JUŻ W KIOSKU

Muszą zacząć swoje życie od nowa. Wspólnie możemy pomóc pogorzelcom

2022-09-06 10:03:06

Ocena:

0/5 | 0 głosów

W wyniku niedzielnego pożaru budynku przy ulicy Robotniczej kilkanaście starachowickich rodzin straciło dorobek życia. Mieszkańcy otrzymali pierwszą pomoc, ale potrzeby są bardzo duże. Fundacja Zdążyć przed Panem Bogiem, w porozumieniu z Urzędem Miejskim oraz Centrum Usług Społecznych w Starachowicach, uruchomiła internetową zbiórkę pieniędzy dla pogorzelców. Pomóc może każdy z nas.

fot. UM Starachowice

Zbiórka jest prowadzona pod adresem: https://zrzutka.pl/ngaz95

Wpłat dla pogorzelców można również dokonywać bezpośrednio na subkonto Fundacji Zdążyć przed Panem Bogiem w banku mbank o numerze: 32 1140 2004 0000 3102 8279 8582 utworzonego na potrzeby zbiórki na rzecz pogorzelców ze Starachowic

W nocy z soboty na niedzielę (3-4 września 2022 roku) doszło do pożaru budynku mieszkalnego zlokalizowanego przy ul. Robotniczej 14 na osiedlu Wzgórze w Starachowicach. Strażacy ewakuowali 19 wystraszonych mieszkańców, udało się uratować również zwierzątka.

Dzięki sprawnej akcji służb nikt nie stracił tego, co najcenniejsze - życia, ale ludzie utracili to, czego przez całe życie się dorobili. Niektórzy z nich wyszli z domów tak, jak stali, nie mają nic. Każdy z mieszkańców dziękuje Bogu, że żyje. Rzeczy, które nie spłonęły, zostały zalane podczas akcji ratunkowej.

Dzieci, kobiety, mężczyźni, babcie, dziadkowie... Wszyscy muszą zacząć swoje życie od nowa. Idąc naprzeciw, chcemy im to choć w najmniejszym stopniu ułatwić.

Zrzutka organizowana jest na meble, sprzęt AGD, RTV, ubrania dla dorosłych i dla dzieci, bieliznę, pościel, koce, środki higieniczne, środki czystości, artykuły szkolne i papiernicze dla dzieci, zabawki, obuwie, artykuły gospodarstwa domowego, artykuły sanitarne, artykuły malarskie, budowlane, chemia i kosmetyki dla dzieci itp.

Z całego serca prosimy o wsparcie.

Pożar zabrał tym ludziom w jedną chwilę większość dorobku, a niektórym wszystko. Niektórzy wciąż będą spłacać raty kredytów za meble, sprzęty AGD, które na skutek pożaru uległy zniszczeniu, ale raty do spłaty pozostały.

Pomóżmy im wejść w nowe, lepsze życie. Razem możemy wszystko.

Za każde okazane wsparcie dziękujemy w imieniu 13 rodzin, Fundacji Zdążyć przed Panem Bogiem, Urzędu Miejskiego oraz CUS.

fot. UM Starachowice

 

 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Dodatek węglowy. Kiedy pierwsi wnioskodawcy otrzymają pieniądze?

2022-10-04

Dodatek węglowy. Kiedy pierwsi wnioskodawcy otrzymają pieniądze?

Radni podczas piątkowej (30 września br.) sesji Rady Miejskiej podjęli stosowną uchwałę w sprawie wypłaty dodatku węglowego. Przyjęcie uchwały pozwala Centrum Usług Społecznych rozpocząć wypłatę pieniędzy. Na konto Gminy Starachowice wpłynęło 5,2 miliona złotych.
Na wypadek zagrożenia

2022-10-04

Na wypadek zagrożenia

O dystrybucji jodku potasu w regionie świętokrzyskim mówiono podczas konferencji prasowej wojewody Zbigniewa Koniusza. Gościem spotkania była dr n. med. Agnieszka Walczyk, konsultant wojewódzki w dziedzinie endokrynologii.
Fundacja

2022-10-03

Fundacja "Rodzić po ludzku" czeka na #GłosMatek

W poniedziałek, 3 października, Fundacja Rodzić po Ludzku rozpoczęła kampanię #GłosMatek. Wydarzenie ma nagłośnić inicjatywę społeczną i zachęcić kobiety do wypełniania ankiet pod tą samą nazwą. To dzięki głosom kobiet powstaje jedyny w Polsce ranking, który obejmuje wszystkie szpitale i oddziały  położnicze w Polsce.
Leśna droga w remoncie

2022-10-03

Leśna droga w remoncie

Droga prowadzająca od strony łącznika przy Batalionów Chłopskich w Starachowicach w głąb lasu przechodzi remont. Zapytaliśmy w Nadleśnictwie, co to za inwestycja. 
Modernizacja ulicy Kopalnianej potrwa dłużej

2022-10-03

Modernizacja ulicy Kopalnianej potrwa dłużej

Do końca września 2022 r. miały zakończyć się prace remontowe ulicy Kopalnianej w Starachowicach. Tymczasem wykonawca wystąpił do Gminy Starachowice o przedłużenie terminu realizacji zadania. 
Rozmawiali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

2022-10-01

Rozmawiali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

Symulator dachowania, symulator zderzeń, pomoc przedmedyczna – pokaz i instruktaż, alkogogle, narkogogle, konkursy, prelekcje profilaktyczno – edukacyjne. W piątek (30 września br.)  przy Zespole Szkół Zawodowych numer 3 w Starachowicach odbyła się impreza plenerowa pod hasłem „Jedno życie masz, więc zapnij pas”.
Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych

2022-09-30

Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych

Jak dbać o zdrowie własne i najbliższych oraz co należy zrobić, aby zapobiec chorobom zakaźnym? Między innymi na takie pytania szukali odpowiedzi uczniowie podczas „Tygodnia profilaktyki chorób zakaźnych”. Akcja miała miejsce w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Starachowicach.
W remontowej kolejce

2022-09-30

W remontowej kolejce

Rozpoczęły się modernizacje kolejnych ulic w Starachowicach. Jednak są takie drogi, gdzie mieszkańcy wciąż czekają i za pośrednictwem, m.in. naszej redakcji dopytują, na jakim etapie jest sprawa remontów zamieszkiwanych przez nich ulic.
Spór zbiorowy w PKC, w MAN Bus akcja protestacyjna

2022-09-29

Spór zbiorowy w PKC, w MAN Bus akcja protestacyjna

Podwyżek płac - tego żądają związki zawodowe w dwóch starachowickich firmach produkcyjnych. Rozmowy z pracodawcami w MAN Bus i PCK Group prowadzi NSZZ „Solidarność”. 
Przebudowa drogi w Mircu Poddąbrowa

2022-09-29

Przebudowa drogi w Mircu Poddąbrowa

Mieszkańcy w Mircu Poddąbrowie zyskali kolejną część drogi - remont bowiem dobiegł końca i w środę, 28 września, podczas konferencji przekazano ją do użytku.