JUŻ W KIOSKU

Mocna więź

2021-12-25 14:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Inspirowana prawdziwą historią Anny Garskiej i jej mamy Michaliny Kaczyńskiej powieść o potędze matczynej miłości i o zbrodni prawie doskonałej. Mowa o wstrząsającej, budzącej wiele emocji, książce Magdaleny Majcher – „Mocna więź”. 

fot. interent

Autorka podzieliła książkę  na dwie części. Jedna ukazuje wydarzenia sprzed 7 lipca 2012 czyli od narodzin Ani w 1982 r. Poznajemy młodą dziewczynę, jaka była, jej pierwsze przyjaźnie i  miłości, związek z Markiem Garskim -  ślub i wspólne życie, starania o dziecko. Druga część to wydarzenia po 7 lipca 2012 od zaginięcia Anny Garskiej, już wtedy żony policjanta z Komendy Miejskiej w Sosnowcu. 

Trzy lata poszukiwań, zarzuty wobec męża, proces i...

No właśnie. Kim.była ta dziewczyna? Czy niezbyt dobrą żoną i matką? Czy może miała pecha trafić na.psychopatę. 

W tym wszystkim jest Michalina Kaczyńska (mama zamordowanej), która w w udzielonym wywiadzie stwierdziła, że Marek (zięć) jako policjant był na uprzywilejowanej pozycji. Pani Michalina wyraziła zgodę na napisanie książki, gdyż Ania nie ma grobu (ciała do tej pory nie odnaleziono) książka jest więc dowodem, że Ania była, istniała. Osobiście bardzo współczuję rodzicom Ani, gdyż nie ma nic gorszego niż przeżyć śmierć własnego dziecka, a tragedię potęguje niemożność zapalenia przysłowiowej świeczki. Żałuję również Dominiki (córka państwa Garskich), która w momencie tragedii miała 2 latka. 

Zachęcam do przeczytania – prawdziwa historia i prawdziwe emocje. Książka Magdaleny Majcher – „Mocna Więź”  dostępna:  w Fili nr 7 ul. Radomska 21 oraz Filii nr 10 ul. Prądzyńskiego 2

Książkę można zarezerwować przez katalog biblioteczny dostępny na stronie www.e-mbp.pl

Poleca Małgorzata Wosiek, kustosz Miejskiej Biblioteki Publicznej Filii nr 7 w Starachowicach
INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Zaproszenie na wernisaż prac Antoniny Jasztal

2022-09-27

Zaproszenie na wernisaż prac Antoniny Jasztal

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach Filia w Starachowicach z okazji Tygodnia Książek Zakazanych zaprasza na wernisaż prac Antoniny Jasztal pt. „Librorum prohibitorum”.
W 83. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego

2022-09-26

W 83. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego

We wtorek (27 września br.) na polanie przed kaplicą św. Jacka w Wąchocku odbędą się uroczyste obchody 83. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego, organizowane przez wąchockie i starachowickie koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, a także Hufiec ZHP Starachowice, pod honorowym patronatem Starosty Starachowickiego i Burmistrza Miasta i Gminy Wąchock.
Wiewiórka tematem przewodnim XIII Festynu Ekologicznego

2022-09-25

Wiewiórka tematem przewodnim XIII Festynu Ekologicznego

„Wiewiórka – mały mieszkaniec parku i lasu” – to hasło, które przyświecało tegorocznej edycji Festynu Ekologicznego „Zaginiony świat naszej Ziemi”, zorganizowanej przez Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach pod patronatem Starosty Starachowickiego i Prezydenta Miasta Starachowice. 
Światło Daniela

2022-09-24

Światło Daniela

Fotografia ma wiele twarzy - sukcesu, kariery ale może być także motywacją i ratunkiem. Tak było w przypadku Daniela Domagały, artysty zrzeszonego w Starachowickim Towarzystwie Fotograficznym.  
Planetarium Kopernika zawita do Starachowic

2022-09-23

Planetarium Kopernika zawita do Starachowic

By poczuć się jak astronom, wystarczy podnieść głowę i spojrzeć w niebo. Jak wyglądają najbardziej znane gwiazdozbiory? Gdzie ich szukać? Czy warto? Jest okazja, by się przekonać! Rozpoczął się rok szkolny, więc Planetobus z Centrum Nauki Kopernik z mobilnym planetarium na pokładzie znów przemierza Polskę wszerz i wzdłuż, by szerzyć wiedzę o astronomii. I tak już w najbliższy poniedziałek i wtorek (26 i 27 września) pojawi się na IX Festiwalu Nauki w Starachowicach w Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura.
Nosferatu w Bibliotece. Zaproszenie

2022-09-23

Nosferatu w Bibliotece. Zaproszenie

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na projekcję filmu z 1922 r. pt. „Nosferatu – symfonia grozy”, w reżyserii F.W. Murnaua. Spotkanie z cyklu Biblioteka Filmów odbędzie się w poniedziałek (26 września br.) o godz. 17:00 w Czytelni MBP przy ul. Kochanowskiego 5. Wstęp wolny.
Niezwykle Stylowy Wieczór w Ekomuzeum

2022-09-21

Niezwykle Stylowy Wieczór w Ekomuzeum

Już w najbliższą sobotę (24 września) o godz. 16.00 w Kinie Kotłownia starachowickiego Muzeum Przyrody i Techniki odbędzie się niezwykle Stylowy Wieczór.
XII Noce Teatralne z gwiazdą Olgą Bończyk

2022-09-16

XII Noce Teatralne z gwiazdą Olgą Bończyk

Stowarzyszenie Promocji Talentów w Starachowicach w partnerstwie z Parkiem Kultury w Starachowicach, Muzeum Przyrody i Techniki im. J. Pazdura i Zespołem Szkół Zawodowych nr 1 serdecznie zapraszają na XII NOCE TEATRALNE.
Spotkali się w bibliotece

2022-09-15

Spotkali się w bibliotece

W środowe popoludnie (14 września) w Miejskiej Bibliotece Publicznej zagościł Wojciech Bonowicz. 
IX Festyn historyczny „Mnisi i Hutnicy”

2022-09-15

IX Festyn historyczny „Mnisi i Hutnicy”

Opactwo Ojców Cystersów w Wąchocku oraz Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach serdecznie zapraszają na IX Festyn historyczny „Mnisi i Hutnicy”, który odbędzie się w ramach 30 edycji Europejskich Dni Dziedzictwa Narodowego w  piątek (16  września) w godz. 9.00 – 13.00  na terenie Opactwa Cystersów  w Wąchocku.