JUŻ W KIOSKU

Modernizacja infrastruktury komunikacyjnej. Nowe autobusy na ulicach, stacja CNG dopuszczona do użytkowania 

2022-05-12 12:13:28

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Nowe autobusy komunikacji miejskiej, wyprodukowane przez MAN Bus, to tylko część modernizacji infrastruktury komunikacyjnej w Starachowicach. W ramach dużego projektu, zmiany takie jak: budowa stacja tankowania autobusów CNG, centrum dyspozytorskiego oraz nowego warsztatu, nastąpiły również w bazie autobusów przy ulicy Radomskiej. 

fot. FB / Marek Materek

Zapytaliśmy w starachowickim magistracie o projekty związane z rozwojem komunikacji miejskiej w Starachowicach. Na jakim etapie jest remont bazy komunikacji miejskiej; na jakim etapie jest projekt dotyczący wyposażenia nowego warsztatu w odpowiednie narzędzia i kiedy zostanie on zakończony. Na jakim etapie jest projekt dotyczący budowy stacji tankowania autobusów sprężonym gazem ziemnym oraz przetarg na dostawę paliwa do nowych autobusów; a także, na jakim etapie jest projekt „Dostawa, montaż i uruchomienie nowoczesnego zintegrowanego Centrum zarządzania dyspozytorskiego oraz wdrożenie systemu dynamicznej informacji pasażerskiej” oraz kiedy nowe autobusy wyjadą na ulice miasta.

- Na obecnym etapie wystąpiono z wnioskiem o uzyskanie pozwolenia na użytkowanie dla przedmiotowego budynku (warsztatu - przyp.). Trwają prace związane z wykonaniem utwardzenia terenu po wyburzonym budynku warsztatowym, termin zakończenia całej inwestycji został zaplanowany do 30 czerwca 2022r. - informuje rzecznik Urzędu Miejskiego w Starachowicach, Michał Urbański. - Projekt dotyczący wyposażenia nowego warsztatu w narzędzia został zakończony. Narzędzia zostały odebrane i są już użytkowane przez mechaników - dodaje.

Jak informuje Michał Urbański, po dokonanych odbiorach stacja tankowania autobusów sprężonym gazem ziemnym CNG została dopuszczona do użytkowania przez Nadzór Budowlany i Urząd Dozoru Technicznego.

- Obecny kontrakt na zakup oraz dostawę gazu z przeznaczeniem dla taboru autobusowego, ZEC zawarł z PGNiG do dnia 31 października 2022 roku. Po tym terminie rozpoczyna się nowy rok gazowy i biorąc pod uwagę wszystkie punkty poboru gazu ZEC, będzie zawarta nowa Umowa Kompleksowa na podstawie postępowania prowadzonego w ramach grupy zakupowej MPGK Krosno - mówi rzecznik Urbański. - W ramach projektu „Dostawa, montaż i uruchomienie nowoczesnego zintegrowanego Centrum zarządzania dyspozytorskiego oraz wdrożenie systemu dynamicznej informacji pasażerskiej’’ zostały do skonfigurowania ostatnie systemy. Przewidywany termin zakończenia prac, ten tydzień.

Nowe autobusy miejskie na ulice Starachowic wyjechały w czwartek. 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Starachowiczanka z nagrodą

2022-05-26

Starachowiczanka z nagrodą "Newsweeka"

Absolwentka II Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach, Dorota Lisiak otrzymała tytuł "Społecznika Roku" - nagrodę "Nwesweek Polska" dla tych, którzy bezinteresownie działają na rzecz innych.
Remont krytej pływalni. Brak chętnych i oferty wyższe niż zakładane fundusze

2022-05-26

Remont krytej pływalni. Brak chętnych i oferty wyższe niż zakładane fundusze

Urząd Miejski otworzył oferty w postępowaniu dotyczącym remontu Krytej Pływalni przy ulicy Szkolnej w Starachowicach. Żadna firma nie jest interesowane remontem wnętrza i wentylacji pływalni, w części dotyczącej remontu dachu, oferty są wyższe niż przewidziane pieniądze. 
Wiadukt w Starachowicach Zachodnich. Powiat ogłosił przetarg

2022-05-25

Wiadukt w Starachowicach Zachodnich. Powiat ogłosił przetarg

Powiat Starachowicki ogłosił przetarg na najbardziej wyczekiwaną inwestycję drogową, tj. budowę wiaduktu w Starachowicach Zachodnich. Jej realizacja pozwoli na rozładowanie korków w Starachowicach. Będzie też doskonałym uzupełnieniem, powstającego obecnie systemu obwodnic. Firmy mają 35 dni na składanie ofert. 
25 MAJA - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ DZIECKA ZAGINIONEGO

2022-05-25

25 MAJA - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ DZIECKA ZAGINIONEGO

Zaginięcia małych dzieci i nastolatków są motywem przewodnim dyskusji ekspertów Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji oraz Fundacji Itaka, operatora linii 116 000 - Telefonu w Sprawie Zaginionego Nastolatka. Webinary zorganizowane zostały w ramach projektu MSWiA „Prowadzenie telefonu interwencyjnego w sprawie zaginionych dzieci”. Nieprzypadkowo odbywają się one w maju, w miesiącu, w którym przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego. To święto obchodzone na całym świecie ustanowione zostało dla uczczenia pamięci zaginionych i nieodnalezionych dzieci, których symbolem jest kwiat niezapominajki...czytaj więcej...
Miasto zaciągnie wielomilionową pożyczkę? O tym zdecydują radni

2022-05-26

Miasto zaciągnie wielomilionową pożyczkę? O tym zdecydują radni

Wśród uchwał, nad którymi podczas piątkowej (27 maja) sesji Rady Miejskiej debatować będą radni, znajdzie się ta dotycząca zaciągnięcia przez Gminę Starachowice pożyczki w Banku Gospodarstwa Krajowego ze środków Europejskiego Banku Inwestycyjnego w wysokości 37 milionów złotych.   
Środa z profilaktyką, posłuchaj ekspertów.

2022-05-25

Środa z profilaktyką, posłuchaj ekspertów.

Co tydzień, w środę na Akademii NFZ i kanale You Tube odsłaniamy tajemnice różnych schorzeń, a przede wszystkim informujemy, jak im zapobiegać i jak postępować, gdy już zachorujemy. Nasi eksperci, najlepsi w danej dziedzinie specjaliści z całego kraju za pośrednictwem zamieszczanych krótkich filmów przekazują informacje, zalecenia i porady. Można też pobrać specjalnie przygotowaną ulotkę. Naprawdę warto obejrzeć, dowiedzieć się czegoś nowego i skorzystać z fachowych rad. Kampania jest dedykowana pacjentom, ale też osobom zdrowym, wszystkim, którym temat zdrowia jest bliski....czytaj więcej...

2022-05-24

"Dla dobra społeczności" - Stowarzyszenie o dofinansowaniu do miejskiej komunikacji

Stowarzyszenie Wrażliwi Społecznie złożyło do Sejmu petycję o zmianę w ustawie, by miasta takie jak Starachowice, mogły ubiegać się o dofinansowanie do przewozów autobusowych. 
Dzień Zdrowia MAMY

2022-05-24

Dzień Zdrowia MAMY

Z okazji Dnia Matki, Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej wraz z partnerem - Pracownią Rezonansu Magnetycznego Dobre Zdrowie, organizuje kolejną akcję profilaktyczną kierowaną do kobiet. Już w czwartek (26 maja), Panie w wieku od 40 do 75 lat będą mogły skorzystać z bezpłatnej mammografii w szpitalu. 
Remonty przesunięte. Te ulice wracają do inwestycyjnej kolejki

2022-05-24

Remonty przesunięte. Te ulice wracają do inwestycyjnej kolejki

Niestety, choć jeszcze w marcu br. wydawało się, że uda się zmodernizować ulice: Sąsiedzką, Cichą oraz Lachy w Starachowicach, to jednak przetarg został unieważniony. Teraz Gmina będzie czekała na infrastrukturalne konkursy, by pozyskać zewnętrzne dofinansowania.
Kiedy i jak zabrać głos na sesji?

2022-05-24

Kiedy i jak zabrać głos na sesji?

Wydarzenia na kwietniowej sesji Rady Miejskiej, podczas których właściciele garaży znajdujących się przy ulicy Kościelnej w Starachowicach chcieli przedstawić swoje stanowisko, a nie zostali dopuszczeni do głosu, wywołały oburzenie części mieszkańców miasta. Pojawiły się opinie, że głos wyborcy ważny jest tylko przy urnie. Dlatego postanowiliśmy sprawdzić, jakie są procedury dotyczące prezentowania swojego stanowiska podczas sesji Rady Miejskiej.