrygowała.

W sobotę, 19 czerwca,  w pięknej industrialnej scenerii Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbyło się nagranie koncertu Pectus & Włodek Pawlik. Gościnnie wystąpiła Katarzyna Dereń. Uczestnicy koncertu byli pod wielkim wrażeniem, a Ewa Ragan, pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej, do dziś jest pod jego wielkim wrażeniem.

Niedziela to inauguracja sezonu artystycznego w Amfiteatrze Parku Miejskiego w Starachowicach. Z koncertem „Chopin w Parku” wystąpiła trójka solistów: Ludmiła Worobec - Witek skrzypce, Artur Jaroń - fortepian i prowadzenie i Eryk Parchański - fortepian. W programie kompozycje Fryderyka Chopina w wersji na skrzypce i fortepian oraz utwory Henryka Wieniawskiego, Ignacego Jana Paderewskiego. Koncert otworzyli Agnieszka Lasek - Piwarska, dyrektor Parku Kultury oraz prezydent miasta Marek Materek.

- To miejsce, na które starachowiczanie czekali wiele lat. Nie byłem wyjątkowy marząc o tym, by to miejsce zyskało blask. będąc w Młodzieżowej Radzie Miasta chciałem, by to miejsce było przyjazne dla ludzi młodych, starszych, niepełnosprawnych, żeby ludzie chcieli tu przychodzić. To się, mam nadzieję, udało - mówił na otwarciu prezydent, a oklaski zgromadzonej publiczności tylko to potwierdziły. Prezydent podziękował za udział w konsultacjach, za wiarę to, że się uda i wspólną pracę, tym samym na scenę zaprosił Anetę Nasternak, Ewę Skibę, Małgorzatę Galas - Bombę i Elżbietę Gralec. - To między innymi dzięki nim miasto się zmienia - mówił.

I stało się jak za dawnych pewnie lat, gdy Park Miejski był miejscem artystycznych doznań. Zabrzmiała muzyka.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Dzień Przyjaciela. To już dzisiaj!

2023-06-09

Dzień Przyjaciela. To już dzisiaj!

Park Kultury w Starachowicach kolejny raz pomaga czworonożnym przyjaciołom ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Rudniku, organizując wyjątkowe wydarzenie.
Sylwester Kiełek dalej dyrektorem ogniska plastycznego

2023-06-08

Sylwester Kiełek dalej dyrektorem ogniska plastycznego

Sylwester Kiełek będzie dalej dyrektorem Państwowego Ogniska Plastycznego w Starachowicach.  We wtorek (6 czerwca br.) Zarząd Powiatu powierzył mu stanowisko dyrektora na kolejną, 5-letnią kadencję.
Dzień Dziecka w Starachowicach. Zaproszenie

2023-05-31

Dzień Dziecka w Starachowicach. Zaproszenie

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek oraz Starosta Powiatu Starachowickiego Piotr Ambroszczyk już w najbliższy piątek (2 czerwca) zapraszają wszystkie dzieci i ich rodziców na starachowicki Dzień Dziecka do Amfiteatru w Parku Miejskim. 
Jubileuszowy koncert Portamento

2023-05-31

Jubileuszowy koncert Portamento

Niezwykły i wyjątkowy, od 30 lat na starachowickiej scenie. Na swoim koncie mają wiele nagród. Przyszedł czas na jubileusz. 
Dorośli czytają dzieciom

2023-05-31

Dorośli czytają dzieciom

Ogólnopolskie Tygodnie Czytania Dzieciom są ważnym elementem kampanii “Cała Polska czyta dzieciom”, od wielu lat mobilizując tysiące szkół, przedszkoli i bibliotek w całym kraju do organizowania imprez i wydarzeń czytelniczych oraz popularyzacji idei codziennego czytania dzieciom, które rozbudza pasje czytelnicze wśród młodego pokolenia. 
Mobilne muzeum zawita do Starachowic

2023-06-03

Mobilne muzeum zawita do Starachowic

Park Kultury w Starachowicach oraz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Miasto Starachowice, zwłaszcza uczniów starachowickich szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w projekcie Muzeum na kółkach. 
Żelazne pierścienie przyznane

2023-05-19

Żelazne pierścienie przyznane

W piątek, 19 maja, Starachowice stanęły pod znakiem przedsiębiorczości. Nagrodą „Żelaznego Pierścienia” uhonorowano lokalnych przedsiębiorców. To nagroda gospodarcza przyznawana za wkład w rozwój powiatu oraz podziękowanie dla przedsiębiorców za odwagę w zakładaniu biznesów. Pomysłodawcą nagrody jest wicestarosta starachowicki Dariusz Dąbrowski. 
Spacerowali szlakiem STAR-ów

2023-05-20

Spacerowali szlakiem STAR-ów

Nikogo nie trzeba przekonywać, że słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Starachowicach są niezwykle aktywni i przede wszystkim chętni do wszelakich aktywności. Ostatnim ich pomysłem był spacer śladem miejskiej ciężarówki, poznawanie historii miasta oraz integracja międzypokoleniowa. 
Ocean pod powieką

2023-05-14

Ocean pod powieką

Święto w bibliotece

2023-05-14

Święto w bibliotece

Tydzień Bibliotek i Dnia Bibliotekarza w Starachowicach rozpoczął się hucznie i z przytupem. W Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej  Starachowickie Towarzystwo Fotograficzne wraz z Miejską Biblioteką Publiczną zorganizowały wernisaż wystawy fotograficznej pt. "Spojrzenie... Z fotografią w Bibliotece.