JUŻ W KIOSKU

Modernizacja remizy

2018-09-27 08:23:14

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Do końca lipca br. wykonano nowe instalacje: wodno- kanalizacyjną, elektryczną, gazową i centralnego ogrzewania oraz wyremontowano klatki schodowe. Wymieniono też dach i położono estetyczną elewację, przeznaczając na ten cel prawie 630 tys. złotych. Teraz rozpoczęły się prace wewnątrz budynku. Sala na parterze zostanie podzielona na mniejsze pomieszczenia, a na piętrze zostanie kompleksowo wyremontowana. Prace te mają kosztować 264 tysiące złotych, a termin ich zakończenia wyznaczono na listopad br. Inwestycja realizowana jest w ramach dofinansowanego zadania "Umacnianie tożsamości i funkcjonalności wsi Ostrożanka, poprzez wykonanie robót budowlano – montażowych w budynku wielofunkcyjnym, pod potrzeby klubu Tradycji i Nowoczesności" przez Lokalną Grupę Działania "Na Piaskowcu" i uzyskane przez Stowarzyszenie Ochotnicza Straż Pożarna w Ostrożance. Jeszcze w tym roku Koło Gospodyń Wiejskich w Ostrożance oraz mieszkańcy będą mieli do dyspozycji nowoczesny budynek z wielofunkcyjnym wyposażeniem. (mac)  
INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Postępują prace przy rewitalizacji Mirca

2022-09-14

Postępują prace przy rewitalizacji Mirca

Po pięciu miesiącach od przejęcia placu budowy przez skarżyską firmę "Freedom" widać pracę włożoną w budowę obiektów zaplanowanych w ramach rewitalizacji Mirca.
Pierwszy krok w kierunku budowy sali gimnastycznej w Osinach

2022-09-10

Pierwszy krok w kierunku budowy sali gimnastycznej w Osinach

To dobra informacja dla uczniów i nauczycieli. Ruszają prace związane z opracowaniem projektu budowy sali gimnastycznej przy szkole w Osinach (gm. Mirzec).
W hołdzie poległym we wrześniu 1939 roku

2022-09-04

W hołdzie poległym we wrześniu 1939 roku

Samorządowcy z Gminy Mirzec upamiętnili bohaterów września 1939 roku. 
Nominacje dla dyrektorów placówek oświatowych

2022-09-01

Nominacje dla dyrektorów placówek oświatowych

Cztery osoby otrzymały z rąk wójta Mirosława Seweryna akty nominacji na stanowiska kierownicze w placówkach oświatowo – opiekuńczych w Gminie Mirzec. Stanowiska objęły cztery panie.
Młodzi filateliści docenieni

2022-09-05

Młodzi filateliści docenieni

Wielokrotnie pisaliśmy o młodych filatelistach z Gminy Mirzec, gratulowaliśmy sukcesów i Was zachęcaliśmy do ich obserwowania. A gwarantuję, że warto, bo właśnie otrzymali nagrodę.
Mirzec świętował

2022-09-01

Mirzec świętował

W niedzielę, 28 sierpnia, cała Gmina Mirzec świętowała udane żniwa. Było pyszne jedzenie i doskonała zabawa.
Dożynki mirzeckie już w niedzielę

2022-08-26

Dożynki mirzeckie już w niedzielę

To będzie naprawdę dobra zabawa. 
Place zabaw jak nowe

2022-08-17

Place zabaw jak nowe

Zakończyła się modernizacja placów zabaw przy szkołach podstawowych w gminie Mirzec.Prace wykonała firma Gadmet z Gadki, ich koszt wyniósł  147 461 złote.
Będzie chodnik

2022-08-15

Będzie chodnik

Już niedługo mieszkańcy Mirca będą mogli się korzystać z chodnika, który powstanie w pobliżu rewitalizowanego terenu. 123 metry lewostronnego chodnika dla pieszych będzie realizowana w ramach projektu „Zintegrowana rewitalizacja Mirca”. 
Folklor połączył pokolenia

2022-08-14

Folklor połączył pokolenia

Zaściankowość, przaśność, zapyziałość? Już nie, dziś moda na ludowszczyznę zatacza coraz szersze kręgi i trzeba przyznać, że na całe szczęście. Już nie zapyziałość, a folklor właśnie. Coś, co łączy ludzi i sprawia, że nagle to, co wydawało nam się przaśne okazuje się po prostu sielskie i urocze.