JUŻ W KIOSKU

Mocna więź

2021-12-25 14:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Inspirowana prawdziwą historią Anny Garskiej i jej mamy Michaliny Kaczyńskiej powieść o potędze matczynej miłości i o zbrodni prawie doskonałej. Mowa o wstrząsającej, budzącej wiele emocji, książce Magdaleny Majcher – „Mocna więź”. 

fot. interent

Autorka podzieliła książkę  na dwie części. Jedna ukazuje wydarzenia sprzed 7 lipca 2012 czyli od narodzin Ani w 1982 r. Poznajemy młodą dziewczynę, jaka była, jej pierwsze przyjaźnie i  miłości, związek z Markiem Garskim -  ślub i wspólne życie, starania o dziecko. Druga część to wydarzenia po 7 lipca 2012 od zaginięcia Anny Garskiej, już wtedy żony policjanta z Komendy Miejskiej w Sosnowcu. 

Trzy lata poszukiwań, zarzuty wobec męża, proces i...

No właśnie. Kim.była ta dziewczyna? Czy niezbyt dobrą żoną i matką? Czy może miała pecha trafić na.psychopatę. 

W tym wszystkim jest Michalina Kaczyńska (mama zamordowanej), która w w udzielonym wywiadzie stwierdziła, że Marek (zięć) jako policjant był na uprzywilejowanej pozycji. Pani Michalina wyraziła zgodę na napisanie książki, gdyż Ania nie ma grobu (ciała do tej pory nie odnaleziono) książka jest więc dowodem, że Ania była, istniała. Osobiście bardzo współczuję rodzicom Ani, gdyż nie ma nic gorszego niż przeżyć śmierć własnego dziecka, a tragedię potęguje niemożność zapalenia przysłowiowej świeczki. Żałuję również Dominiki (córka państwa Garskich), która w momencie tragedii miała 2 latka. 

Zachęcam do przeczytania – prawdziwa historia i prawdziwe emocje. Książka Magdaleny Majcher – „Mocna Więź”  dostępna:  w Fili nr 7 ul. Radomska 21 oraz Filii nr 10 ul. Prądzyńskiego 2

Książkę można zarezerwować przez katalog biblioteczny dostępny na stronie www.e-mbp.pl

Poleca Małgorzata Wosiek, kustosz Miejskiej Biblioteki Publicznej Filii nr 7 w Starachowicach
INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Metamorfozy biblioteki

2023-10-02

Metamorfozy biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach obchodzi w tym roku już 75 lat swojego istnienia. Z tej okazji przygotowała wystawę fotografii dokumentujących swój pobyt w obecnej siedzibie na osiedlu Żeromskiego, który rozpoczął się w latach 90 - tych XX wieku. Placówka zajęła miejsce po słynnym Empiku i godnie go zastępowała coraz mocniej wrastając w krajobraz miasta jako ważny ośrodek nie tylko czytelnictwa, ale i szeroko pojętej kultury. 
Rezultat akcji poszukiwawczej na

2023-10-02

Rezultat akcji poszukiwawczej na "Piachach"

Ze starachowickiego zalewu "Piachy" udało się  wyłowić część wagonika kolejki, która w latach powojennych XX wieku transportowała piach ze Starachowic do kopalni w Rudkach w dzisiejszej gminie Nowa Słupia. Obiekt trafił już do Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Ale być może to nie kończy sprawy, bo na dnie zbiornika specjalistyczny sprzęt wykrył jeszcze inne zatopione przedmioty.    
Promocyjny dinozaur

2023-09-29

Promocyjny dinozaur

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach przygotowało dla starachowickich uczniów imprezę, której celem była popularyzacja nauk ścisłych. Na uczestników X Festiwalu Nauki czekało mnóstwo zabaw, eksperymentów i obsługa atrakcyjnego sprzętu, a mega niespodzianką okazał się zmechanizowany tyranozaur naturalnej wielkości. Poruszał się jak żywy i spektakularnie ryczał.       
Twórczość w domowym zaciszu

2023-09-29

Twórczość w domowym zaciszu

Starachowiczanka Zofia Perechuda maluje od dziecka, bo to cecha jej osobowości. Nie kończyła żadnych szkół artystycznych, po prostu przez całe życie spontanicznie realizowała swój wrodzony talent. O jej pasji wie niewiele osób, więc postanowiliśmy ją wydobyć z kręgu anonimowości.    
Młodzi patrioci

2023-09-28

Młodzi patrioci

Z inicjatywy Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Starachowicach na historycznej polanie Wykus w gminie Wąchock odbyło się wydarzenie poświęcone pamięci o żołnierzach Świętokrzyskich Zgrupowań Partyzanckich Armii Krajowej „Ponury” – „Nurt”.   
Film pod chmurką

2023-09-26

Film pod chmurką

Kolejny seans "Kina na leżakach"  
Propozycja dla siódmo-  i ósmoklasistów

2023-09-26

Propozycja dla siódmo- i ósmoklasistów

Stowarzyszenie Promocji Talentów przy współpracy z Parkiem Kultury zapraszają do udziału w projekcie „Gramy na czas”. Jest to  program profilaktyczno – edukacyjny skierowany do uczniów klas siódmych i ósmych starachowickich szkół podstawowych, realizowany w formie spacerów historycznych zakończonych interaktywnym quizem i rozmową na temat profilaktyki uzależnień, w tym uzależnień behawioralnych.
Cudowna muzyka

2023-09-26

Cudowna muzyka

Z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki Park Kultury oraz Chór Kameralny Portamento zapraszają na koncert pt. "Muzyka to cud".
Oczarowane przyrodą

2023-09-24

Oczarowane przyrodą

Spółdzielczy Dom Kultury w Starachowicach ma dla nas nową propozycję. To otwarta w miniony piątek 22 września wystawa zdjęć pod hasłem "Oczarowane pierwszym spojrzeniem". Zaprezentowane na nich fotografie to ujęcia barwnych kwiatów i krzewów.       
Nagość i ubiór

2023-09-22

Nagość i ubiór

W muzealnej Galerii w Wieży otwarto wystawę fotografii autorstwa Mieczysława Szczepańskiego. Artysta pokazuje na niej kobiety zarówno w intymnych scenach nagości jak i na portretach.