JUŻ W KIOSKU

Mocniejsi razem - Zostań dawcą szpiku

2022-04-08 10:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Co 40 minut ktoś w Polsce słyszy diagnozę – nowotwór krwi. To ponad 13 tys. osób rocznie. Prawie 70 Pacjentów rocznie decyduje się na opowiedzenie swojej historii, a Ich bliscy rozpoczynają działania z Fundacją DKMS dla wszystkich Pacjentów chorych na nowotwory krwi, poszukujących dawcy niespokrewnionego.

DKMS polska

Diagnoza nowotwór krwi spada na Pacjenta i Jego bliskich jak grom z jasnego nieba. Na pozór zwykłe przeziębienie lub dłużej utrzymujące się siniaki okazują się śmiertelną chorobą. Od tego czasu zmienia się całe życie, nie tylko Pacjenta, ale całej rodziny. Każde z nich musi znaleźć w sobie ogromną siłę. Pacjenci siłę fizyczną i psychiczną do walki z chorobą. Rodziny Pacjentów siłę do wspierania swojego bliskiego. Dlatego niejednokrotnie szukają sposobu na działanie i wyzbycie się bezczynnego oczekiwania na to, co przyniesie los i kolejne dni leczenia. 

W Fundacji DKMS co roku prowadzonych jest prawie 70 akcji rejestracyjnych dedykowanych Pacjentom. Na takich akcjach Pacjent dzieli się swoją historią i zachęca do rejestracji. Akcje te niejednokrotnie angażują dziesiątki osób, pokazując tym samym lokalną więź z Pacjentem. Są wyrazem głębokiego wsparcia dla Niego. Rodzinom Pacjentów dają poczucie sprawstwa. Umożliwiają działanie, a tym samym powiększają bazę potencjalnych Dawców szpiku i zwiększają szanse wszystkich chorych na nowotwory krwi na znalezienie „bliźniaka genetycznego”. Dają siłę do walki. Pokazują im, że w najtrudniejszych chwilach nie zostają sami. Są też pewnego rodzaju odskocznią od życia codziennego zawładniętego przez kolejne chemioterapie i badania.

Chcesz działać?

Na oddziałach hematologicznych są setki Pacjentów. Również w województwie świętokrzyskim leczeni są mali jak i dorośli, którzy szukają swojego „bliźniaka genetycznego” i czekają na przeszczepienie szpiku. Każda historia Pacjenta może być zaczątkiem czegoś wielkiego i bardzo dobrego. Każdy Pacjent lub Jego bliscy mogą zgłosić się do Fundacji DKMS, aby wspólnymi siłami zorganizować dedykowaną akcję rejestracji potencjalnych Dawców szpiku.

„Jeśli Ty lub Twój bliski choruje na nowotwór krwi i potrzebuje przeszczepienia, dołącz do nas. Pomóż zarejestrować kolejnych potencjalnych Dawców szpiku! Wyślij maila na dziendawcy@dkms.pl i zostaw swoje dane kontaktowe. Skontaktujemy się z Tobą i odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Ustalimy plan działania. Wraz z Twoją rodziną i przyjaciółmi przeprowadzimy akcję rejestracyjną. Wspólnymi siłami możemy uratować niejedno ludzkie życie!” – apeluje Anna Dorsz z DKMS. 

materiał prasowy DKMS
INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Dodatek węglowy. Kiedy pierwsi wnioskodawcy otrzymają pieniądze?

2022-10-04

Dodatek węglowy. Kiedy pierwsi wnioskodawcy otrzymają pieniądze?

Radni podczas piątkowej (30 września br.) sesji Rady Miejskiej podjęli stosowną uchwałę w sprawie wypłaty dodatku węglowego. Przyjęcie uchwały pozwala Centrum Usług Społecznych rozpocząć wypłatę pieniędzy. Na konto Gminy Starachowice wpłynęło 5,2 miliona złotych.
Na wypadek zagrożenia

2022-10-04

Na wypadek zagrożenia

O dystrybucji jodku potasu w regionie świętokrzyskim mówiono podczas konferencji prasowej wojewody Zbigniewa Koniusza. Gościem spotkania była dr n. med. Agnieszka Walczyk, konsultant wojewódzki w dziedzinie endokrynologii.
Fundacja

2022-10-03

Fundacja "Rodzić po ludzku" czeka na #GłosMatek

W poniedziałek, 3 października, Fundacja Rodzić po Ludzku rozpoczęła kampanię #GłosMatek. Wydarzenie ma nagłośnić inicjatywę społeczną i zachęcić kobiety do wypełniania ankiet pod tą samą nazwą. To dzięki głosom kobiet powstaje jedyny w Polsce ranking, który obejmuje wszystkie szpitale i oddziały  położnicze w Polsce.
Leśna droga w remoncie

2022-10-03

Leśna droga w remoncie

Droga prowadzająca od strony łącznika przy Batalionów Chłopskich w Starachowicach w głąb lasu przechodzi remont. Zapytaliśmy w Nadleśnictwie, co to za inwestycja. 
Modernizacja ulicy Kopalnianej potrwa dłużej

2022-10-03

Modernizacja ulicy Kopalnianej potrwa dłużej

Do końca września 2022 r. miały zakończyć się prace remontowe ulicy Kopalnianej w Starachowicach. Tymczasem wykonawca wystąpił do Gminy Starachowice o przedłużenie terminu realizacji zadania. 
Rozmawiali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

2022-10-01

Rozmawiali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

Symulator dachowania, symulator zderzeń, pomoc przedmedyczna – pokaz i instruktaż, alkogogle, narkogogle, konkursy, prelekcje profilaktyczno – edukacyjne. W piątek (30 września br.)  przy Zespole Szkół Zawodowych numer 3 w Starachowicach odbyła się impreza plenerowa pod hasłem „Jedno życie masz, więc zapnij pas”.
Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych

2022-09-30

Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych

Jak dbać o zdrowie własne i najbliższych oraz co należy zrobić, aby zapobiec chorobom zakaźnym? Między innymi na takie pytania szukali odpowiedzi uczniowie podczas „Tygodnia profilaktyki chorób zakaźnych”. Akcja miała miejsce w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Starachowicach.
W remontowej kolejce

2022-09-30

W remontowej kolejce

Rozpoczęły się modernizacje kolejnych ulic w Starachowicach. Jednak są takie drogi, gdzie mieszkańcy wciąż czekają i za pośrednictwem, m.in. naszej redakcji dopytują, na jakim etapie jest sprawa remontów zamieszkiwanych przez nich ulic.
Spór zbiorowy w PKC, w MAN Bus akcja protestacyjna

2022-09-29

Spór zbiorowy w PKC, w MAN Bus akcja protestacyjna

Podwyżek płac - tego żądają związki zawodowe w dwóch starachowickich firmach produkcyjnych. Rozmowy z pracodawcami w MAN Bus i PCK Group prowadzi NSZZ „Solidarność”. 
Przebudowa drogi w Mircu Poddąbrowa

2022-09-29

Przebudowa drogi w Mircu Poddąbrowa

Mieszkańcy w Mircu Poddąbrowie zyskali kolejną część drogi - remont bowiem dobiegł końca i w środę, 28 września, podczas konferencji przekazano ją do użytku.