JUŻ W KIOSKU

Muzealne spotkania ze sztuką

2022-06-12 13:30:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Niedostępność sztuki współczesnej to mit. Dowodem na to jest starachowickie Muzeum Przyrody i techniki, w którego industrialnej przestrzeni swoje miejsce odnalazły dzieła artystów z warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Surowy sznyt muzeum, przykuwające wzrok prace i muzyka, która łagodzi nieco klimat - tak można podsumować piątkowy (3 czerwca) wernisaż.

- Przestrzeń starachowickiego muzeum jest idealna wystawienniczo, swoje miejsce znajdą tu wszystkie rodzaje sztuki - rzeźba, malarstwo, grafika. Właśnie w tym tkwi tajemnica i moc tego miejsca, a wszechobecna technika idealnie się ze sztuką komponuje - mówi Rafał Rychter dziekan wydziału rzeźby warszawskiej akademii.

Sztuka to ciągłość, także kontaktów. W starachowickim muzeum zaplanowane są plenery rzeźbiarskie.

- Sztuka przekracza granice, zastygła w murach akademii potrzebuje rozwoju. Przestrzeń industrialna naszej placówki jest świetnym miejscem do dokonania transgresji sztuki czyli wychodzenia, przełamywania kolejnych barier, wkraczania w przestrzeń której do tej pory nie kojarzyliśmy ze sztuką - Paweł Kołodziejski, dyrektor MPiT nie ukrywa, że cieszą go ponowne kontakty z Akademią Sztuk Pięknych. - Zaplanowane warsztaty, działania plenerowe bardzo rozwijają studentów,  to będzie praca w sposób autonomiczny, poza murami akademii co przełoży się na rozwój adeptów rzeźbiarstwa - dodaje Rafał Rychter.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Piątek i sobota w muzeum

2022-06-30

Piątek i sobota w muzeum

EkoLato w EkoMuzeum

2022-06-30

EkoLato w EkoMuzeum

Szukacie pomysłu na atrakcyjne spędzenie czasu z rodziną, dziećmi  i znajomymi? Piotr Ambroszczyk Starosta Starachowicki i Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zapraszają na festyn "EKOLATO".
Rok w starachowickim Ognisku Plastycznym

2022-06-29

Rok w starachowickim Ognisku Plastycznym

Zakończył się rok szkolny w Państwowym Ognisku Plastycznym w Starachowicach. W piątek, 24 czerwca, w siedzibie placówki można było podziwiać dorobek młodych artystów. 
Poetycka nagroda

2022-06-29

Poetycka nagroda

Rok Marii Konopnickiej to czas imprez i wydarzeń mających na celu docenienie jej twórczości, lepsze poznanie jej osoby, ale także próby poetyckie i literackie. W jednej z nich udział wziął starachowicki poeta Robert Wołczyński.
Ach, co to był za koncert

2022-06-29

Ach, co to był za koncert

To było niezapomniane popołudnie, na nieco ponad godzinę Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Kochanowskiego zmieniła się w salę operową. Na niewielkiej scenie wybrzmiewały dźwięki dzieł Czajkowskiego, Paderewskiego, Korsakowa do słów "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza, wystąpili starachowiczanka Paulina Jabłonka i Adam Kamieniecki.
Kulturalny Rozkład Jazdy

2022-06-27

Kulturalny Rozkład Jazdy

Zobaczcie, co będzie się działo w te wakacje w Starachowicach.
Sobótka z Parkiem Kultury

2022-06-25

Sobótka z Parkiem Kultury

Niedziela, 26 czerwca, o godz. 16:00 wystartuje Piknik SOBÓTKOWY na rozpoczęcie WAKACJI 2022! Dla najmłodszych i starszych, którzy na 2 miesiące żegnają się ze szkołą i rozpoczynają długo wyczekiwany letni odpoczynek Park Kultury przygotował mnóstwo atrakcji:
Poznaj klasykę kina retro

2022-06-26

Poznaj klasykę kina retro

Miejska biblioteka Publiczna rozpoczyna nowy cykl pod nazwą Biblioteka Filmów. Podczas każdego ze spotkań będzie prezentować arcydzieła kina czerni i bieli. W poniedziałek, 27 czerwca o godz. 17:00, pierwszy seans.  W Czytelni MBP będzie można obejrzeć film z 1931 r. w reżyserii Fritza Langa pt. „M”. Będzie to thriller niemiecki, z którego wzory czerpał później Alfred Hitchcock. Słowo wstępne wygłosi animator kultury - Michał Pajek. Wstęp wolny
Darmowe zwiedzanie za...

2022-06-26

Darmowe zwiedzanie za...

Piątka lub szóstka z historii na świadectwie? To się świetnie składa. Świętokrzyski Sztetl z Chmielnika ma dla Was propozycję. 
Rodzinne wędrowanie z PTTK

2022-06-25

Rodzinne wędrowanie z PTTK

UWAGA! Konkurs!