JUŻ W KIOSKU

Mniej iluminacji świątecznych i bez miejskiego Sylwestra

2022-12-01 10:08:25

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Starachowice przyzwyczaiły mieszkańców i odwiedzających ich w okresie świątecznym gości do bożonarodzeniowych akcentów. Podobnie, jak w roku ubiegłym odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy, a dzieci odwiedzi Mikołaj. Niestety, ze względu na rosnące ceny prądu, miasto nie będzie oświetlone tak, jak w poprzednich latach. Kolejny raz nie odbędzie się również "Sylwester pod Gwiazdami".

fot. archiwum / Gazeta Starachowicka

- W związku z kryzysem, który spotkał wszystkie samorządy, w tym roku ograniczamy ilość ozdób świątecznych na terenie naszego miasta. Szczególnie wzdłuż ulic. Natomiast możemy liczyć na to, że pojawi się ozdobiona choinka na Rondzie Solidarności. Pojawi się napis "Starachowice", który zawsze staje pod starachowickim „skałkami”. Pojawią się także ozdoby, które zakupiliśmy w ubiegłym roku, ozdoby w Parku Miejski, które też cieszyły się ogromną popularnością wśród mieszkańców i tych, którzy do nas przyjeżdżają - mówi prezydent Starachowic, Marek Materek. - Mam nadzieję, że mimo tego zmniejszonego zakresu, ozdoby świąteczne się spodobają i jak co roku, jeśli będziemy startować w kolejnym konkursie na najpiękniej udekorowane miasto w regionie w okresie Świąt Bożego Narodzenia, że będziemy mogli liczyć na ponowne wyróżnienie.

Prezydent poinformował, że dzięki tej decyzji miasto poniesie mniejsze koszty. Z kwoty 230 tysięcy, koszty spadną do około 130 tysięcy złotych.

Podczas wtorkowej (29 listopada br.) konferencji prasowej, Marek Materek został zapytany również o organizację miejskiego "Sylwestra pod Gwiazdami". 

- W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich nie organizujemy imprezy sylwestrowej. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przeznaczamy na remonty wnętrz Parku Kultury. Kiedy rezygnowaliśmy z imprezy sylwestrowej, zapytałem mieszkańców Starachowic czy lepiej zorganizować imprezę sylwestrową, czy przeznaczyć te pieniądze na remonty wnętrz w budynku Parku Kultury. Wtedy większość mieszkańców odpowiedziała, że lepiej środki te przeznaczyć na remonty wnętrz - poinformował włodarz Starachowic, dodając, że koszt tych prac jest ogromny i w żaden sposób nie odzwierciedla oszczędności, które udało się wygenerować dzięki nieorganizowaniu „Sylwestra”. - To jest ponad 10 milionów złotych, jeśli chodzi o tę inwestycję, a musimy pamiętać, że w ciągu kolejnych dwóch lat musimy przeprowadzić kompleksowy remont schodów wokół budynku Parku Kultury. 

Organizacja „Sylwestra pod Gwiazdami” kosztowała około 100 tysięcy złotych. Jednak, jak zaznacza dyrektor Parku Kultury Agnieszka Lasek, ceny znacząco poszły w górę i tegoroczna kwota byłaby wyższa.  

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Czy w Starachowicach powstanie publiczny żłobek? Prezydent miasta odpowiada

2023-01-26

Czy w Starachowicach powstanie publiczny żłobek? Prezydent miasta odpowiada

Podczas wtorkowej (24 stycznia br.) konferencji prasowej, radna Rady Powiatu Agnieszka Kuś zaapelowała do władz Starachowic o utworzenie w mieście publicznego żłobka. Mówiła m.in. o programie Maluch+ i kosztach, jakie ponoszą rodzice za opiekę w prywatnych żłobkach w Starachowicach, w porównaniu do publicznej placówki w Skarżysku-Kamiennej.
Honorowy Krwiodawca a bezpłatne przejazdy komunikacją miejską

2023-01-26

Honorowy Krwiodawca a bezpłatne przejazdy komunikacją miejską

Do redakcji Gazety Starachowickiej z prośbą o interwencję zwrócił się Czytelnik, który ma żal do władz, że jako "Honorowy Krwiodawca (niebędący mieszkańcem Starachowic) nie może korzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej". Jak zauważa, inne miasta województwa taki przywilej stosują.
Radni PiS krytykują działania starachowickiego samorządu

2023-01-25

Radni PiS krytykują działania starachowickiego samorządu

W budynku przy ulicy Żeromskiego w Starachowicach, gdzie w przeszłości mieścił się Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjnej i Kompensacyjnej, miała powstać filia Środowiskowego Domu Samopomocy dla 30 osób, w tym także całodobowej dla osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Budynek nadal stoi pusty, a dotacja w kwocie ponad 1,1 mln zł, którą Gmina Starachowice pozyskała z rezerwy budżetu państwa, nie została w pełni wykorzystana. 
PiS i pytania do Donalda Tuska

2023-01-25

PiS i pytania do Donalda Tuska

PO i PSL to czasy, gdy nasza gospodarka jest podporządkowana Rosji. To był rząd, który pozbawił obronności nasz kraj, nie chcę myśleć, co by było z naszym krajem, gdyby w 2015 roku do władzy nie doszło Prawo i Sprawiedliwość - mówiła podczas poniedziałkowej konferencji (23 stycznia br.) poseł Agata Wojtyszek, pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości w okręgu, do którego należą Starachowice. 
Bezpieczne ferie

2023-01-24

Bezpieczne ferie

Ferie już za kilka dni. Wybierasz się na zimowy wypoczynek do któregoś z krajów Unii Europejskiej? Nie zapomnij o EKUZ. Karta jest bezpłatna, wydaje ją NFZ.
Brakuje krwi. We wtorek będzie można ją oddać w Starachowicach

2023-01-23

Brakuje krwi. We wtorek będzie można ją oddać w Starachowicach

"Drodzy Krwiodawcy! Pilnie potrzebna krew i płytki krwi dla pacjentów świętokrzyskich szpitali! Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa prosi o pilne zgłaszanie się do czynnych placówek służby krwi na terenie województwa świętokrzyskiego" - informuje RCKiK w Kielcach. We wtorek (24 stycznia br.) krew będzie można oddać w Starachowicach. Akcja odbędzie się w godz. 9:00 - 12:00 w Urzędzie Miejskim w Starachowicach, przy ul. Radomskiej 45.
Szkoła rodzenia w starachowickim szpitalu bezpłatna dla wszystkich

2023-01-23

Szkoła rodzenia w starachowickim szpitalu bezpłatna dla wszystkich

Dyrekcja Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach podjęła decyzję o zawieszeniu opłat za zajęcia Szkoły Rodzenia. Do tej pory z bezpłatnej opcji mogły skorzystać jedynie mieszkanki powiatu starachowickiego, które zadeklarowały chęć porodu w Oddziale Położniczo-Ginekologicznym z Salą Porodową w naszej placówce. Teraz z bezpłatnych zajęć mogą skorzystać wszystkie kobiety i to nie tylko z naszego regionu, a zwolnienie z opłaty obowiązuje do końca 2023 roku.
Rada Rozwoju Miasta przyjęła roczne sprawozdanie

2023-01-23

Rada Rozwoju Miasta przyjęła roczne sprawozdanie

Za nami kolejne posiedzenie starachowickiej Rady Rozwoju Miasta, czyli ciała opiniodawczo-doradczego powołanego w ramach realizacji projektu „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego”. Głównym przedmiotem ostatniego spotkania było zatwierdzenie sprawozdania rocznego z realizacji projektu norweskiego.
Po nocnym wypadku w zakładach mięsnych w Starachowicach. Oświadczenie firmy

2023-01-20

Po nocnym wypadku w zakładach mięsnych w Starachowicach. Oświadczenie firmy

W piątkową (20 stycznia br.) noc, około godziny 2 w starachowickich zakładach mięsnych Animex doszło do wypadku, w którym ucierpiała 40-letnia kobieta. Komunikat dotyczący zdarzenia wydała firma Animex Foods. 
Wylegitymowani podczas wizyty prezesa Kaczyńskiego

2023-01-20

Wylegitymowani podczas wizyty prezesa Kaczyńskiego

Podczas poniedziałkowej (16 stycznia br.) wizyty w Starachowicach Jarosława Kaczyńskiego, przy ulicy Radomskiej, podobniej jak rok temu, pojawiła się grupa protestujących osób.