JUŻ W KIOSKU

Modnie i ekologicznie w Ośrodku OHP w Starachowicach

2021-03-16 12:00:12

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Czy da się pogodzić pokaz mody z ekologią? Co ma wspólnego jedno z drugim? To właściwe całkiem interesujące, bo oba łączy starachowicki ośrodek OHP.
Kilka dni temu,12 marca, odbył się tam pokaz mody "Jestem Eko", projekt artystyczno - edukacyjny. Spotkanie rozpoczęła kierownik placówki Agnieszka Kuś wprowadzając uczestników i gości w tematykę eventu. Najważniejsi jednak tego dnia byli jednak wychowankowie placówki, którzy zaprezentowali swoją wiedzę ekologiczną podczas króciutkich wystąpień, opowiadając o zanieczyszczaniu środowiska i sposobach jego ratowania. Największe jednak wrażenie zrobiło show czyli pokaz mody eko waste, dziewczęta, które wystąpiły w kreacjach w całości wykonanych z materiałów biodegradowalnych – folii, plastiku i papieru, otrzymały gromkie brawa.  nie inaczej było podczas występu performance „Więdnący kwiat”, który został zaprezentowany przez Cam.Erato w składzie Wiktoria Kozera, Weronika Stępień, Karol Innarilli, Kacper Milczarek, Wiktoria Dudzic. Program artystyczny rozpoczęła piosenka, którą wykonała absolwentka – Milena Ryś. Podczas spotkania, do dyspozycji był także Eko – stół, gdzie można było skosztować pyszne zdrowe jedzenie i soki owocowe. Event „Jestem EKO” został nagrodzony wielkimi brawami publiczności. Ekologiczny pokaz mody swoją obecnością zaszczycili poseł na Sejm, pan Krzysztof Lipiec, Komendant Świętokrzyskiej Wojewódzkiej Komendy OHP, pani Magdalena Fogiel-Litwinek, dyrektor biura posła Krzysztofa Lipca, pani Małgorzata Pruś. Poseł Lipiec wręczył książki i upominki dla wychowanków, a także zachęcał do podejmowania kolejnych działań pro - ekologicznych. [caption id="attachment_67375" align="aligncenter" width="1152"] fot. OSIW OHP[/caption] [caption id="attachment_67376" align="aligncenter" width="750"] fot. OSiW OHP[/caption] [caption id="attachment_67374" align="aligncenter" width="1548"] fot. OSiW OHP[/caption] [caption id="attachment_67373" align="aligncenter" width="750"] fot. OSiW OHP[/caption] [caption id="attachment_67379" align="aligncenter" width="750"] fot. OSiW OHP[/caption] [caption id="attachment_67378" align="aligncenter" width="1548"] fot. OSiW OHP[/caption] [caption id="attachment_67371" align="aligncenter" width="750"] fot. OSiW OHP[/caption] [caption id="attachment_67370" align="aligncenter" width="1548"] fot. OSiW OHP[/caption] [caption id="attachment_67368" align="aligncenter" width="1517"] fot. OHP Starachowice[/caption]  

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
75-lecie Miejskiej Biblioteki Publicznej. Mój pępek miasta

2023-03-19

75-lecie Miejskiej Biblioteki Publicznej. Mój pępek miasta

Powstała dzięki inicjatywie mieszkańców naszego miasta. To na ich wyraźne życzenie Miejska Rada Narodowa w Starachowicach-Wierzbniku z dnia 15 kwietnia 1947 r. zorganizowała pierwszą placówkę biblioteki publicznej. Lokal znajdował się przy ulicy Kolejowej 19 i składał się z trzech pomieszczeń, w nich zaś 400 tomów pierwszego księgozbioru. Były to dary od mieszkańców.  
Plastuś, młodzież i autorskie spotkania

2023-03-19

Plastuś, młodzież i autorskie spotkania

Lubię Miejską Bibliotekę Publiczną w Starachowicach, bo co wydarzenie to bardziej atrakcyjne. Tym razem to "Plastuś" zadbał o swoich młodych czytelników i zafundował im spotkanie autorskie z poczytnym autorem Pawłem Beręsewiczem.  
Marsz niebieskiej wstążeczki

2023-03-15

Marsz niebieskiej wstążeczki

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu obchodzony jest 2 kwietnia i ma za zadanie uwrażliwiać społeczeństwo na problematykę autyzmu i niepełnosprawności, pokazywać, że każdy z nas jest różny i przez to wyjątkowy.
Starachowice inspirują

2023-03-15

Starachowice inspirują

Uniwersytet Trzeciego Wieku, Towarzystwo Przyjaciół Starachowic i Starachowickie Towarzystwo Fotograficzne - to właśnie te trzy instytucje połączyły siły i we wtorek (14 marca) zaprosiły mieszkańców Starachowic na wernisaż grafik Adama Cieślika połączony z wystawą Starachowice wczoraj i dziś.  Było co oglądać. 
Nagrodzono wyjątkowe kobiety

2023-03-12

Nagrodzono wyjątkowe kobiety

To było wyjątkowe wydarzenie. W gościnnych progach Hotelu Europa odbyła się uroczysta Gala Kobieta.23.  Jego bohaterkami były kobiety, które kreują życie kulturalne, zawodowe, społeczne, rodzinne, często działając lokalnie i bez rozgłosu. Inicjatorką jest poseł Agata Wojtyszek, która wraz z marszałek sejmu Elżbietą Witek, objęła imprezę patronatem. 
Spacerowali z Wagnerem

2023-03-11

Spacerowali z Wagnerem

Władysław Wagner to postać wybitna, choć mamy wrażenie, że wciąż za mało znana w naszym mieście. Park Kultury postanowił pomóc lepiej tego naszego bohatera poznać i wymyślił grę miejską "Śladami Władysława Wagnera". Znamy tych, którzy podjęli się fotograficznego wyzwania.
Poznają region

2023-03-11

Poznają region

Projekt pn. „Świętokrzyskie dla Ukrainy” ma na celu pomóc obywatelom okupowanego kraju nie tylko w zakresie zabezpieczenia podstawowych potrzeb życiowych, ale także w adaptacji do warunków społeczno-kulturowych. W ramach tego ostatniego starachowicka Spółdzielnia Socjalna Integracja ruszyła w drogę i zwiedzała Świętokrzyskie. Towarzyszyła im nasza dziennikarka i przewodniczka świętokrzyska Aneta Marciniak. 
Monika i jej

2023-03-12

Monika i jej "Ulotne chwile"

Monika Orman dziś mieszka w Krakowie, ale przez wiele lat to właśnie ze Starachowicami była związana prywatnie i zawodowo. Ma za sobą pracę w Szkole Podstawowej nr 9 i współpracę z chórem Concentus. Na łamach naszej Gazety gości z tomikiem wierszy. 
W sieci egzotyki, czyli co hodują mieszkańcy powiatu

2023-03-11

W sieci egzotyki, czyli co hodują mieszkańcy powiatu

W powiecie starachowickim przebywają gatunki zwierząt, o których niewielu nawet słyszało. Hodowcy są w posiadaniu nie tylko gadów takich jak pyton królewski czy boa imperator, ale przede wszystkim wielu kolorowych ptaków. Znamy dziewczynę, która z egzotycznymi stworzeniami żyje w dużej przyjaźni. 
W hołdzie Niezłomnym

2023-03-05

W hołdzie Niezłomnym

„Narody tracąc pamięć, tracą życie.”1- właśnie to hasło przyświecało obchodom Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych, które odbyły się 1 marca. Uroczystości uświetnił piękny występ społeczności Szkoły Podstawowej nr 1, która przygotowała program artystyczny „Wilczym śladem”.